Kdyby se Světový pohár konal, stejně jako olympiáda, co čtyři roky, tak by na něj teoreticky měla přijít řada letos. Objevil by se v něm ale samostatný český tým? Podle renomovaného zámořského magazínu The Hockey News ne.  Osm českých hráčů by se ale stalo součástí společného týmu Evropy, do kterého by se nevešli třeba David Krejčí nebo Jakub Voráček. Kdo by si na Světovém poháru zahrál? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte to . Foto: Profimedia.cz

Kdyby se Světový pohár konal, stejně jako olympiáda, co čtyři roky, tak by na něj teoreticky měla přijít řada letos. Objevil by se v něm ale samostatný český tým? Podle renomovaného zámořského magazínu The Hockey News ne. Osm českých hráčů by se ale stalo součástí společného týmu Evropy, do kterého by se nevešli třeba David Krejčí nebo Jakub Voráček. Kdo by si na Světovém poháru zahrál? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte to. Foto: Profimedia.cz

 Radko Gudas (Washington Capitals)  - Magazín The Hockey News by do společného evropského týmu zařadil tři české beky. Jedním z nich by byl i Radko Gudas, jenž letos hraje svou první sezonu ve Washingtonu. V organizaci Capitals je hodně platný a taky produktivní, letos posbíral už 15 (2+13) bodů. Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek (Detroit Red Wings)  - Dvaadvacetiletý bek debutoval v NHL teprve loni, v sestavě Detroitu se ale zabydlel rychle a patří ke klíčovým postavám Red Wings. Letos dal devět branek, přidal 22 asistencí a je nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. Jeho spolupráce s Romanem Josim, to by byla paráda. Foto: Profimedia.cz
 Michal Kempný (Washington Capitals)  - Třetím českým obráncem v evropském týmu by byl Michal Kempný. Ten v NHL začal v Chicagu, po roce a půl se ale přestěhoval do Washingtonu a s Capitals získal Stanley Cup. Ve Washingtonu má devětadvacetiletý bek důležitou roli. Foto: Profimedia.cz
 David Pastrňák (Boston Bruins)  - První formace ve složení Tomáš Tatar, Leon Draisaitl a David Pastrňák? To by bylo něco. Němec Draisaitl je nejproduktivnějším hráčem NHL, Pastrňák se 48 góly společně s Alexandrem Ovečkinem zase nejlepším střelcem celé soutěže. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Světový pohár: 8 Čechů, kteří by se podle zámořských expertů dostali do týmu Evropy

Když se hrál Světový pohár naposledy, tak byl v akci i samostatný český tým. Dostane ale příležitost i příště?

David Pastrňák SP 2.jpg

Kdyby se Světový pohár konal, stejně jako olympiáda, co čtyři roky, tak by na něj teoreticky měla přijít řada letos. Objevil by se v něm ale samostatný český tým? Podle renomovaného zámořského magazínu The Hockey News ne. Osm českých hráčů by se ale stalo součástí společného týmu Evropy, do kterého by se nevešli třeba David Krejčí nebo Jakub Voráček. Kdo by si na Světovém poháru zahrál? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte to.

Pokračování 2 / 9

Radko Gudas (Washington Capitals)

Radko Gudas Washington.jpg

Magazín The Hockey News by do společného evropského týmu zařadil tři české beky. Jedním z nich by byl i Radko Gudas, jenž letos hraje svou první sezonu ve Washingtonu. V organizaci Capitals je hodně platný a taky produktivní, letos posbíral už 15 (2+13) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

Filip Hronek Detroit 19.jpg

Dvaadvacetiletý bek debutoval v NHL teprve loni, v sestavě Detroitu se ale zabydlel rychle a patří ke klíčovým postavám Red Wings. Letos dal devět branek, přidal 22 asistencí a je nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. Jeho spolupráce s Romanem Josim, to by byla paráda.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Michal Kempný (Washington Capitals)

Michal Kempný SC.jpg

Třetím českým obráncem v evropském týmu by byl Michal Kempný. Ten v NHL začal v Chicagu, po roce a půl se ale přestěhoval do Washingtonu a s Capitals získal Stanley Cup. Ve Washingtonu má devětadvacetiletý bek důležitou roli.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

David Pastrňák (Boston Bruins)

David Pastrňák ALL Star.jpg

První formace ve složení Tomáš Tatar, Leon Draisaitl a David Pastrňák? To by bylo něco. Němec Draisaitl je nejproduktivnějším hráčem NHL, Pastrňák se 48 góly společně s Alexandrem Ovečkinem zase nejlepším střelcem celé soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Jakub Vrána (Washington Capitals)

Jakub Vrána Washington 3.jpg

Důležitou roli v týmu by měl i Jakub Vrána. Zatímco na loňském mistrovství světa ho trenér Miloš Říha odstavil na vedlejší kolej, ve Washingtonu patří k oporám. Letos dal 25 branek, přidal 27 asistencí a je třetím nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Tomáš Hertl (San Jose Sharks)

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Šestadvacetiletý útočník San Jose je momentálně na marodce a sezona mu skončila předčasně. Tomáš Hertl kvůli zranění přišel taky o minulý Světový pohár, ovšem pokud by byl fit, tak v týmu Evropy rozhodně nechyběl. Podle The Hockey News by mu dělali společnost Nico Hischier a Kevin Fiala.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks)

Dominik Kubalík Chicago 19.jpg

Hraje svou premiérovou sezonu v NHL, Dominik Kubalík si však vede jako zkušený mazák. Čtyřiadvacetiletý útočník Chicaga letos dal už třicet branek, přidal 16 asistencí a po Davidu Pastrňákovi je druhým nejlepším českým střelcem v NHL. Po jeho boku by se mohli objevit Lars Eller a Oliver Bjorkstrand z Dánska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

Martin Nečas 19.jpg

Třináctým útočníkem na evropské soupisce by se podle The Hockey News stal Martin Nečas. Zatímco loni odehrál v NHL jen sedm zápasů, letos má pevné místo v sestavě Caroliny a na kontě už 36 (16+20) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud