Tak vydělává Slavia. 4 hráči, jejichž prodejem získala více než 200 milionů korun

Slavia v létě mohutně investovala do nových posil, za které utratila miliony. Danny, Altintop či Rotaň přišli sice zadarmo, klub jim však zaplatil tučné přestupové bonusy. Sešívaní ale také vydělávali.

„Máme velkou výhodu v tom, že prodej hráčů přinesl přibližně 250 milionů korun. A máme svolení je reinvestovat do posil,“ uvedl slávistický boss Jaroslav Tvrdík. Jména čtyř hráčů, na nichž Slavia vydělala a odhadované částky, které za ně dostala, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jaroslav Mihalík – 27 milionů korun

Jaroslav Mihalík.jpg

Dvaadvacetiletý slovenský záložník přišel do Slavie minulou zimu ze Žiliny. Jaroslav Mihalík se ale v Edenu moc dlouho neohřál a po roce zamířil na hostování s opcí do polské Cracovie. Na EURU jednadvacítek se prezentoval ve velmi dobrém světle a Krakov využil opce, na které byl se Slavií domluvený. V Edenu tak přistálo zhruba 27 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Michael Lüftner – 40 milionů korun

Michael Luftner.jpg

„Je to jako pohádka,“ říkal Michael Lüftner v polovině května poté, co se dohodl na přestupu do Kodaně. Sezona nebyla ještě ani ve finiši, on už měl ale v kapse pětiletý kontrakt. Do Edenu přitom přišel teprve v zimě z Teplic a měl být sázkou na budoucnost. Třiadvacetiletý stoper však vytlačil ze sestavy kapitána Jiřího Bílka, odehrál všechny zápasy, Slavii pomohl k titulu a také k zisku 40 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Jiří Pavlenka – 79 milionů korun

Jiří Pavlenka Slavia 2.jpg

Letní sága nakonec dospěla do zdárného konce. Spokojeny jsou všechny tři strany, tedy Slavia, Brémy i Jiří Pavlenka, který se stal novou jedničkou tradičního bundesligového klubu.

Dlouho se však zdálo, že reprezentační gólman do Německa neodejde, Slavia smetla původní nabídku ze stolu a nakonec vyjednala přestup, který přesáhl tři miliony eur. Do kasy v Edenu tak přilétlo zřejmě ještě více než uváděných 79 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Antonín Barák – 80 milionů korun

Antonín Barák.jpg

Přestup Antonína Baráka se upekl už v zimě. Slavia si po dlouhých jednáních plácla s Udinese, které za českého reprezentanta a příbramského odchovance vyplatilo zhruba 80 milionů korun. Dvaadvacetiletý záložník, který má na kontě 47 ligových zápasů a 11 vstřelených branek, odchází z Edenu po roce o půl.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud