Šutér Janko a pět dalších útočníků Sparty. Opustí někdo z nich Letnou?

Šutér Janko a pět dalších útočníků Sparty. Opustí někdo z nich Letnou?

Šutér Janko a pět dalších útočníků Sparty. Opustí někdo z nich Letnou?

Plán trenéra Sparty Andrei Stramaccioniho je splněn. Italský kouč přivedl na Letnou ostříleného kanonýra Marca Janka, který by se měl stát hlavní ofenzivní hrozbou. V současné době je však v kádru Sparty už šest útočníků.

Bez názvu.jpg

Konkurence? To je zdravá věc. Jenže být útočníkem číslo šest, to není zrovna pozitivní. Přesně to ale ve Spartě nastalo, na Letné je aktuálně šest hráčů, kteří mohou hrát na hrotu sestavy, a někdo z nich to nejspíš odskáče. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Marc Janko

Marc Janko Rakousko.jpg

Zřejmě nová útočná jednička sparťanského týmu. Brzy čtyřiatřicetiletý rakouský reprezentační kapitán střílel góly v Nizozemsku, Portugalsku, Turecku, Austrálii a naposledy ve švýcarské Basileji. Přestože byl v poslední sezoně spíše jen střídajícím hráčem, stihl dát 13 branek. Na Letné si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Krasnodar.jpg

Dvaadvacetiletý útočník měl být nástupcem Davida Lafaty a novým kanonýrem sparťanského týmu. V předminulé sezoně se uvedl skvěle, prosazoval se v Evropské lize a zdálo se, že je na svou novou roli připraven. V uplynulém ročníku dal ale jen tři góly ve 22 duelech a ví, že musí přidat. Jeho výhodou je, že může hrát i z křídel.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Od posily za 73 milionů korun se čekalo, že Spartě vystřílí titul. To se však nestalo a Václav Kadlec zůstal daleko za očekáváním. Trápily ho i zdravotní problémy, kvůli nimž odehrál jen 15 zápasů. Tři branky jsou však na útočníka jeho kalibru zatraceně málo. Na Letné ví, že je v něm stále ohromný potenciál, je však na čase, aby ho Kadlec ukázal.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

Na začátku nové sezony mu bude už 36 let, odchod do sportovního důchodu ale ještě o rok oddálil. David Lafata nastřílel v sezoně 15 branek a společně s Milanem Škodou se znovu stal nejlepším kanonýrem soutěže. Prostoru na hřišti bude dostávat stále méně, jeho role však bude i nadále nesmírně důležitá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Sparta 2.jpg

Matěj Pulkrab odehrál v sezoně 14 zápasů (naposledy ale nastoupil v polovině dubna) a dal v nich čtyři góly. Teprve dvacetiletý forvard v sobě ukrývá zajímavý potenciál, má správný čich na góly, pokud ale někdo odskáče přetlak v ofenzivě a odejde na hostování, pak to může být právě on.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Josef Šural

Josef Šural Sparta.jpg

Josef Šural umí hrát i v záloze, jak ale ukázala druhá polovina sezony, jeho místo je v útoku. Sedmadvacetiletý reprezentant se na jaře rozehrál do dobré formy a nakonec stihl nastřílet šest branek. O místo v sestavě však bude muset tvrdě bojovat.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud