Brankář – Andrej Vasilevskij (hodnocení: 91)   Země a klub:  Rusko, Tampa Bay Lightning Pamatujete, jak na světovém šampionátu na Slovensku trápil české hokejisty? V sezoně 2018/19 získal taky Vezinovu trofeje pro nejlepšího gólmana NHL, kterou se mu letos na podzim povedlo s Tamou Bay celou vyhrát. S Lightning má smlouvu až do roku 2028. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Victor Hedman (hodnocení: 91)   Země a klub:  Švédsko, Tampa Bay Lightning V Tampě Bay působí také Victor Hedman. Devětadvacetiletý švédský obránce, který byl v roce 2009 dvojkou draftu NHL, je mnohými považován za nejlepšího beka současnosti, což v roce 2018 potvrdil ziskem James Norris Memorial Trophy. A nedávno do své sbírky přidal i Stanley Cup. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Roman Josi (hodnocení: 90)   Země a klub:  Švýcarsko, Nashville Predators Mezi absolutní defenzivní elitu v NHL patří také Roman Josi ze Švýcarska. Třicetiletý bek celou svou zámořskou kariéru působí v Nashvillu, kde je nyní také kapitánem. V posledním ročníku zvládl posbírat 65 (16+49) bodů v 69 zápasech a vytvořil si tak osobní maximum. Na jakou metu se dostane tentokrát? Foto: Profimedia.cz
 Levé křídlo – Alexandr Ovečkin (hodnocení: 93)   Země a klub:  Rusko, Washington Capitals David Pastrňák v poslední sezoně získal Maurice Richard Trophy určenou pro nejlepšího střelce základní části NHL. Stejně branek jako on měl na kontě jen Alexandr Ovečkin, který tuto cenu získal už osmkrát. Pětatřicetiletý ruský snajpr je stále jedním z nejlepších útočníků planety. Ve hře NHL jeho rating oproti minulému vydání hry ještě o jeden bod vzrostl, vyšší hodnocení už má jen Connor McDavid. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Takto vypadá nejsilnější tým Evropy ve hře NHL 21. Kdo vyfoukl místo Pastrňákovi?

Nejlépe hodnoceným hokejistou ve hře NHL 21 je Connor McDavid, za kterým mimo jiné následuje Sidney Crosby. Hodně vysoké ratingy ale dostali také Evropané.

Tým Evropy 2.jpg

Jsou tomu už více než čtyři roky, co se hrál Světový pohár, na kterém se představil i tým Evropy. Napadlo vás ale někdy, jak by vypadal elitní tým celého starého kontinentu? Podívali jsme se na hodnocení hokejistů ve hře NHL 21 a sestavili podle toho nejsilnější evropskou formaci současnosti, do které se jen těsně nevešel David Pastrňák. Její složení najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

Brankář – Andrej Vasilevskij (hodnocení: 91)

Andrej Vasilevskij Tampa.jpg

Země a klub: Rusko, Tampa Bay Lightning

Pamatujete, jak na světovém šampionátu na Slovensku trápil české hokejisty? V sezoně 2018/19 získal taky Vezinovu trofeje pro nejlepšího gólmana NHL, kterou se mu letos na podzim povedlo s Tamou Bay celou vyhrát. S Lightning má smlouvu až do roku 2028.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Victor Hedman (hodnocení: 91)

Victor Hedman TB 20.jpg

Země a klub: Švédsko, Tampa Bay Lightning

V Tampě Bay působí také Victor Hedman. Devětadvacetiletý švédský obránce, který byl v roce 2009 dvojkou draftu NHL, je mnohými považován za nejlepšího beka současnosti, což v roce 2018 potvrdil ziskem James Norris Memorial Trophy. A nedávno do své sbírky přidal i Stanley Cup.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – Roman Josi (hodnocení: 90)

Roman Josi 19.jpg

Země a klub: Švýcarsko, Nashville Predators

Mezi absolutní defenzivní elitu v NHL patří také Roman Josi ze Švýcarska. Třicetiletý bek celou svou zámořskou kariéru působí v Nashvillu, kde je nyní také kapitánem. V posledním ročníku zvládl posbírat 65 (16+49) bodů v 69 zápasech a vytvořil si tak osobní maximum. Na jakou metu se dostane tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Levé křídlo – Alexandr Ovečkin (hodnocení: 93)

Alex Ovečkin 19.jpg

Země a klub: Rusko, Washington Capitals

David Pastrňák v poslední sezoně získal Maurice Richard Trophy určenou pro nejlepšího střelce základní části NHL. Stejně branek jako on měl na kontě jen Alexandr Ovečkin, který tuto cenu získal už osmkrát. Pětatřicetiletý ruský snajpr je stále jedním z nejlepších útočníků planety. Ve hře NHL jeho rating oproti minulému vydání hry ještě o jeden bod vzrostl, vyšší hodnocení už má jen Connor McDavid.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr – Leon Draisaitl (hodnocení: 92)

Leon Draisaitl Edmonton.jpg

Země a klub: Německo, Edmonton Oilers

Králem uplynulé sezony NHL se stal Leon Draisaitl. Německý útočník získal Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL a obdržel také Ted Lindsay Award pro nejlepšího hráče podle Hráčské asociace NHLPA. Pětadvacetiletý útočník Oilers dokázal v 71 zápasech základní části posbírat 110 (43+67) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Pravé křídlo – Nikita Kučerov (hodnocení: 92)

Nikita Kučerov 19.jpg

Země a klub: Rusko, Tampa Bay Lightning

Třetím zástupcem Tampy Bay v tomto výběru je Nikita Kučerov, který v loňské sezoně posbíral 85 bodů v základní části a dalších 34 jich přidal v play-off. Na jeho konci sedmadvacetiletý útočník zvedl nad hlavu Stanley Cupa. Mimochodem, David Pastrňák dostal jen o bod nižší rating.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud