Jindřich Staněk Plzeňskou bránu už nějakou dobu hájí Aleš Hruška. Pětatřicetiletý gólman si na podzim připsal 13 startů, v těch ale dostal dvacet branek a vychytal jen dvě čistá konta. Po čtyřgólovém výprasku od Slovácka dostal přednost Jindřich Staněk, který odchytal dobrý zápas proti Slavii (0:1). V zimě se tak jeho hostování z Českých Budějovic změnilo v přestup a čtyřiadvacetiletý Staněk by se na jaře mohl stát novou plzeňskou jedničkou. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Filip Kaša Plzeň v zimě poslala Luďka Pernicu do Brna a na soupisce jí tak zůstali jen tři stopeři – Lukáš Hejda, Jakub Brabec a Filip Kaša, jenž na podzim odehrál jedinou ligovou minutu proti Slavii. V generálce s Hradcem Králové ale bývalý stoper Baníku nebo Žiliny nastoupil v základní sestavě a dokonce dal i gól. Jaké s ním má trenér Guľa plány? Foto: FC Viktoria Plzeň / CNC / Profimedia
 Šimon Falta Sedmadvacetiletý záložník v zimě poprvé v kariéře změnil dres, opustil Olomouc a přestoupil do Plzně. Šimon Falta za Sigmu odehrál téměř 150 ligových zápasů, ve kterých dal 15 branek a přidal 17 asistencí. Ve Viktorce by se šikovný křídelník mohl ihned zabydlet v základní sestavě. Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia
 Pavel Šulc Dvacetiletý záložník ligu poprvé okusil v sezoně 2018/19 v dresu Jihlavy. Potom byl v Opavě a naposledy hostoval v Českých Budějovicích, za které na podzim odehrál čtyři zápasy a dal i jeden gól. Teď je zpátky v Plzni, které patří, a kde by se měl dočkat své první šance. V generálce proti Hradci Králové se blýskl dvěma trefami. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Svěží vítr pro Viktorku. 5 hráčů, kteří na jaře mohou oživit hru Plzně

Plzeň má za sebou hodně bídný půlrok. Viktorka neprošla do pohárové Evropy a tápe i v domácí lize. To by se teď mělo změnit.

Bez názvu1.jpg

„Pro mě osobně to byl nejhorší půlrok za dobu, co jsem v klubu,“ prohlásil plzeňský boss Adolf Šádek. Viktorka přesto podržela trenéra Adriána Guľu, který by na jaře mohl provést několik změn v sestavě. Jména pěti hráčů, kteří by plzeňskému týmu mohli dodat čerstvý vzduch, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk Plzeň Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Plzeňskou bránu už nějakou dobu hájí Aleš Hruška. Pětatřicetiletý gólman si na podzim připsal 13 startů, v těch ale dostal dvacet branek a vychytal jen dvě čistá konta. Po čtyřgólovém výprasku od Slovácka dostal přednost Jindřich Staněk, který odchytal dobrý zápas proti Slavii (0:1). V zimě se tak jeho hostování z Českých Budějovic změnilo v přestup a čtyřiadvacetiletý Staněk by se na jaře mohl stát novou plzeňskou jedničkou.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Kaša

Filip KAša Plzeň 2 Foto FC Viktoria Plzeň CNC Profimedia.jpg

Plzeň v zimě poslala Luďka Pernicu do Brna a na soupisce jí tak zůstali jen tři stopeři – Lukáš Hejda, Jakub Brabec a Filip Kaša, jenž na podzim odehrál jedinou ligovou minutu proti Slavii. V generálce s Hradcem Králové ale bývalý stoper Baníku nebo Žiliny nastoupil v základní sestavě a dokonce dal i gól. Jaké s ním má trenér Guľa plány?

Foto: FC Viktoria Plzeň / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Šimon Falta

Šimon Falta 20 Stanislav Heloňa MAFRA Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý záložník v zimě poprvé v kariéře změnil dres, opustil Olomouc a přestoupil do Plzně. Šimon Falta za Sigmu odehrál téměř 150 ligových zápasů, ve kterých dal 15 branek a přidal 17 asistencí. Ve Viktorce by se šikovný křídelník mohl ihned zabydlet v základní sestavě.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Pavel Šulc

Pavel Šulc ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvacetiletý záložník ligu poprvé okusil v sezoně 2018/19 v dresu Jihlavy. Potom byl v Opavě a naposledy hostoval v Českých Budějovicích, za které na podzim odehrál čtyři zápasy a dal i jeden gól. Teď je zpátky v Plzni, které patří, a kde by se měl dočkat své první šance. V generálce proti Hradci Králové se blýskl dvěma trefami.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Matějka

Lukáš Matějka UnL Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

O své místo v Plzni se rve také Lukáš Matějka. Třiadvacetiletý útočník si na podzim odbyl ligovou premiéru a odehrál sedm zápasů za České Budějovice. Připsal si i první ligový gól a v zimě se usadil v západočeském kádru. V generálce proti Hradci Králové se prosadil i střelecky, v týmové hierarchii však dostanou přednost Zdeněk Ondrášek a Jean-David Beauguel.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud