Tak se mění reprezentace. 6 nováčků, jimiž Jarolím okysličil národní tým

Ve funkci není ještě ani čtyři měsíce, má za sebou minimum přípravy a čtyři odehrané duely. Výsledky nejsou zatím pozitivní, trenér národního týmu Karel Jarolím se ale nevzdává. Hledá možnosti a řešení, jak pozvednout český fotbal vzhůru. I proto dává šanci neokoukaným tvářím.

Untitled 1.jpg

Nepsané Jarolímovo pravidlo? Co nominace, to dva reprezentační nováčci. Zkušený kouč zatím nominoval třikrát a dohromady ukázal na šest nových tváří. Jakým novicům dal během úvodních čtyř měsíců šanci? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

Antonín Barák

Antonín Barák.jpg

Jeden ze dvou nováčků aktuální nominace. Vladimír Darida je kvůli zranění mimo hru a Jarolím hledá jiného režiséra hry. Tím by se mohl stát právě jednadvacetiletý autor tří letošních branek, který patří k podzimním tahounům Slavie. Dostane proti Norům šanci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Lukáš Droppa

Lukáš Droppa.jpg

Šok minulé nominace. Čekalo se, koho z náhradníků Jarolím povolá do středu záložní řady, on ale nečekaně ukázal na Lukáše Droppu. Bývalý záložník Baníku Ostrava byl „ukrytý“ v Rusku, trenér ho ale dobře sledoval a dal mu svou důvěru. V Německu střídal, proti Ázerbájdžánu hrál už od začátku. Rozhodně nezklamal a v nominaci je i tentokrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík Plzeň.jpg

Českou hru trápí chabá produktivita. Jarolímovi svěřenci se sice prosadili třikrát v přípravě s Arménií, v kvalifikaci ale neskórovali ani v jednom ze tří duelů. Co s tím? Povolat Michaela Krmenčíka. Třiadvacetiletý forvard je v dobré formy, v Plzni je útočníkem číslo jedna, na kontě má čtyři ligové góly, další přidal v pohárech, připravuje asistence a je ochotný rvát se za jakékoliv situace. Spasí i reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný.jpg

Třiadvacetiletý stoper se loni usadil v základní sestavě libereckého Slovanu. V úvodu ročníku navázal na výborné výkony a vysloužil si pozvánku do reprezentace. Odehrál poločas proti Arménii a rozhodně nezklamal. O další šanci ho ale připravilo zranění, které si přivodil v zápase šestého kola s Plzní. Poranil si koleno, které ho stále bolí, zvládl však už odehrát zápas se Spartou. Vrátí se na jaře i do reprezentace?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Sýkora

JAn Sýkora.jpg

Další z libereckých noviců. Třiadvacetiletý univerzál se dočkal premiéry během přípravného duelu s Arménií. Proti Severnímu Irsku i Německu zůstal mezi náhradníky, v zápase s Ázerbájdžánem ale Jarolím učinil několik změn a jednou z nich bylo zařazení Jana Sýkory do základní sestavy. Na levém kraji obrany odehrál celý zápas, moc výrazný ale nebyl. Ukázalo se, že mu vyhovují spíše jiné posty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 2.jpg

Karel Jarolím působil nějakou dobu ve Slavii, která už vychovala řadu fotbalových talentů. Jedním z nich je třiadvacetiletý Jaromír Zmrhal, jenž letos patří k tahounům sešívaného týmu. Odměnou za dobré výkony mu byla premiérová pozvánka do reprezentace a start v utkání s Ázerbájdžánem. V závěru se snažil rozpohybovat českou hru, ke kýženému gólu to ale nevedlo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud