Talent, který budí vášně. 3 světové šampionáty, z nichž se omluvil Pavel Zacha

Měl dostat šanci. Trenér Miloš Říha chtěl, aby Pavel Zacha přijel zabojovat o světový šampionátu. Jenže dvaadvacetiletý útočník se omluvil. Opět…

Na premiéru v seniorské reprezentaci čeká. A možná ještě dlouho čekat bude. Přitom reprezentační trenéři měli o šestku draftu NHL z roku 2015 už několikrát zájem. Z jakých důvodů je forvard Devils odmítl? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Mistrovství světa 2017 (Německo a Francie)

Pavel Zacha NJ.jpg

Měl za sebou první sezonu v NHL. V dresu Devils odehrál 70 zápasů, ve kterých dal osm branek a přidal 16 asistencí. Trenéři ho chtěl vyzkoušet i v reprezentaci, jenže Zacha v Devils neprošel zdravotní prohlídkou. Celý případ byl ale docela zamotaný.

„Nikdy se o Pavlovi sám od sebe nezmínil, že s ním byť okrajově počítá do týmu, do počátku dubna v této souvislosti vždy jen neurčitě odpověděl na konkrétní dotazy novinářů na toto jméno,“ rýpl si Zachův otec do reprezentačního kouče Josefa Jandače.

Jenže postoj reprezentace byl jiný, zájem o hráče měla, ale Zacha pak vůbec nekomunikoval. „O Pavlu Zachovi nevíme nic. On s námi vůbec nekomunikuje a zprávu, že neprošel zdravotní prohlídkou u Devils, jsme se dozvěděli jen přes manažera. Pavel nebere telefony a my nevíme, jak se k němu dostat. Neprošel zdravotními prohlídkami a tím to pro nás končí,“ upřesnil Jandač.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Mistrovství světa 2018 (Dánsko)

Pavel Zacha Čr.jpg

Také před rokem národní tým o Zachu stál, letenku do Dánska by měl zřejmě jistou. Jenže forvard New Jersey znovu neprošel zdravotní prohlídkou a musel na operaci. „Doktoři mu budou muset uvolnit cystu ze zápěstí a potřebuje několik týdnů na rekonvalescenci,“ uvedl tehdy generální manažer národního týmu Jiří Fischer.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Mistrovství světa 2019 (Slovensko)

Pavel Zacha ČR 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ta zpráva je poměrně čerstvá, Zacha však nepřijede ani tentokrát. Měl dorazit do kempu a porvat se o místo. „S Pavlem Zachou už dřív komunikoval Petr Nedvěd, sledovali jsme jeho zápasy a teď jsme se rozhodli, že ho vezmeme do přípravy. Uvidíme, jak bude působit, a jak zapadne v mužstvu. Věřím, že se bude chtít o šampionát poprat,“ říkal trenér Miloš Říha.

Dvaadvacetiletému útočníkovi Devils, za které letos odehrál 61 zápasů a posbíral v nich 25 (13+12) bodů, po sezoně skončí smlouva, z přípravy před šampionátem se ale omluvil ze zdravotních důvodů. Pro jeho zapojení do týmu se přitom vyslovil i asistent kouče New Jersey Patrik Eliáš.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud