Tahouni české osmnáctky. 5 zámořských posil, které jedou na šampionát

Česká osmnáctka se chystá na světový šampionát a na turnaji nechce být jen do počtu. Svěřenci Davida Bruka tajně pokukují po medaili. K té by tým mohlo dovést i pět zámořských posil.

Česká osmnáctka získala stříbro na Memoriálu Ivana Hlinky a na výborné výkony chce navázat i na světovém šampionátu v Rusku. Tam český tým veze i pět zámořských posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Blümel (Waterloo, USHL)

Matěj Blumel.jpg

Jméno Blümel je v hokejovém prostředí známé. Čarový rozhodčí Petr Blümel dokonce pískal na olympijských hrách. Kdo ví, třeba se na nich jednou představí i jeho sedmnáctiletý syn Matěj, který je odchovancem pardubického hokeje. Uplynulou sezonu strávil v týmu  Waterloo Black Hawks, příští rok bude hrát soutěž NCAA za Univ. of Connecticut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Dajčar (Québec, QMJHL)

Tomáš Dajčar 2 Karel Švec- ČSLH  CNC  Profimedia.jpg

Osmnáctiletý obránce se narodil v Šumperku, řadu let ale působil v Olomouci. Extraligu si však nezahrál a po loňském ročníku odešel do zámoří. Dohodl se s týmem Québec Remparts, který působí v QMJHL. Ve 42 zápasech základní části posbíral pět bodů a dalších šest startů přidal v play-off.

Foto: Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Matej Pekař (Muskegon, USHL)

Matěj Pekař 2.jpg

Rodák z Turnova odešel do zámoří už po sezoně 2014/15 z Liberce. Prošel několika soutěžemi, hrál za několik týmů a uplynulý ročník strávil v barvách Muskegon Lumberjacks. V 56 zápasech dal čtrnáct branek, přidal 40 asistencí a zase se stěhuje o kus dál. Od příští sezony bude hrát soutěž NCAA za Univ. of Nebraska-Omaha.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zach Malík (Sudbury, OHL)

Jeho otec Marek hrával za Carolinu, Vancouver, New York Rangers nebo Tampu Bay. A na zámořskou dráhu se vydal také sedmnáctiletý obránce Zach Malík, jenž po loňském ročníku opustil juniorku Vítkovic a odešel do OHL. Jeho novým působištěm se stal tým Sudbury Wolves.

Pokračování 6 / 6

Libor Zábranský (Kelowna, WHL)

Libor Zábranský 2  Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Sedmnáctiletý syn majitele a kouče brněnské Komety loni debutoval v extralize, dokonce odehrál jeden zápas v play-off, které pro brněnský tým skončilo ziskem zlatých medailí. Další extraligové zkušenosti ale mladý bek nesbírá, před sezonou totiž odešel do zámořské WHL a hraje za tým Kelowna Rockets. Na šampionátu bude kapitánem české osmnáctky.

Foto: Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud