Obránce – Tomáš Holeš (Jablonec). Pětadvacetiletý krajní obránce, který přišel před rokem z Hradce Králové do Jablonce, prožil velmi dobrý podzim. Tomáš Holeš nechyběl na hřišti ani minutu a třikrát se navíc zapsal mezi přesné střelce. Není divu, že o něj projevila zájem Sparta. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Ondřej Kúdela (Slavia) . Když v průběhu loňské sezony přišel z Liberce do Slavie, kdekdo si možná klepal na čelo. Jindřich Trpišovský ale moc dobře věděl, co dělá. Jednatřicetiletý Ondřej Kúdela se během podzimu stal jedním z klíčových hráčů Slavie, získal si pevné místo v sestavě, dostal se do reprezentace a do ligových statistik si připsal i tři góly. Jeden z nich dal dokonce v derby se Spartou. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Obránce – Patrizio Stronati (Baník) . Tradičně velmi dobrou formu prokázal Roman Hubník z Plzně, stejně jako Michael Ngadeu ze Slavie, my jsme ale ukázali na Patrizia Stronatiho. Ten se po návratu z Rakouska rychle zabydlel v sestavě Baníku, stal se klíčovým hráčem stoperské dvojice a dokonce se dostal i do reprezentace. Foto: Profimedia.cz
 Obránce – Matěj Hanousek (Jablonec). Stálice jablonecké obrany. Poctivý dříč směrem dozadu, zároveň ale konstrukční hráč do ofenzivy. Matěj Hanousek má velký fyzický fond a patří ke klíčovým hráčům Radovy družiny. Stejně jako okolo Holeše, i okolo něj krouží Sparta. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
11
Fotogalerie

Takto vypadá All-Star tým ligového podzimu. Není v něm žádný hráč Sparty

Podzimní část fotbalové Fortuna ligy doběhla do svého finále. Během devatenácti kol byla k vidění řada parádních zápasů a taky spousta výborných individuálních výkonů.

Jedním z aspirantů na zisk titulu byla před sezonou Sparta. Jenže letenský tým na podzim tápal, je až pátý, a tak není žádným překvapením, že se žádný ze sparťanských hráčů nedostal ani do našeho All-Star týmu. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jan Laštůvka (Baník)

Jan Laštůvka blond Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Sparta s Plzní během podzimu protočily své brankářské jedničky. Místo mezi třemi slávistickými tyčemi si sice udržuje Ondřej Kolář, spekulovalo se však, že v Edenu za něj hledají zahraniční náhradu. Zato stabilní pozici má v Baníku Jan Laštůvka, který před rokem ze Slavie odešel. Na podzim ostravský tým mnohokrát podržel a vychytal devět nul – nejvíc ze všech ligových gólmanů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 12

Obránce – Tomáš Holeš (Jablonec)

Tomáš Holec.jpg

Pětadvacetiletý krajní obránce, který přišel před rokem z Hradce Králové do Jablonce, prožil velmi dobrý podzim. Tomáš Holeš nechyběl na hřišti ani minutu a třikrát se navíc zapsal mezi přesné střelce. Není divu, že o něj projevila zájem Sparta.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 12

Obránce – Ondřej Kúdela (Slavia)

Ondřej Kúdela Slavia Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Když v průběhu loňské sezony přišel z Liberce do Slavie, kdekdo si možná klepal na čelo. Jindřich Trpišovský ale moc dobře věděl, co dělá. Jednatřicetiletý Ondřej Kúdela se během podzimu stal jedním z klíčových hráčů Slavie, získal si pevné místo v sestavě, dostal se do reprezentace a do ligových statistik si připsal i tři góly. Jeden z nich dal dokonce v derby se Spartou.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 12

Obránce – Patrizio Stronati (Baník)

Patrizio Stronati Baník.jpg

Tradičně velmi dobrou formu prokázal Roman Hubník z Plzně, stejně jako Michael Ngadeu ze Slavie, my jsme ale ukázali na Patrizia Stronatiho. Ten se po návratu z Rakouska rychle zabydlel v sestavě Baníku, stal se klíčovým hráčem stoperské dvojice a dokonce se dostal i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Obránce – Matěj Hanousek (Jablonec)

Matěj Hanousek Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stálice jablonecké obrany. Poctivý dříč směrem dozadu, zároveň ale konstrukční hráč do ofenzivy. Matěj Hanousek má velký fyzický fond a patří ke klíčovým hráčům Radovy družiny. Stejně jako okolo Holeše, i okolo něj krouží Sparta.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 12

Záložník – Joel Kayamba (Opava)

Joel Kayamba 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ligový nováček z Opavy se prezentoval velmi dobrými výkony. Ty předváděl také Joel Kaymaba, který svými kousky zvedal diváky ze sedadel. Rychlík z Konga dal během své premiérové ligové sezony tři góly, přidal tři nahrávky a už brzy se bude hlásit v Plzni, která za něj už v předstihu zaplatila dvacet milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 12

Záložník – Tomáš Souček (Slavia)

Tomáš Souček Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Tomáš Souček během podzimu znovu potvrdil, že patří k nejlepším hráčům celé ligy, ve které dal pět branek a přidal stejný počet asistencí. Parádní formu ukázal i v reprezentaci a v Edenu budou mít znovu co dělat, aby jej udrželi.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 12

Záložník – Michal Trávník (Jablonec)

Michal Trávník Jablonec 2.jpg

Hraje v životní formě a je téměř jisté, že ho Jablonec už neudrží. Michal Trávník se dostal do reprezentace, gólově se prosadil v Evropské lize a v domácí soutěži dal osm branek, ke kterým přidal sedm asistencí. Sledují ho kluby z Anglie či Německa, Jablonec za něj může dostat přes sto milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 12

Záložník – Miroslav Stoch (Slavia)

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Parádní podzim zažil také Miroslav Stoch, který se po více než dvou letech vrátil i do slovenské reprezentace. Ofenzivně laděný záložník dal jedenáct branek a je nejlepším střelcem Slavie. Navrch přidal pět asistencí a je druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 12

Útočník – Nikolaj Komličenko (Mladá Boleslav)

Nikolaj Komličenko MB.jpg

Třiadvacetiletý ruský útočník prožil báječný podzim. Nikolaj Komličenko během něj nasázel dva hattricky a celkově nastřílel 18 branek. To je o dva góly více, než dal za celou loňskou sezonu král střelců Michael Krmenčík. V Mladé Boleslavi je na hostování, zájem o něj však mají i zahraniční kluby.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Jean-David Beauguel (Zlín)

Jean David Beauguel Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Po vleklých zdravotních problémech je zase fit, Michal Bílek mu svěřil důvěru a šestadvacetiletý francouzský útočník se mu odvděčil životním podzimem. Jean-David Beauguel, jenž dříve nastupoval také za Duklu, dal devět branek a už v předstihu se domluvil na přestupu do Plzně.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud