Jak by vypadala pětka s brankářem, poskládaná z nejlépe placených českých a slovenských hokejistů na jednotlivých postech v současné sezoně NHL?  Na tuto otázku odpovídají následující kapitoly a fotogalerie.   P rozradíme, že si tito borci v součtu vydělají během sezony 2019/20 téměř 30 milionů dolarů, a že v ní mají převahu čeští hráči.   Profimedia.cz

Jak by vypadala pětka s brankářem, poskládaná z nejlépe placených českých a slovenských hokejistů na jednotlivých postech v současné sezoně NHL? Na tuto otázku odpovídají následující kapitoly a fotogalerie. Prozradíme, že si tito borci v součtu vydělají během sezony 2019/20 téměř 30 milionů dolarů, a že v ní mají převahu čeští hráči. Profimedia.cz

 Brankář: Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)  Premiéru v nejslavnější hokejové soutěži světa si odbyl vítkovický odchovanec Petr Mrázek v sezoně 2012/13 v pouhých dvaceti letech. Český mladík si vedl skvěle, postupem času se vypracoval v týmovou jedničku, ale pak o tento post zase přišel. Na konci sezony 2017/18 byl vytrejdován do Philadelphie a od předloňského léta hájí barvy Caroliny Hurricanes, kde mu dvouletá smlouva zajišťuje v tomto ročníku rovné tři miliony dolarů. Momentálně má na kontě 256 utkání v NHL, z toho 119 vítězných. Profimedia.cz
 Obránce: Radko Gudas (Washington Capitals)  Radko Gudas má v zámoří pověst zákeřného hráče. V roce 2017 dostal desetizápasový distanc za seknutí hokejkou zezadu do hlavy Mathieua Perrealta. Kvůli disciplinárním prohřeškům už přišel během kariéry v NHL o více než 400 tisíc dolarů. Hlavu z toho mít těžkou nemusí, protože jen v aktuálním ročníku si vydělá dva a půl milionu dolarů. Profimedia.cz
 Obránce: Michal Kempný (Washington Capitals)  V Chicagu se trápil, neměl takovou roli, jakou si představoval, a už pomalu začal plánovat návrat do Evropy. Pak ale přišlo „vysvobození“ v podobě výměny do Washingtonu, kde jeho kariéra nabrala v sezoně 2017/18 zcela nový rozměr. Michal Kempný si získal respekt, stal se jedním ze čtyř klíčových beků Capitals, v play-off odehrál 24 zápasů, posbíral pět kanadských bodů a podepsal se pod zisk premiérového Stanley Cupu pro Capitals. Nyní je nejproduktivnějším českým bekem v historii Washingtonu a zároveň má na kontě i nejvíc utkání z tuzemských zadáků. Předloni v létě podepsal v klubu čtyřletou smlouvu, takže nejspíš jich ještě dost přidá. V aktuální sezoně mu kontrakt vynese 2,7 milionu dolarů. Profimedia.cz
 Pravé křídlo: Jakub Voráček (Philadelphia Flyers)  Nejlepším českým pravým křídlem v NHL je momentálně David Pastrňák, není však tím nejlépe vydělávajícím. V současném ročníku si útočník Bostonu vydělá 6,8 milionu dolarů, ale v tomto ohledu ho předčí Jakub Voráček. Forvard Philadelphie si přijde na 9,25 milionu dolarů, což z něho dělá nejlépe placeného Čecha v prestižní lize. Voráček podepsal osmiletou supersmlouvu s Philadelphií už v roce 2015. V ročníku 2015/16 ale nenavázal na skvělé výkony z předchozí sezony a ve Flyers chvíli pochybovali, zda udělali správně. Třicetiletý český buldok však posléze ukázal, že ano. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Takto by vypadala nejlépe placená česko-slovenská pětka s brankářem v NHL. Vydělá si 30 milionů dolarů

Jen dvě desítky borců v NHL si v aktuální sezoně vydělají více než deset milionů dolarů. Žádného Čecha ani Slováka v této privilegované společnosti ale nenajdeme. To však neznamená, že berou v elitní zámořské lize almužny.

slide-československá formace v NHL.jpg

Jak by vypadala pětka s brankářem, poskládaná z nejlépe placených českých a slovenských hokejistů na jednotlivých postech v současné sezoně NHL? Na tuto otázku odpovídají následující kapitoly a fotogalerie. Prozradíme, že si tito borci v součtu vydělají během sezony 2019/20 téměř 30 milionů dolarů, a že v ní mají převahu čeští hráči.

Pokračování 2 / 7

Brankář: Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)

Petr Mrázek-Carolina.jpg

Věk: 27 let
Bilance v aktuální sezoně: 33 zápasů – 2,63 průměrně inkasovaných gólů na utkání, 90,4 % úspěšných zákroků
Plat v sezoně 2019/20: 3 miliony dolarů

Premiéru v nejslavnější hokejové soutěži světa si odbyl vítkovický odchovanec Petr Mrázek v sezoně 2012/13 v pouhých dvaceti letech. Český mladík si vedl skvěle, postupem času se vypracoval v týmovou jedničku, ale pak o tento post zase přišel. Na konci sezony 2017/18 byl vytrejdován do Philadelphie a od předloňského léta hájí barvy Caroliny Hurricanes, kde mu dvouletá smlouva zajišťuje v tomto ročníku rovné tři miliony dolarů. Momentálně má na kontě 256 utkání v NHL, z toho 119 vítězných.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Radko Gudas (Washington Capitals)

Radko Gudas-Washington.jpg

Věk: 29 let
Bilance v aktuální sezoně: 52 zápasů – 14 bodů (2+12)
Plat v sezoně 2019/20: 2,5 milionu dolarů

Devětadvacetiletý český obránce Radko Gudas byl draftován ve třetím kole v roce 2010 Tampou Bay. Floridský klub si talentovaného mladíka vybral pro jeho fyzický způsob hry. V dresu s bleskem na prsou strávil necelé tři sezony, dal pouhých sedm gólů, ale zapsal si do statistik mnohonásobně víc tvrdých hitů.

