Ta jména si zapamatujte. 3 Češi z Hlinkova memoriálu, kteří si už zahráli v extralize

K loňským lídrům českého týmu na Memoriálu Ivana Hlinky patřili Jakub Škarek, Martin Nečas či Filip Zadina. Všichni si už zahráli mezi dospělými a ukázali své umění v extralize. V letošním týmu mají své nástupce…

Bez názvu.jpg

Česká osmnáctka je plná talentovaných hráčů, z nichž jednou mohou vyrůst lídři extraligových klubů. Třem mladíkům už se v minulé sezoně dokonce povedlo zahrát si v elitní soutěži, ve které by se měli objevovat i v dalších ročnících. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Adam Gajarský (útočník, Kometa Brno)

Adam Gajarský 2 Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Brněnská Kometa vyslala na turnaj pětici hráčů. Jedním z nich je klubový odchovanec Adam Gajarský, který si v sezoně 2015/16 prošel hned třemi mládežnickými kategoriemi. V loňské sezoně patřil k lídrům juniorky a v září si sedmnáctiletý reprezentant odbyl premiéru i mezi muži. Gajarský byl u vysoké výhry Komety nad Litvínovem, který si z Brna odvezl debakl 1:7.

Foto: Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jakub Lauko (útočník, Chomutov)

Jakub Lauko 2 Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Chomutovský kouč Vladimír Růžička umí pracovat s mladými hráči. Jedním z důkazů je Jakub Lauko, který si v minulé sezoně odbyl extraligovou premiéru. Sedmnáctiletý útočník nastoupil k 28 zápasům v základní části a dalších devět startů přidal v play-off, ve kterém Piráti došli až do semifinále. Na kontě má dvě vstřelené branky a dá se čekat, že tento účet už brzy rozšíří.

Foto:  Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Libor Zábranský (obránce, Kometa)

Libor Zábranský 2  Karel Švec- ČSLH CNC Profimedia.jpg

Jméno Zábranský má v Brně silný zvuk. Majitel klubu a trenér v jedné osobě Libor Zábranský sestavil v uplynulé sezoně silný tým a dovedl ho k historickému titulu. Byl u toho i jeho sedmnáctiletý syn, který patří k defenzivním pilířům brněnské juniorky i reprezentačních výběrů. V základní části nastoupil k 15 duelům, ve kterých si připsal jednu asistenci a dvě trestné minuty. K jednomu zápasu naskočil i v play-off.

Foto:  Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud