Takto vypadá nejlépe placená formace NHL. Voráčka v ní nenajdete

Takto vypadá nejlépe placená formace NHL. Voráčka v ní nenajdete

Takto vypadá nejlépe placená formace NHL. Voráčka v ní nenajdete

Jakub Voráček si v letošní sezoně vydělá deset milionů dolarů, což z něj dělá osmého nejlépe placeného hráče celé NHL. Jedno pravé křídlo ale bere ještě víc.

Jonathan Toews Kane.jpg
Jonathan Toews a Patrick Kane - dva nejlépe placení hráči NHL. (Foto: Profimedia.cz)

Bourák z Philadelphie je nejlépe placeným českým hráčem v NHL. Následují ho Davidové Pastrňák a Krejčí z Bostonu, kteří si letos přijdou na osm, respektive sedm a půl milionů dolarů. Absolutní elita soutěže je ale ještě někde jinde. Poskládali jsme formaci složenou z nejlépe placených hráčů v letošní sezoně NHL. Její podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář -  Henrik Lundqvist (New York Rangers) – 9 milionů dolarů

Henrik Lundqvist.jpg

Když si Ondřej Pavelec před sezonou plácl s New Yorkem Rangers, věděl, že se upsal k roli dvojky. V brankovišti týmu z Manhattanu totiž vládne Henrik Lundqvist. Úřadující světový šampion je zároveň nejlépe placeným gólmanem celé NHL. Letos si pětatřicetiletý fantom přijde na devět milionů dolarů a ještě v sezoně 2020/21, do které má platný kontrakt, si vydělá 5,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Shea Weber (Montreal) – 12 milionů dolarů

Shea Weber Kanada.jpg

Řadu let byl oporou Nashvillu a nejlépe placeným hráčem celé NHL. Ani jedno už neplatí, Shea Weber je druhým rokem hráčem Montrealu a nejvyšší plat má už „pouze“ mezi obránci. Ještě letos bere 12 milionů dolarů, v příští sezoně si ale vydělá už o polovinu méně. Smlouvu má platnou až do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – P.K.Subban (Nashville) – 11 milionů dolarů

P.K.Subban NAshville.jpg

Montreal v létě roku 2016 tolik stál o Webera, že za něj obětoval svůj dosavadní defenzivní klenot a poslal P.K. Subbana do Nashvillu. O čtyři roky mladší obránce si u Predators ihned vybojoval silnou pozici a loni posbíral 41 kanadských bodů. Letos má už o tři více a v příštím roce se navíc před Webera dostane i platově. I on si sice pohorší, z 11 milionů dolarů ale spadne jen na deset.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Levé křídlo – Jamie Benn (Dallas) – 13 milionů dolarů

Jamie Benn.jpg

Jedním z nejlépe placených hráčů NHL je Jamie Benn, který před loňskou sezonou podepsal s Dallasem nový osmiletý kontrakt na 76 milionů dolarů. Druhý nejproduktivnější hráč ročníku 2015/16, který celou dosavadní kariéru spojil s organizací Stars, z něj v prvních třech letech ukrojí vždy po 13 milionech dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr – Jonathan Toews (Chicago) - 13,8 mil. dolarů

Jonathan Toews.jpg

Osmiletá smlouva na 84 milionů dolarů. Takový kontrakt podepsal před dvěma lety Jonathan Toews, který je jedním ze dvou nejlépe placených hráčů v NHL. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu, dvojnásobný olympijský šampion a vítěz Světového poháru spojil celou dosavadní kariéru s Chicagem, ve kterém je už desátým rokem kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Pravé křídlo – Patrick Kane (Chicago) - 13,8 mil. dolarů

Patrick Kane All Star.jpg

Stejnou smlouvu jako Toews podepsal s Chicagem také Patrick Kane, který je společně s kapitánem Blackhawks nejlépe placeným hokejistou NHL. Také devětadvacetiletý americký forvard má ve sbírce tři Stanley Cupy, na olympiádě ale dosáhl "jen" na stříbro. Před dvěma lety posbíral 106 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem NHL. Na jakou metu se dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud