Supercentři pro Mountfield. Podívejte se, které hvězdy láká extraligový Hradec Králové

Hradec Králové by měl i v příští sezoně patřit k nejsilnějším týmům Tipsport extraligy. Kouč Vladimír Růžička ale potřebuje ještě jediné – najít jednoho hvězdného centra.

Bez názvu.jpg

Mountfield vždy uměl zlákat známé hráče. V současné době v Hradci Králové působí Marek Mazanec, Petr Zámorský či Radek Smolenák, aby ale byla mozaika kouče Růžičky kompletní, je třeba přivést ještě jednoho centra. Jména tří „velkých“ posil, okolo nichž Hradec krouží, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Roman Červenka

Roman Červenka ČR kapitán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Spojení Vladimíra Růžičky s Romanem Červenkou zkrátka funguje. Společně působili ve Slavii, pak i Chomutově a taky v reprezentaci – například na zlatém šampionátu před deseti lety. Čtyřiatřicetiletý Červenka má za sebou čtyři sezony ve Švýcarsku. Naposledy působil v Rapperswilu, se kterým měl podepsaný roční kontrakt. Hradec se o něj už několikrát zajímal, pokusí se ho teď zlákat znovu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička SParta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Červenka, i Vladimír Růžička společně se svým otcem působil jak ve Slavii, tak i Chomutově. Mezi Piráty byl ústřední postavou, před rokem však posílil Spartu, za kterou odehrál 39 zápasů a posbíral 26 bodů. V klubu z O2 areny ale pokračovat nebude a nahlas se hovoří o tom, že posílí Mountfield.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

Tak toto by byla pecka. V zákulisí se totiž spekuluje také o příchodu Vladimíra Sobotky, který má na kontě téměř 600 odehraných zápasů v NHL. Poslední dva roky působil v Buffalu, letos však za Sabres odehrál jen 16 zápasů, připsal si tři body a jeho zámořská mise tak možná spěje ke konci. Trenér Růžička by o dvaatřicetiletého útočníka stál, klapalo jim to už před lety ve Slavii, Sobotka by však neměl mít nouzi ani o zahraniční nabídky. Klidně by se mohl vrátit do KHL, kde už dříve hrával za Omsk.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud