Tahouni z Karjaly. 5 hráčů, na které Jandač bude letos hodně spoléhat

Čeští hokejisté začali novou sezonu Euro Hockey Tour nadějně. Nejprve přejeli Švédy, pak zdolali i domácí Finy a nestačili jen na suverénní Rusko. Na Karjala Cupu se začala tvořit osa týmu, který bude hrát v květnu na mistrovství světa.

Bez názvu3.jpg

Evropská premiéra Josefa Jandače dopadla dobře. Do týmu bylo zapracováno několik nováčků, kteří se nezalekli a pomohli k příjemnému druhému místu. Karjala Cup byl prvním testem, ten však už ukázal, na kterých hráčích budou trenéři letos stavět.

V prvním zápase hrál skvěle Jan Kovář, dobrou práci odváděl Radim Šimek, dařilo se i Marku Kvapilovi, my jsme ale vybrali jiných pět hráčů - každého s jinou rolí a funkcí – kteří by letos měli patřit k velmi důležitým personám týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Richard Jarůšek

Richard JArůšek ČR.jpg

Richard Jarůšek patřil k objevům minulé sezony. Během celého roku předváděl výborné výkony, které ho vynesly až na mistrovství světa. Bylo vidět, jak moc chce uspět, jenže občas to přeháněl a hrál sobecky. Tolik chtěl dát gól, že zapomínal na ostatní práci, díky které byl tolik ceněný, a skončil mezi náhradníky.

Na Karjale se však vrátil k poctivé týmové dřině a znovu z něj byl jeden z klíčových hráčů Jandačovy družiny. Každý tým potřebuje svého „zlého“ hráče a Jarůšek, který se gólově prosadil proti Švédům, zvládá tuto roli na výbornou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Už loni ukázal, že je velkým reprezentačním příslibem. Parádně zvládl světový šampionát a po sezoně odešel z Plzně do Ruska. V Podolsku navázal na výborné extraligové výkony a patří k nejlepším českým zadákům v KHL.

Herní pohodu si přenesl i na reprezentační úroveň a znovu patřil k tahounům. Hrál s dresem s kapitánským céčkem a na turnaji potvrdil, že si ho zaslouží. K výborným defenzivním výkonům přidal dva góly a stejný počet přihrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík ČR.jpg

Jeřábek s Kovářem se prosadili a čekalo se, zda se trefí i třetí hráč, který je spojen s plzeňským klubem. Dominik Kubalík to zvládl a v poslední minutě pečetil výhru nad Švédy. Velmi dobrý výkon ozdobil ještě dvěma nahrávkami. Další dvě asistence přidal během triumfu nad Finskem a ukázal, že je s ním třeba počítat. Jaká změna oproti minulému ročníku…

V minulé sezoně byl sice nejlepším extraligovým střelcem, během osmi reprezentačních zápasů ale zaznamenal jedinou asistenci. Jandač mu však dal hodně prostoru, zařadil ho do první útočné formace a Kubalík se mu náramně odvděčil. Pokud takto bude pokračovat i v dalších zápasech, máme se na co těšit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Polášek

Adam Polášek ČR 2.jpg

Že nemáme kvalitní beky? Karjala Cup ukázal, že to nemusí být tak zlé, jak se na první pohled zdá. Kromě nového kapitána Jeřábka a libereckého Šimka na turnaji válel také Adam Polášek, jemuž loni jen těsně unikla účast na mistrovství světa.

Po sezoně odešel ze Sparty do Novosibirsku a v KHL zatím hraje výborně. V 27 zápasů dal dvě branky, přidal 15 nahrávek a formu si přenesl i do reprezentace. V zápase se Švédy si připsal jednu asistenci, v duelu s Finskem přidal i druhý reprezentační gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Radil

Lukáš Radil.jpg

Loni odehrál 11 reprezentačních zápasů, do nominace na mistrovství světa se ale nedostal. Letos hraje druhou sezonu v KHL a je vidět, že je zase o kus popředu. Jandač ho nasadil do první útočné formace a udělal velmi dobře. Šestadvacetiletý Lukáš Radil dal v prvním zápase dva góly, proti Finům přidal třetí a připsal si ještě dvě nahrávky. Zdá se, že reprezentace našla nového útočného lídra.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud