Ta jména si zapamatujte. 5 hráčů, kteří by měli patřit k lídrům české osmnáctky

Česká hokejová osmnáctka se chystá na prestižní Hlinka Gretzky Cup, který se letos přestěhoval do Kanady. Kouč Alois Hadamczik má k dispozici hodně zajímavý výběr.

Tým, který odlétá do Kanady, v sobě skrývá velký potenciál a je v něm spousta nadějí. Vybrali jsme pět z nich. Jména hráčů, která byste si měli zapamatovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Marcel Barinka

Vnuk Aloise Hadamczika strávil uplynulý ročník v proslulé akademii rakouského Salcburku, kde nasbíral hodně cenné zkušenosti. Sedmnáctiletý útočník, jenž dříve působil v Opavě či Spartě, byl hodně produktivní a spoléhat na něj bude i česká osmnáctka.

Pokračování 3 / 6

Martin Hugo Haš

Hokej ilustrační.jpg

Sedmnáctiletý obránce startoval už na uplynulém šampionátu osmnáctek a na turnaji si připsal dvě asistence. Hokejově vyrůstal ve Spartě, uplynulý ročník však strávil ve finské Tappaře. Zatím má nakročeno k hodně zajímavé kariéře.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Lang

Hokej ilustrační.jpg

Reprezentační trenéři hodně čekají také od sehrané plzeňské trojice Martin Lang – Radek Mužík – Filip Přikryl. První jmenovaný, šestnáctiletý Lang, prošel mládežnickými týmy Plzně a pravidelně patřil k nejproduktivnějším útočníkům západočeského týmu. Příští rok bude působit v týmu Kamloops Blazers v soutěži WHL.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jaromír Pytlík

Jaroslav Pytlík Adolf Horsinka  MAFRA  Profimedia.jpg

Teprve šestnáctiletý útočník si v uplynulém ročníku odbyl extraligovou premiéru a odehrál sedm zápasů za Vítkovice. Vstřelil svůj první extraligový gól a patřil k tahounům mládežnických reprezentací. Šest duelů odehrál také za osmnáctku.

Foto: Adolf Horsinka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Teplý

Další z hráčů, který si už loni zahrál na mistrovství světa osmnáctek. Michal Teplý na turnaji nastoupil k sedmi zápasům, dal v nich gól a přidal dvě asistence. Loni sedmnáctiletý útočník sbíral zkušenosti v prvoligových Benátkách, letos by si mohl odbýt extraligovou premiéru.

Doporučujeme

Články odjinud