Od sezony 2015/16 rozdával rány v barvách Letců z Philadelphie a od té aktuální je hráčem Washingtonu. V současné sezoně má po 52 zápasech na kontě 36 minut, takže určitě nepřekročí svůj rekord z ročníku 2013/14, kdy měl na kontě 152 trestných minut.

Gudas má v zámoří pověst zákeřného hráče. V roce 2017 dostal desetizápasový distanc za seknutí hokejkou zezadu do hlavy Mathieua Perrealta. Kvůli disciplinárním prohřeškům už přišel během kariéry v NHL o více než 400 tisíc dolarů. Hlavu z toho mít těžkou nemusí, protože jen v aktuálním ročníku si vydělá dva a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Michal Kempný (Washington Capitals)

Michal Kempný-Washington.jpg

Věk: 29 let
Bilance v aktuální sezoně: 42 zápasů – 16 bodů (3+13)
Plat v sezoně 2019/20: 2,7 milionu dolarů

V Chicagu se trápil, neměl takovou roli, jakou si představoval, a už pomalu začal plánovat návrat do Evropy. Pak ale přišlo „vysvobození“ v podobě výměny do Washingtonu, kde jeho kariéra nabrala v sezoně 2017/18 zcela nový rozměr. Michal Kempný si získal respekt, stal se jedním ze čtyř klíčových beků Capitals, v play-off odehrál 24 zápasů, posbíral pět kanadských bodů a podepsal se pod zisk premiérového Stanley Cupu pro Capitals.

Nyní je nejproduktivnějším českým bekem v historii Washingtonu a zároveň má na kontě i nejvíc utkání z tuzemských zadáků. Předloni v létě podepsal v klubu čtyřletou smlouvu, takže nejspíš jich ještě dost přidá. V aktuální sezoně mu kontrakt vynese 2,7 milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Pravé křídlo: Jakub Voráček (Philadelphia Flyers)

Jakub Voráček2.jpg

Věk: 30 let
Bilance v aktuální sezoně: 52 zápasů – 40 bodů (11+29)
Plat v sezoně 2019/20: 9,25 milionu dolarů

Nejlepším českým pravým křídlem v NHL je momentálně David Pastrňák, není však tím nejlépe vydělávajícím. V současném ročníku si útočník Bostonu vydělá 6,8 milionu dolarů, ale v tomto ohledu ho předčí Jakub Voráček. Forvard Philadelphie si přijde na 9,25 milionu dolarů, což z něho dělá nejlépe placeného Čecha v prestižní lize.

Voráček podepsal osmiletou supersmlouvu s Philadelphií už v roce 2015. V ročníku 2015/16 ale nenavázal na skvělé výkony z předchozí sezony a ve Flyers chvíli pochybovali, zda udělali správně. Třicetiletý český buldok však posléze ukázal, že ano.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr: David Krejčí (Boston Bruins)

David Krejčí.jpg

Věk: 33 let
Bilance v aktuální sezoně: 44 zápasů – 36 bodů (12+24)
Plat v sezoně 2019/20: 7 milionů dolarů

David Krejčí je pro Boston Bruins jedním z klíčových hráčů mužstva,  o čemž svědčí i jeho šestiletý kontrakt, který ho ke klubu váže až do roku 2021, a v aktuální sezoně mu zaručuje gáži ve výši sedmi milionu dolarů. Jeden z nejlépe bránících útočníků v NHL si drží konstantní a nadprůměrnou výkonnost už dlouhá léta a nadstandardní mzdu si bezpochyby zaslouží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Levé křídlo: Tomáš Tatar (Montreal Canadiens)

Tomáš Tatar.jpg

Věk: 29 let
Bilance v aktuální sezoně: 54 zápasů – 49 bodů (20+29)
Plat v sezoně 2019/20: 5,5 milionu dolarů

Počty slovenských hokejistů v NHL pomalu klesají a pryč jsou časy, kdy se fanoušci mohli radovat z výkonů Bondry, Pálffyho, Hossy či Gáboríka, kteří patřili k hvězdám soutěže. Přesto jednu velkou ofenzivní personu se slovenským pasem v elitní zámořské lize najdeme. Devětadvacetiletý Tomáš Tatar je nejproduktivnějším hráčem Montrealu a pokud se mu bude až do konce sezony dařit jako dosud, zřejmě si vylepší svůj osobní bodový rekord v základní části soutěže.

Tatara draftoval v roce 2009 Detroit, kde pak působil až do sezony 2017/18, v níž byl vytrejdován do Las Vegas. Od minulého ročníku ale hájí barvy Canadiens a prostředí v Kanadě mu zřejmě jde nesmírně k duhu. Čtyřletý kontrakt, který podepsal ještě ve městě automobilů, mu pro letošní ročník zajišťuje příjem ve výši pěti a půl milionu dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud