Matúš Kozáčik (Slovensko) . Dlouhodobá opora Plzně sezonu začala jako jednička. Jenže Matúš Kozáčik během podzimu o své místo přišel a nahradil jej Aleš Hruška. Ten Pavla Vrbu nezklamal, a tak Kozáčik trvale usedl mezi náhradníky. Tam pětatřicetiletý gólman zřejmě začne i na jaře. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Matúš Kozáčik (Slovensko). Dlouhodobá opora Plzně sezonu začala jako jednička. Jenže Matúš Kozáčik během podzimu o své místo přišel a nahradil jej Aleš Hruška. Ten Pavla Vrbu nezklamal, a tak Kozáčik trvale usedl mezi náhradníky. Tam pětatřicetiletý gólman zřejmě začne i na jaře. | Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 Roman Procházka (Slovensko) . Jedna z letních posil Viktorky. Angažování Romana Procházky se Plzni rozhodně vyplatilo. Devětadvacetiletý slovenský záložník totiž skóroval v Lize mistrů proti CSKA Moskva a čtyři góly přidal i v domácí soutěži. Vybojoval si pevné místo v sestavě a patřil k tahounům Vrbovy družiny. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Hrošovský (Slovensko) . V Plzni se z něj stal klíčový hráč celého týmu. Patrik Hrošovský je motorem západočeské zálohy a není divu, že okolo něj krouží zahraniční kluby. Šestadvacetiletý záložník na podzim v lize nevynechal ani jeden zápas, dokonce se trefil i na půdě Realu Madrid. Je otázkou, zda ho v Plzni udrží.  Foto: Profimedia.cz
 Ubong Ekpai (Nigérie) . Ofenzivní záložník z Nigérie strávil sezonu 2016/17 v Liberci, poté působil ve Zlíně a od léta je hráčem Plzně. Za Viktorku na podzim odehrál 11 ligových zápasů, místo v sestavě si ale třiadvacetiletý štírek zatím nezískal. Taky musí přidat na produktivitě, na kontě totiž nemá žádný gól ani asistenci. Přitom ve Zlíně se loni trefil sedmkrát. Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia
 Erik Pačinda (Slovensko) . Předchází ho pověst problémového hráče. I proto už v průběhu podzimu opustil Dunajskou Stredu a zamířil do Plzně. Jenže v zápase Juniorské ligy vyjel po rozhodčím a start sezony v Plzni nestihne. To pro devětadvacetiletého ofenzivního záložníka není ideální výchozí pozice. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Také Plzeň jde zahraniční cestou. 8 cizinců, kteří aktuálně působí ve Viktorce

Plzeň se vždy vyznačovala tím, že stavěla na českých, a případně slovenských, fotbalistech. V posledních měsících se však kabina Viktorky začala měnit.

Převahu stále mají Češi, v Plzni působí i Slováci, ale také fotbalisté dalších tří národností. Jména osmi cizinců, kteří jsou aktuálně v kádru Viktorky, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Matúš Kozáčik (Slovensko)

Matúš Kozáčik Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Dlouhodobá opora Plzně sezonu začala jako jednička. Jenže Matúš Kozáčik během podzimu o své místo přišel a nahradil jej Aleš Hruška. Ten Pavla Vrbu nezklamal, a tak Kozáčik trvale usedl mezi náhradníky. Tam pětatřicetiletý gólman zřejmě začne i na jaře.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Roman Procházka (Slovensko)

Roman Procházka Plzeň 2.jpg

Jedna z letních posil Viktorky. Angažování Romana Procházky se Plzni rozhodně vyplatilo. Devětadvacetiletý slovenský záložník totiž skóroval v Lize mistrů proti CSKA Moskva a čtyři góly přidal i v domácí soutěži. Vybojoval si pevné místo v sestavě a patřil k tahounům Vrbovy družiny.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Patrik Hrošovský (Slovensko)

PAtrik Hrošovský Plzeň 2018.jpg

V Plzni se z něj stal klíčový hráč celého týmu. Patrik Hrošovský je motorem západočeské zálohy a není divu, že okolo něj krouží zahraniční kluby. Šestadvacetiletý záložník na podzim v lize nevynechal ani jeden zápas, dokonce se trefil i na půdě Realu Madrid. Je otázkou, zda ho v Plzni udrží. 

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Ubong Ekpai (Nigérie)

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka MAFRA Profimedia.jpg

Ofenzivní záložník z Nigérie strávil sezonu 2016/17 v Liberci, poté působil ve Zlíně a od léta je hráčem Plzně. Za Viktorku na podzim odehrál 11 ligových zápasů, místo v sestavě si ale třiadvacetiletý štírek zatím nezískal. Taky musí přidat na produktivitě, na kontě totiž nemá žádný gól ani asistenci. Přitom ve Zlíně se loni trefil sedmkrát.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 9

Erik Pačinda (Slovensko)

Erik Pačinda Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Předchází ho pověst problémového hráče. I proto už v průběhu podzimu opustil Dunajskou Stredu a zamířil do Plzně. Jenže v zápase Juniorské ligy vyjel po rozhodčím a start sezony v Plzni nestihne. To pro devětadvacetiletého ofenzivního záložníka není ideální výchozí pozice.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 9

Joel Kayamba (DR Kongo)

Joel Kayamba Plzeň Ladislav Němec MAFRA Profimedia'.jpg

Loni pomohl vytáhnout mezi elitu Opavu a v nejvyšší soutěži se rozhodně neztratil. Naopak, Joel Kayamba patřil k nejlepším hráčům slezského klubu, během podzimu dal tři góly, přidal tři asistence a už v předstihu se dohodl na přestupu do Plzně, která za šestadvacetiletého koňského ofenzivního záložníka zaplatila téměř dvacet milionů korun. Vybojuje si místo v základní sestavě?

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 8 / 9

Jean-David Beauguel (Francie)

Jean David Beauguel Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Působil v Dukle, na podzim zářil ve zlínském dresu a nyní už je hráčem Plzně. Francouzský kanonýr, jenž letos vstřelil už devět branek, přišel jako náhrada za Michaela Krmenčíka. V úvodním přípravném duelu dal dvě branky. Pokud takto bude pokračovat, může si říct o místo v základu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Marek Bakoš (Slovensko)

Marek Bakoš Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V Plzni byl dlouho útočníkem číslo jedna, zažil novou éru klubu i boje v Lize mistrů. Krátce sice působil v Liberci a podzim strávil v Trnavě, teď je ale pětatřicetiletý forvard zpět a je odhodlaný bojovat o místo v základní sestavě. Konkurence je však veliká.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud