Angažmá ve Švédsku  - Hedberg se sice narodil v kolumbijském městě Medelín, hokejově ale vyrůstal na severu Evropy – konkrétně ve Švédsku. Nastupoval za mládežnické týmy Östersundu a MODO, kde také v sezoně 2012/13 debutoval v elitní švédské SHL. V dalším ročníku už přidal 51 startů a dalších šest duelů odehrál za Timru. Poté se vydal vstříc zahraničnímu angažmá do KHL, odkud se v průběhu ročníku 2016/17 vrátil domů a hrál za Rögle. Minulý rok pak oblékal dres týmu Skellefteå, kde si připsal devět branek a tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz

Angažmá ve Švédsku - Hedberg se sice narodil v kolumbijském městě Medelín, hokejově ale vyrůstal na severu Evropy – konkrétně ve Švédsku. Nastupoval za mládežnické týmy Östersundu a MODO, kde také v sezoně 2012/13 debutoval v elitní švédské SHL. V dalším ročníku už přidal 51 startů a dalších šest duelů odehrál za Timru. Poté se vydal vstříc zahraničnímu angažmá do KHL, odkud se v průběhu ročníku 2016/17 vrátil domů a hrál za Rögle. Minulý rok pak oblékal dres týmu Skellefteå, kde si připsal devět branek a tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz

Švéd s kolumbijskými kořeny v Litvínově. Podívejte se, kde všude působil Edwin Hedberg

Litvínov získal zajímavou posilu. Dres Vervy nově oblékne Edwin Hedberg, který sice reprezentuje Švédsko, narodil se však v Kolumbii.

Kolumbie není zemí, v níž by se rodili hokejisté, o kterých bude vědět celý svět. Edwin Hedberg, jenž právě přišel do Litvínova, však z této jihoamerické krajiny pochází. Co všechno už má tento pětadvacetiletý útočník, který reprezentuje Švédsko, za sebou? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Angažmá ve Švédsku

Edwin Hedberg Švédsko 2.jpg

Hedberg se sice narodil v kolumbijském městě Medelín, hokejově ale vyrůstal na severu Evropy – konkrétně ve Švédsku. Nastupoval za mládežnické týmy Östersundu a MODO, kde také v sezoně 2012/13 debutoval v elitní švédské SHL. V dalším ročníku už přidal 51 startů a dalších šest duelů odehrál za Timru. Poté se vydal vstříc zahraničnímu angažmá do KHL, odkud se v průběhu ročníku 2016/17 vrátil domů a hrál za Rögle. Minulý rok pak oblékal dres týmu Skellefteå, kde si připsal devět branek a tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Štace v KHL

Edwin Hedberg KHL.jpg

Hedberg zamířil ze Švédska do Chorvatska. Zakotvil v Záhřebu a s místním Medveščakem si zahrál v KHL. Během tří sezon odehrál 134 zápasů, ve kterých dal 20 branek a přidal 24 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Krátce ve Finsku

Edwin Hedberg KHL 3.jpg

Před začátkem letošní sezony se Hedberg přesunul ze Švédska do nedalekého Finska a stal se posilou Ässätu. Za ten odehrál 24 zápasů, dal devět branek a přidal dvě nahrávky, ale pak se stěhoval znovu. Nyní už patří Litvínovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Švédská reprezentace

Edwin Hedberg Švédsko.jpg

Kolumbijský rodák má také švédské občanství. Hedberg prošel všemi mládežnickými výběry reprezentace Tre Kronor a v sezoně 2015/16 debutoval taky v A týmu. Za ten odehrál čtyři zápasy a připsal si jednu nahrávku. Více toho ale zatím nepřidal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud