Talent, navrátilec i letní posily. 4 „noví“ útočníci, kteří se budou rvát o místo ve Slavii

Slávistickou útočnou jedničkou je Václav Jurečka, který prožil parádní závěr ročníku a vystřílel si korunu pro krále střelců. Na svou šanci však číhají i další.

Sešívaní mají kromě Jurečky k dispozici taky Micka van Burena, jenž v Edenu podepsal novou smlouvu, nebo Stanislava Tecla s Ivanem Schranzem. Ten však dokáže zahrát i na jiných pozicích. O místo ve Slavii se budou rvát i čtyři „noví“ útočníci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Mojmír Chytil

Mojmír Chytil ČR 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník dorazil do Edenu z Olomouce, za kterou dal loni 12 branek. Sigmu už přerost, teď reprezentačního forvarda čeká nová výzva. Skvěle si kryje míč, hraje dobře zády k bráně, je pracovitý a bojovný. Má všechny předpoklady k tomu, aby se stal jedním z lídrů Slavie.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Muhamed Tijani

Muhamed Tijani Baník ALEXANDR SATINSKÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Na podzim ještě nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl stěhovat do Slavie. Během jara se ale Mumahed Tijani stal jednou z opor Baníku, za který nakonec nastřílel 11 branek. To neuniklo pozornosti Slavie, která za dvaadvacetiletého nigerijského útočníka vysázela okolo 30 milionů korun. Měří 191 centimetrů, má skvělou hru hlavou. Tohle se sešívaným bude hodit.

Foto: ALEXANDR SATINSKÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Daniel Fila

Daniel Fila Teplice Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník je momentálně s českou jednadvacítkou na Euru v Gruzii, oba zápasy však zatím začal jen mezi náhradníky. Na to, že by si „vystřílel“ přestup do ciziny, to v tuto chvíli nevypadá. Na jaře hostoval v Teplicích, za které dal čtyři branky. V létě se zřejmě porve o místo v Edenu, čeká ho však tvrdý boj. Možná i další hostování.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Daniel Šmiga

profimedia-0681964435.jpg

Talentovaný forvard přišel do Slavie před dvěma lety z Baníku. V minulém ročníku ale zasáhl jen do dvou zápasů, ve kterých dohromady neodehrál ani hodinu. Devatenáctiletý Daniel Šmiga měl více prostoru ve slávistickém béčku, jenže to sestoupilo do ČFL. Takže co dál? Nabízí se hostování v jiném (minimálně druholigovém) klubu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud