Superposily pro Třinec. Toto jsou tři hráči z NHL, kteří mohou hrát za Oceláře

Superposily pro Třinec. Toto jsou tři hráči z NHL, kteří mohou hrát za Oceláře

Superposily pro Třinec. Toto jsou tři hráči z NHL, kteří mohou hrát za Oceláře

Play-off NHL už se sice rozběhlo, budoucnost nejlepší hokejové ligy světa je ale i nadále nejistá. Řada hráčů by se tak mohla zpoza Atlantiku přesunout i do Evropy.

Hradec Králové lanaří Filipa Hronka. Karlovy Vary zase vábí Martina Frka. A tři hráči z NHL by se mohli objevit i v extraligovém Třinci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Zadina

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Pardubický rodák začínal s hokejem v Dynamu, ve kterém taky okusil extraligu. V roce 2017 pak odešel do zámoří a o rok později se stal šestkou draftu, ve kterém ho ulovil Detroit. Letos dvacetiletý Filip Zadina odehrál za Red Wings 28 zápasů, ve kterých dal osm branek a přidal sedm asistencí. Detroit ale neprošel do play-off NHL, a tak by si Zadina měl zahrát za Třinec, kde je asistentem týmu jeho otec Marek Zadina. Mladý útočník se bude podílet na platbě pojistky a do hry by měl naskočit těsně před začátkem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Joe Veleno

Joe Veleno Kanada.jpg

Společně se Zadinou by z Detroitu mohl do Třince přijít i Joe Veleno. Dvacetiletý kanadský útočník, který prošel v draftu roku 2018, sice do NHL ještě nenakoukl, na posledním juniorském šampionátu ale ukázal, jak moc velký potenciál se v něm skrývá. Kanadě pomohl k titulu gólem a pěti asistencemi a brzy by se mohl představit taky v Třinci, který o něj má zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Marko Daňo

Marko Daňo AHL.jpg

Za Třinec by si mohl zahrát taky Marko Daňo. Pětadvacetiletý slovenský útočník se nevešel do kádru Columbusu pro play-off, letos si v NHL připsal jen tři starty, a tak by si rád zahrál za Třinec, kde u mládeže působí jeho otec Jozef Daňo. „Rád bych se dohodl s Třincem, kde je manažerem mládeže můj taťka. Vím, že by se tam měl rozehrát i mladý Filip Zadina z Detroitu. Ještě jsem s nimi nemluvil, ale kdyby měli zájem, byl bych rád,“ uvedl pro portál hokej.sk.

„Pokud ne, tak by bylo příjemnou výzvou zahrát si opět za Trenčín, tedy za klub, v kterém jsem vyrůstal. Všechno je otevřené a s nikým jsem se na ničem ještě nedohodl,“ dodal účastník tří světových šampionátů, který si v NHL zahrál taky za Chicago, Winnipeg a Colorado.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud