Talent, jenž nenaplnil potenciál. Podívejte se, kterými českými kluby prošel Marko Alvir

Chorvatský fotbalista Marko Alvir je nezvěstný. Devětadvacetiletého záložníka chorvatská policie hledá už od 21. října. Hráč, který měl nakročeno k zajímavé kariéře, přitom strávil několik let i v České republice.

Alvir byl naposledy spatřen na sídlišti Sbeti Duh v Záhřebu, ve kterém se narodil. Od té doby se po něm slehla zem. Bojí se o něj nejen rodina, ale i fanoušci a jeho bývalí spoluhráči.

Chorvatský fotbalista platit za velký talent a ve svých 19 letech přestoupil do Atlética Madrid. V tom se ale neprosadil a v roce 2015 zamířil do Slovinska. A pak se začal psát jeho český příběh. Ve kterých tuzemských ligových klubech působil? A jak se mu v nich (ne)vedlo? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Slavia

Bez názvu.jpg

Alvir přišel do České republiky v roce 2017 ze slovinského Domžale. V Edenu vydržel do začátku roku 2020, za první mužstvo sešívaných si ale nezahrál ani jeden ligový zápas. Nastupoval pouze za slávistický B tým.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Příbram

Marko Alvir Příbram Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ligovou premiéru si chorvatský záložník odbyl v ročníku 2019/20, kdy byl na hostování v Příbrami. Za tu si během podzimu připsal 18 startů, dal dvě branky a přidal dvě nahrávky. Pak se vrátil do Slavie, pokračoval ale jinde...

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Plzeň

Marko Alvir Plzeň Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Na začátku roku 2020 Alvir přestoupil ze Slavie do Plzně. Jenže ve Viktorce toho moc nenahrál. V jarní části sezony 2019/20 zasáhl jen do dvou zápasů a v dalším ročníku přidal pouhých devět startů. Gólově se do statistik nezapsal.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

České Budějovice

Marko Alvir ČB.jpg

Na jaře ročníku 2020/21 chorvatský fotbalista působil na hostování v Českých Budějovicích. Věřil, že na jihu Čech nastartuje kariéru, díru do světa ale znovu neudělal. Nastupoval sice v základní sestavě a připsal si 18 startů, ve kterých dal dva góly, tím se ale jeho ligová mise uzavřela. Po konci hostování se vrátil do Plzně, která jej obratem poslala do Mariboru. Loňské léto se hráčovy kroky s Viktorkou definitivně rozešly.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud