Takto mistr nehraje. 3 klíčové zápasy podzimu, ve kterých Slavia vybouchla

Na jaře křepčili s mistrovským pohárem, v létě přivedli několik zvučných posil a plánovali si, jak budou úspěšní na všech frontách. Jenže uplynulo pár měsíců a vše je jinak.

Slavia přivedla Dannyho či Halila Altintopa, dorazil Miroslav Stoch, vrátil se Tomáš Necid. Sešívaný kádr měl kráčet vstříc titulu a čekalo se, že uspěje i na mezinárodní scéně. Jenže pánové v Edenu se přepočítali a rozjetá mašina se zadrhla. Tři klíčové zápasy, které Slavia na podzim nezvládla, si připomeňte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

APOEL – Slavia 2:0 (kvalifikace LM)

Možná právě tady všechno začalo. Slavia vyřadila z předkola Ligy mistrů Borisov a když do závěrečné kvalifikace dostala APOEL, zavládlo v Edenu nadšení. To však netrvalo dlouho. Kypřané už v desáté minutě úvodního duelu vedli 2:0 a bylo vymalováno. Slavia si před odvetou sice věřila, nedokázala však vstřelit ani jeden gól a sen o Lize mistrů se rozplynul v mlze.

Sestava Slavie: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Souček – Van Buren, Rotaň, Hušbauer, Stoch – Škoda.

Pokračování 3 / 4

Plzeň – Slavia 1:0 (HET liga)

Slavia v lize ztrácela body hned od začátku a pokud chtěla zdramatizovat boj o titul, musela uspět v utkání třináctého kola na půdě rozjeté Plzně. Jenže to se nestalo, Viktorka byla celý zápas lepší a hosté se téměř k ničemu nedostali. Když v 79. minutě skóroval Daniel Kolář, bylo o titulu téměř jasno, vždyť náskok mezi oběma týmy se navýšil už na 13 bodů…

Sestava Slavie: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu, Rotaň (71. Stoch) – Van Buren (80. Necid), Hušbauer, Zmrhal (60. Sýkora) – Škoda.

Pokračování 4 / 4

Slavia – Astana 0:1 (skupina EL)

Karty byly dány jasně. Slavii stačilo v posledním zápase Evropské skupiny remizovat s Astanou a postoupila by do jarní fáze. Nikdo v Edenu nepochyboval o tom, že se tento úkol nepovede, jenže domácí obrana v 38. minutě zbytečně chybovala a kazašský celek šel do vedení. Slavia se tlačila za vyrovnáním, gól ale nevstřelila a v Evropě končí.

Sestava Slavie: Laštůvka – Frydrych, Ngadeu, Jugas, Sobol – Souček, Rotaň (68. Van Buren) – Stoch, Danny, Zmrhal (76. Sýkora) – Škoda (17. Necid).