Takto by to šlo. Tři mladí útočníci, kteří řádili v duelech se Slovenskem

Takto by to šlo. Tři mladí útočníci, kteří řádili v duelech se Slovenskem

Takto by to šlo. Tři mladí útočníci, kteří řádili v duelech se Slovenskem

Josef Jandač nasadil v přípravných duelech se Slováky rekordních 14 nováčků. První duel Češi prohráli, v odvetě ale zvítězili a mladý tým ukázal, že v něm dřímá hodně zajímavý potenciál.

VK.jpg

V brance si odbyli premiéry Patrik Bartošák s Miroslavem Svobodou, kteří odchytali parádní partie. Obranné řady řídil Libor Šulák, jenž se chystá do Detroitu. Také v útoku se ve velmi dobrém světle ukázalo několik mladíků. Jména tří nejlepší z nich, s nimiž trenéři musí počítat i do budoucna, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Kaše

David Kaše Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník si odbyl reprezentační premiéru a ihned dostal prostor v první formaci. Vedl si jako zkušený mazák a prokázal, že v sobě ukrývá ohromný talent. Technicky skvěle vybavený forvard motal soupeřům hlavy a mátl je svými kličkami. Stříbrný medailista z mistrovství světa osmnáctek z roku 2014, který po sezoně odešel z Chomutova do švédské Mory, určitě nebyl v reprezentaci naposledy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Radan Lenc

Radan Lenc Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý forvard debutoval v národním týmu před rokem, za reprezentaci odehrál osm zápasů, dal dvě branky a přidal jednu nahrávku. Proti Slovákům z něj trenéři udělali kapitána a Radan Lenc svou funkci plnil velmi dobře. Vedl první formaci a patřil k nejlepším hráčům týmu. Opora Mladé Boleslavi určitě sní také o olympijském startu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Pavel Musil

Pavel Musil Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Mladoboleslavský útočník debutoval v reprezentaci už loni, kdy odehrál jeden zápas. Další přidal proti Slovákům a ihned nastoupil v první formaci po boku Kašeho a Lence.

Čtyřiadvacetiletý forvard, jenž loni nastřádal celkově 31 kanadských bodů, odehrál velmi dobré partie. Na branku soupeřů posílal jednu střelu za druhou a v odvetě dokonce ukončil 176 minut trvající střelecký půst týmu. Byl to právě on, kdo nastartoval český obrat, do budoucna se s ním rozhodně musí počítat.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud