Southampton FC  V létě roku 2008 odešel Tomáš Pekhart z Tottenhamu na hostování do Southamptonu, působil půl roku. V Championship si připsal na konto devět startů a jeden gól. Poté se vrátil do Tottenhamu, který ho poslal na další hostování, tentokrát do Slavie. Foto: Profimedia.cz
 1. FC Norimberk  Od roku 2011 patřil Tomáš Pekhart Norimberku. V sezoně 2011/12 dal v 31 bundesligových zápasech devět branek a v dalším ročníku přidal čtyři zásahy. V roce 2014 ale nedokázal zabránit pádu Norimberku do nižší soutěže. Foto: Profimedia.cz
 FC Ingolstadt 04  V srpnu roku 2014 se Tomáš Pekhart stal hráčem druholigového Ingolstadtu, se kterým vybojoval postup mezi německou elitu. Český útočník ale neměl jisté místo v sestavě, a tak v zimě změnil dres. Foto: Profimedia.cz
 AEK Atény  Na začátku roku 2016 odešel Tomáš Pekhart do řeckého celku AEK Atény, se kterým vyhrál tamní pohárovou soutěž. V sezoně 2016/17 dal celkově dvanáct branek a byl nejlepším střelcem týmu. Přesto v Řecku dlouho nevydržel a po skončení ročníku z klubu odešel. Foto: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Světoběžník k pohledání. 9 zahraničních klubů, kterými dosud prošel Tomáš Pekhart

Tomáš Pekhart býval svého času považován za reprezentační náhradu Milana Baroše. Jenže v národním týmu se nikdy moc neprosadil a v 26 zápasech dal jen dva góly. To na klubové scéně si vedl poměrně lépe.

Třiatřicetiletý útočník Tomáš Pekhart má ve sbírce úspěchů stříbrnou medaili z mistrovství Evropy hráčů do 17 let i stříbro ze světového šampionátu dvacítek. Zahrál si i na Euru v roce 2012 a vybojoval také český titul se Slavií. Během dosavadní kariéry prošel devíti zahraničními kluby. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Tottenham Hotspur

Tomáš Pekhart Tottenham RADEK CIHLA  MAFRA  Profimedia.jpg

Tomáš Pekhart odešel v roce 2006 ze Slavie do Tottenhamu. V ročníku 2006/07 odehrál dvacet zápasů za akademii Spurs a blýskl se v nich 19 zásahy. Jenže jeho nadějný rozjezd brzdily zdravotní problémy. V Premier League si nikdy nezahrál.

Foto: RADEK CIHLA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 10

Southampton FC

Tomáš Pekhart-2008-ořez.jpg

V létě roku 2008 odešel Tomáš Pekhart z Tottenhamu na hostování do Southamptonu, působil půl roku. V Championship si připsal na konto devět startů a jeden gól. Poté se vrátil do Tottenhamu, který ho poslal na další hostování, tentokrát do Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

1. FC Norimberk

Tomáš Pekhart 2.jpg

Od roku 2011 patřil Tomáš Pekhart Norimberku. V sezoně 2011/12 dal v 31 bundesligových zápasech devět branek a v dalším ročníku přidal čtyři zásahy. V roce 2014 ale nedokázal zabránit pádu Norimberku do nižší soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

FC Ingolstadt 04

Tomáš Pekhart Ingolstadt.jpg

V srpnu roku 2014 se Tomáš Pekhart stal hráčem druholigového Ingolstadtu, se kterým vybojoval postup mezi německou elitu. Český útočník ale neměl jisté místo v sestavě, a tak v zimě změnil dres.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

AEK Atény

Tomáš Pekhart AEK.jpg

Na začátku roku 2016 odešel Tomáš Pekhart do řeckého celku AEK Atény, se kterým vyhrál tamní pohárovou soutěž. V sezoně 2016/17 dal celkově dvanáct branek a byl nejlepším střelcem týmu. Přesto v Řecku dlouho nevydržel a po skončení ročníku z klubu odešel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Hapoel Beer Ševa

Tomáš Pekhart Izrael Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V červenci 2017 posílil Tomáš Pekhart izraelský tým Hapoel Beer Ševa, který obhajoval ligový titul. Český útočník týmu pomohl k vítězství domácího poháru i k dalšímu ligovému triumfu. S Beer Ševou neúspěšně bojoval také o postup do Ligy mistrů a poté zamířil do Španělska.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 10

UD Las Palmas

Tomáš Pekhart Las Palmas.jpg

Z Izraele Tomáš Pekhart odešel do druholigového španělského Las Palmas, kterému měl pomoci s návratem do La Ligy. Za ostrovní klub odehrál 31 ligových zápasů a dal v nich šest branek, pak se však stěhoval znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Legia Varšava

Tomáš Pekhart Legia.jpg

V únoru roku 2020 zamířil Tomáš Pekhart do Legie Varšava. V týmu, kde dříve působil třeba Adam Hloušek, podepsal smlouvu do června roku 2022 a v Polsku nabral formu jako hrom. V jarní části ročníku 2019/20 Legii pomohl pěti góly k titulu a po další sezoně měl na kontě dokonce 22 přesných zásahů v 25 zápasech a opět zvedl nad hlavu pohár pro vítěze polské ligy. I díky tomu se vrátil zpátky do reprezentace. V Legii odehrál také minulý ročník, v němž dal devět branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Gaziantep FK

Tomáš Pekhart-Gaziantep.jpg

Dosud poslední štací Tomáše Pekharta se stal Gaziantep. Do tureckého klubu zamířil loni v srpnu po skončení angažmá v Legii Varšava, ale vydržel tam jen pár měsíců. Na konci listopadu se dohodl na rozvázání smlouvy, která měla platit až do konce sezony 2023/24. Za klub odehrál 13 zápasů, vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Zatím je stále volným hráčem a nikde nezakotvil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud