Příbram  Jan Matoušek v lize debutoval v červenci roku 2018 v barvách Příbrami. Hned ve druhém duelu proti Bohemians 1905 se blýskl dvěma góly, během léta pak přidal ještě další dva zásahy a vysloužil si lukrativní angažmá v Edenu.

Příbram
Jan Matoušek v lize debutoval v červenci roku 2018 v barvách Příbrami. Hned ve druhém duelu proti Bohemians 1905 se blýskl dvěma góly, během léta pak přidal ještě další dva zásahy a vysloužil si lukrativní angažmá v Edenu.

 Slavia  Sešívaní ulovili Matouška už na začátku srpna roku 2018. Údajně za něj zaplatili 40 milionů korun, ještě jej však nechali hostovat v Příbrami. V září už se hlásil v Edenu, tam se od něj ale čekalo víc. Matoušek se sice trefil v utkání Evropské ligy proti Kodani, v sedmi ligových duelech ale neskóroval ani jednou a na jaře byl zpátky v Příbrami – tentokrát už ovšem jen na hostování.
 Jablonec  Příbrami Matoušek pomohl udržet ligu, v ročníku 2018/19 dal celkem jedenáct ligových branek, ani to mu ale místo v Edenu nezajistilo. Mladý ofenzivní talent proto odešel na další hostování, nyní do Jablonce, kde znovu nazul střelecké kopačky. V sezoně 2019/20 odehrál za severočeský tým 23 ligových duelů, ve kterých dal šest branek a přidal tři nahrávky.
 Liberec  Ani štace v Jablonci Matouška nevrátila do Slavie, a tak na řadu přišlo další hostování. Mladý hráč zůstal na severu Čech, pouze Jablonec vyměnil za Liberec. Ve Slovanu byl dva a půl roku, celkem za něj odehrál 55 ligových zápasů, do statistik si ale připsal jen tři góly a jednu nahrávku. V Liberci od něj určitě čekali víc.
 Bohemians 1905  V zimě Matoušek svou misi v Liberci ukončil a vrátil se do Prahy. Ani tentokrát to ale nebylo do Slavie. Ta jej totiž poslala do Bohemians 1905, odkud na oplátku přišel do Edenu Petr Hronek. Klokani Matouška získali na hostování, po sezoně mu však ve Slavii skončí smlouva, a tak se stane kmenovým hráčem Bohemky. Paradoxem je, že pět ze svých 19 ligových gólů dal právě v zápasech s Bohemians.
5
Fotogalerie

Talent, od něhož se čekalo mnohem víc. 5 ligových týmů, kterými prošel Jan Matoušek

Když jej v roce 2018 kupovala Slavia, mluvilo se o něm jako o velké budoucí hvězdě. Jenže tou se Jan Matoušek nikdy nestal.

Čtyřiadvacetiletý ofenzivně laděný fotbalista má na kontě 105 ligových startů a 19 branek. Čekalo se od něj ale víc. Kde všude už Jan Matoušek, jenž se měl stát klenotem Slavie, působil? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Příbram

Jan Matoušek Příbram Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jan Matoušek v lize debutoval v červenci roku 2018 v barvách Příbrami. Hned ve druhém duelu proti Bohemians 1905 se blýskl dvěma góly, během léta pak přidal ještě další dva zásahy a vysloužil si lukrativní angažmá v Edenu.

FotoBarbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Slavia

Jan Matoušek Slavia.jpg

Sešívaní ulovili Matouška už na začátku srpna roku 2018. Údajně za něj zaplatili 40 milionů korun, ještě jej však nechali hostovat v Příbrami. V září už se hlásil v Edenu, tam se od něj ale čekalo víc. Matoušek se sice trefil v utkání Evropské ligy proti Kodani, v sedmi ligových duelech ale neskóroval ani jednou a na jaře byl zpátky v Příbrami – tentokrát už ovšem jen na hostování.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jablonec

Jan Matoušek Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Příbrami Matoušek pomohl udržet ligu, v ročníku 2018/19 dal celkem jedenáct ligových branek, ani to mu ale místo v Edenu nezajistilo. Mladý ofenzivní talent proto odešel na další hostování, nyní do Jablonce, kde znovu nazul střelecké kopačky. V sezoně 2019/20 odehrál za severočeský tým 23 ligových duelů, ve kterých dal šest branek a přidal tři nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Liberec

Jan Matoušek Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ani štace v Jablonci Matouška nevrátila do Slavie, a tak na řadu přišlo další hostování. Mladý hráč zůstal na severu Čech, pouze Jablonec vyměnil za Liberec. Ve Slovanu byl dva a půl roku, celkem za něj odehrál 55 ligových zápasů, do statistik si ale připsal jen tři góly a jednu nahrávku. V Liberci od něj určitě čekali víc.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Bohemians 1905

profimedia-0388517925.jpg

V zimě Matoušek svou misi v Liberci ukončil a vrátil se do Prahy. Ani tentokrát to ale nebylo do Slavie. Ta jej totiž poslala do Bohemians 1905, odkud na oplátku přišel do Edenu Petr Hronek. Klokani Matouška získali na hostování, po sezoně mu však ve Slavii skončí smlouva, a tak se stane kmenovým hráčem Bohemky. Paradoxem je, že pět ze svých 19 ligových gólů dal právě v zápasech s Bohemians.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud