Jakub Lauko  - Osmnáctiletý útočník, jehož ve třetím kole draftu NHL získal Boston, v uplynulé sezoně startoval na mistrovství světa osmnáctek i dvacítek. Taky hrál extraligu za Chomutov, který letos vyměnil za tým Rouyn-Noranda Huskies z QMJHL, v jehož barvách v 26 zápasech posbíral stejný počet bodů za 12 gólů a 14 asistencí. Vedení Bruins, které zaujal už před sezonou, ho bedlivě sleduje. Foto: Profimedia.cz
 Martin Nečas  - Sezonu začal v NHL, za Carolinu dal i první gól, jenže v elitní soutěži vydržel jen sedm zápasů a putoval na farmu. Martin Nečas však nepolevil a v týmu Charlotte září. Na kontě má už sedm branek, 14 asistencí a je nejproduktivnějším českým hokejistou v AHL. Loni dal na juniorském šampionátu tři góly, přidal osm nahrávek a v květnu si dokonce zahrál na seniorském mistrovství světa v Dánsku. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Ostap Safin  - Také devatenáctiletý Ostap Safin startoval už na loňském juniorském šampionátu. Nadaný útočník, jehož v draftu 2017 získal Edmonton, aktuálně nastupuje za Halifax v QMJHL. V letošním ročníku odehrál deset zápasů, dal dva góly a přidal sedm nahrávek! Foto: Profimedia.cz
 Filip Zadina  - Stal se českou jedničkou posledního draftu NHL, celkově šel na řadu jako šestý v pořadí, v létě se ale do prvního kádru Detroitu nedostal. Má velkou šanci, že si letos v NHL ještě zahraje, teď to ale nebude. Devatenáctiletý Filip Zadina totiž míří na juniorský šampionát, na kterém se loni blýskl sedmi góly. V aktuálním ročníku AHL má na kontě už osm branek a devět asistencí. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Superútok juniorů. 5 českých hvězd, které mohou vystřílet medaili z mistrovství světa

Česká hokejová dvacítka čeká na cenný kov z juniorského šampionátu od roku 2005. Zlomí letos medailové prokletí? Tým, který pojede do Kanady, se jeví hodně silně.

V bráně Jakub Škarek, v obraně Jakub Galvas, ale také řada útočníků, kteří jednou mohou táhnout seniorskou reprezentaci. Český juniorský tým vypadá hodně silně. Jeho pět největších ofenzivních zbraní najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Kaut

Martin Kaut ČR.jpg

Ještě loni hrál za Pardubice, kde zaujal i reprezentační trenéry a odbyl si premiéru v národním týmu. Dokonce bojoval o letenku na světový šampionát, kam se ale nakonec nedostal. Zato uspěl v draftu NHL a už v prvním kole ho draftovalo Colorado. Martin Kaut aktuálně působí v AHL a s 12 (5+7) kanadskými body patří k tahounům týmu Colorada Eagles. K ústředním postavám by měl patřit i na mistrovství světa juniorů, kde startoval i loni – do statistik se zapsal dvěma góly a pěti nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Lauko

Jakub Lauko Boston.jpg

Osmnáctiletý útočník, jehož ve třetím kole draftu NHL získal Boston, v uplynulé sezoně startoval na mistrovství světa osmnáctek i dvacítek. Taky hrál extraligu za Chomutov, který letos vyměnil za tým Rouyn-Noranda Huskies z QMJHL, v jehož barvách v 26 zápasech posbíral stejný počet bodů za 12 gólů a 14 asistencí. Vedení Bruins, které zaujal už před sezonou, ho bedlivě sleduje.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Nečas

Martin Nečas ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sezonu začal v NHL, za Carolinu dal i první gól, jenže v elitní soutěži vydržel jen sedm zápasů a putoval na farmu. Martin Nečas však nepolevil a v týmu Charlotte září. Na kontě má už sedm branek, 14 asistencí a je nejproduktivnějším českým hokejistou v AHL. Loni dal na juniorském šampionátu tři góly, přidal osm nahrávek a v květnu si dokonce zahrál na seniorském mistrovství světa v Dánsku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ostap Safin

Ostap Safin USA.jpg

Také devatenáctiletý Ostap Safin startoval už na loňském juniorském šampionátu. Nadaný útočník, jehož v draftu 2017 získal Edmonton, aktuálně nastupuje za Halifax v QMJHL. V letošním ročníku odehrál deset zápasů, dal dva góly a přidal sedm nahrávek!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina

Filip Zadina ČR 2.jpg

Stal se českou jedničkou posledního draftu NHL, celkově šel na řadu jako šestý v pořadí, v létě se ale do prvního kádru Detroitu nedostal. Má velkou šanci, že si letos v NHL ještě zahraje, teď to ale nebude. Devatenáctiletý Filip Zadina totiž míří na juniorský šampionát, na kterém se loni blýskl sedmi góly. V aktuálním ročníku AHL má na kontě už osm branek a devět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud