Tady Spartu nejvíc tlačila bota. 4 hráči, kteří teď mohou nastoupit na levém kraji obrany

Jedním z postů, který Spartu v poslední sezoně hodně trápil, byl levý kraj obrany. To by se ale už od příštího ročníku mělo změnit.

Sotva skončila jedna sezona, Sparta už zbrojí na tu novou. Na Letné zacílili na posty, které Pražany trápily, a kouč Pavel Vrba zatím staví silný tým. K dispozici má i čtyři hráče na levý kraj obrany, který Sparta potřebuje zesílit. S kým může počítat? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Casper Höjer 

Casper Hojer 2.jpg

Sparta o něj hodně stála a jeho příchod také dotáhla do konce. Šestadvacetiletý Casper Höjer dorazil do Prahy coby druhá letní posila z dánského Aarhusu, který za něj získal okolo 18 milionů korun. Produktivní bek, který je odchovancem Kodaně, patřil na svém postu k nejlepším hráčům dánské ligy. Ve Spartě podepsal smlouvu do roku 2024 a počítá se s ním do základní sestavy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Dávid Hancko 

Dávid Hancko 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ve Spartě bude pokračovat také Dávid Hancko. Ten byl na Letné na hostování z italské Fiorentiny, Pražané ale na slovenského beka uplatnili opci, a tak třiadvacetiletý Hancko bude i nadále nosit rudý dres. V uplynulém ročníku dal dokonce pět branek, jeho výhodou navíc je, že kromě kraje obrany zvládne nastoupit i na postu stopera. O své místo v sestavě nepřijde. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Matěj Hanousek 

Matěj Hanousek SPparta 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zdálo se, že jeho dny ve Spartě jsou sečteny. Matěj Hanousek během dvou a půl let v rudém dresu příliš nepřesvědčil a na hřišti často patřil k nejhorším hráčům. Jenže pod Pavlem Vrbou se zlepšil, vysloužil si pochvalu a o jeho budoucnosti zdaleka není jasno. Příchod Höjera ale osmadvacetiletému Hanouskovi moc nepomůže.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Matěj Polidar 

Matěj Polidar 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Když do Sparty přicházel z Příbrami, počítalo se s ním spíše na ofenzivní pozice. Ovšem jednadvacetiletý Matěj Polidar několikrát naskočil i na kraji obrany a na tomto postu si nevedl vůbec zle. V uplynulém ročníku zasáhl do 14 ligových zápasů a dal v nich tři branky. Na Letné s ním počítají. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud