Tomáš Hertl  - Pětadvacetiletý forvard má za sebou životní sezonu. V základní části posbíral 74 (35+39) kanadských bodů a stanovil si osobní maximum. Velmi nebezpečný byl i v play-off, v němž San Jose pomohl deseti góly a pěti nahrávkami. Uplynulý Světový pohár mu kvůli zranění utekl, na tom dalším by ale nechyběl. Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek  - Má za sebou premiérovou sezonu v NHL, přesto stihl oslnit a zdá se, že z něj roste elitní bek zámořské ligy. V 46 zápasech dal pět branek a přidal 16 asistencí. Na výbornou zvládl i účast na mistrovství světa a v Detroitu věří, že se stane jedním z pilířů celé organizace. Foto: Profimedia.cz
 David Krejčí  - Je mu sice už 33 let, na uplynulém Světovém poháru kvůli zdravotním problémům nestartoval, stále si však udržuje parádní výkonnost a pro reprezentaci by byl i nadále klíčovou postavou. Své místo by určitě našel i ve společném evropském výběru. Foto: Profimedia.cz
 David Pastrňák  - Na uplynulém Světovém poháru nebodoval, tentokrát by však jistojistě patřil k hlavním hvězdám týmu – ať už toho českého, nebo společného evropského. Třiadvacetiletý útočník má za sebou další parádní sezonu, v základní části posbíral 83 bodů a s Bostonem došel až do finále Stanley Cupu. Na ten ale těsně nedosáhl. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Světový pohár bez českého týmu? Podívejte se, kdo by se mohl dostat do týmu Evropy

V roce 2021 by se do hokejového kalendáře mohl vrátit Světový pohár. Jenže v zámoří se spekuluje, že český tým už nemusí být jeho součástí. Nejlepší čeští hokejisté by naopak mohli hrát za tým Evropy.

David Pastrňák SP.jpg

Světový pohár se naposledy uskutečnil v roce 2016. Teď by se mohl vrátit, je však otázkou, jak to bude vypadat s českým týmem. V zámoří totiž spekulují, že by se elitní Češi mohli v roce 2021 připojit k týmu Evropy a samostatný výběr by nevytvořili. Kteří hráči by se do evropského výběru mohli dostat? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl ČR.jpg

Pětadvacetiletý forvard má za sebou životní sezonu. V základní části posbíral 74 (35+39) kanadských bodů a stanovil si osobní maximum. Velmi nebezpečný byl i v play-off, v němž San Jose pomohl deseti góly a pěti nahrávkami. Uplynulý Světový pohár mu kvůli zranění utekl, na tom dalším by ale nechyběl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Hronek

Filip Hronek MS 2019.jpg

Má za sebou premiérovou sezonu v NHL, přesto stihl oslnit a zdá se, že z něj roste elitní bek zámořské ligy. V 46 zápasech dal pět branek a přidal 16 asistencí. Na výbornou zvládl i účast na mistrovství světa a v Detroitu věří, že se stane jedním z pilířů celé organizace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Krejčí

David Krejčí ČR 2018.jpg

Je mu sice už 33 let, na uplynulém Světovém poháru kvůli zdravotním problémům nestartoval, stále si však udržuje parádní výkonnost a pro reprezentaci by byl i nadále klíčovou postavou. Své místo by určitě našel i ve společném evropském výběru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Pastrňák

David Pastrňák Krejčí Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na uplynulém Světovém poháru nebodoval, tentokrát by však jistojistě patřil k hlavním hvězdám týmu – ať už toho českého, nebo společného evropského. Třiadvacetiletý útočník má za sebou další parádní sezonu, v základní části posbíral 83 bodů a s Bostonem došel až do finále Stanley Cupu. Na ten ale těsně nedosáhl.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Voráček

Jakub Voráček MS 2019.jpg

Bourák z Philadelphie se na posledním mistrovství světa ukázal jako správný lídr a kapitán. V Bratislavě patřil k nejlepším hráčům týmu a určitě by se dostal i do společného evropského výběru pro Světový pohár. Na tom uplynulém třicetiletý útočník dal jeden gól a přidal nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud