Ta jména si zapamatujte. 3 mladíci, kteří mohou „psát“ budoucnost českého fotbalu

S českým fotbalem to vůbec nemusí být tak špatné, jak to vypadá. Generace Nedvědů, Šmicerů či Kollerů je sice nenávratně pryč, na scénu se ale derou nové tváře. O některých z nich ještě hodně uslyšíme.

Už teď se v reprezentaci začíná prosazovat nová krev. Na hrotu řádí Michael Krmenčík, ještě se ukáže Patrik Schick, klíčové role začínají přebírat Antonín Barák s Jakubem Janktem, šanci dostal Stefan Simič, na svou příležitost čeká Václav Černý a na scéně by se za pár let měly objevit i další tváře. Jména tří talentů, která byste si měli zapamatovat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Heidenreich (Atalanta)

Fotbal ilustrační.jpg

Jakub Jankto s Antonínem Barákem patří k pilířům Udine, Patrik Schick se stal nejdražší posilou v historii AS Řím, Stefan Simič patří AC Milán, Ladislav Krejčí zase Boloni. Italská Serie A se otevírá českým fotbalistům, mezi něž by se jednou mohl zařadit David Heidenreich. Sedmnáctiletý mládežnický reprezentační obránce přestoupil před rokem z Teplic do Atalanty, kde jeho slibně rozjetá kariéra dostává nové rozměry.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vasil Kušej (Drážďany)

3836525_.jpg

Renomovaný portál Transfermarkt sestavil Adventní kalendář nejtalentovanějších fotbalistů světa a na číslo deset zařadil Vasila Kušeje. Že vám jeho jméno nic neříká? Už brzy by mělo. Sedmnáctiletý český útočník odešel v roce 2015 z Ústí nad Labem do Drážďan a v letošních jedenácti zápasech nastřílel už deset branek.

Zajímala se o něj dokonce Sparta, on ale radši nastupuje v juniorském německém výběru, navíc má možnost pravidelných tréninků s A týmem. Mládežnický reprezentant má v Drážďanech smlouvu do roku 2022. Ještě o něm uslyšíme.

Foto: facebook.com

Pokračování 4 / 4

Tomáš Ostrák (Kolín nad Rýnem)

Další český mladík, který se rozhodl spojit svou kariéru s Německem. Sedmnáctiletý ofenzivní záložník, případně krajní útočník, odešel před rokem z Frýdku – Místku do Kolína nad Rýnem. Na podzim si odbyl premiéru v reprezentačním výběru do 18 let a ve třech zápasech už stihl vstřelit i první gól. Daří se mu také v kolínské juniorce, za kterou letos odehrál 11 zápasů a dal tři branky.

Doporučujeme

Články odjinud