Nick Caamano (Dallas Stars)  V sezoně 2019/20 si odbyl kanadský útočník Nick Caamano debut v NHL a odehrál tucet zápasů, v nichž zaznamenal premiérový gól. V té letošní naskočil do dvojnásobného počtu střetnutí, ale branky se nedočkal. Ve statistikách měl pouze jednu asistenci a sedm záporných bodů v +/- bodování. Pravda, v průměru pobyl v každém utkání na ledě jen necelých deset minut, ale přesto od dvaadvacetiletého mladíka v Dallasu zřejmě čekali trochu víc. Po ročníku 2020/21 končí kontrakt, takže to bude to mít s hledáním nového angažmá v NHL hodně těžké. Je poměrně pravděpodobné, že k dosavadním 36 zápasů v NHL v blízké budoucnosti žádné další nepřidá. Profimedia.cz
 Liam Foudy (Columbus Blue Jackets)  Jednadvacetiletého Liama Foudyho jsme mohli před pár týdny vidět na mistrovství světa v Lotyšsku, kde byl členem kanadského výběru, který vybojoval zlaté medaile. Foudy odehrál na turnaji deset utkání, ale ani jednou se nezapsal mezi střelce. To se mu ostatně nepodařilo ani během letošní sezony v NHL, v níž nastoupil do 24 zápasů, ale zaznamenal jen čtyři nahrávky. Foudyho čas by však měl teprve přijít. Osmnáctka draftu z roku 2018 má také zlato ze světového šampionátu juniorů a v zámořských soutěžích této věkové kategorie býval špičkovým kanonýrem. Během čtyř sezon v dresu celku London Knights v lize OHL nasázel ve 240 utkáních 97 branek. V Columbusu věří, že syn stříbrné olympijské sprinterky ze štafety z her v Los Angeles v roce 1984 France Gareauové, se v NHL rozstřílí a předvede svůj potenciál v příštím ročníku. Profimedia.cz
 Michael Amadio (Los Angeles Kings, Ottawa Senators)  V draftu v roce 2014 sáhli ve třetím kole Králové z Los Angeles po kanadském forvardovi Mikovi Amadiovi, který tehdy válel v juniorské soutěži OHL v celku North Bay Battalion. Prožil tam tři fantastické sezony, přičemž v té poslední nastřádal do statistik v 68 zápasech 98 bodů za 50 branek a 48 nahrávek. Byl kapitánem, tahounem a klíčovou postavou mužstva. Až do minulé sezony měl pevné místo v kádru Kings, jenže v té letošní o něj přišel. Ve 20 zápasech nedal jediný gól a připsal si na konto pouhé dvě nahrávky a pět minusových bodů v +/- bodování. Na konci března byl vytrejdován do Ottawy, ale ani tam se do sítě v pěti utkáních netrefil. V NHL dosud zvládl odehrát 173 zápasů s bilancí 16 gólů a 24 nahrávek. Stávající kontrakt mu vyprší na konci měsíce a jeho další osud v NHL je značně nejistý. P
 Sam Lafferty (Pittsburgh Penguins)  Šest asistencí za 700 tisíc dolarů. Tolik dostal Pittsburgh za své peníze od šestadvacetiletého amerického forvarda Sama Laffertyho v sezoně 2020/21. Lafferty se poprvé objevil v NHL v ročníku 2019/20, kdy v 50 zápasech posbíral 13 bodů a nastřílel šest gólů. Střelný prach mu ale zřejmě zvlhl a letos to byla bída. Na branky soupeřů poslal 33 střel, ale puk za záda gólmana nedostal. V pensylvánském klubu má podepsanou smlouvu ještě na příští sezonu a měl by inkasovat ještě o sto tisíc dolarů víc než letos. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Střelecká marnost. 5 útočníků, kteří odehráli letos v NHL aspoň 20 utkání a nedali jediný gól

„Je to marný, je to marný, je to marný“, řekl by klasik. A mnozí hokejisté z NHL by mu po letošní sezoně dali za pravdu.

Útočníci jsou na ledě především od toho, aby stříleli branky. Jenže to se mnohdy snadněji řekne, než provede. V základní části uplynulé sezony NHL naskočilo na led 119 forvardů, kteří neskórovali ani jednou. Pravda, někteří odehráli jen pár utkání a nedostali na ledě mnoho prostoru a času, pětice borců však zvládla naskočit aspoň do 20 zápasů a stejně měli na konci ročníku v kolonce vstřelených branek nulu. Tyto hráče, kteří měli zřejmě zakleté hokejky, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lucas Wallmark (Chicago Blackhawks, Florida Panthers)

Lucas Wallmark.jpg

Počet odehraných zápasů v základní části sezony 2020/21: 20
Počet střel na branku: 11
Bilance: 3 body (0+3)
Plat v sezoně 2020/21: 950 tisíc dolarů

Dva kluby v NHL vystřídal během sezony švédský forvard Lucas Wallmark, ale ani v jednom z nich se střelecky neprosadil. Pětadvacetiletý borec, který byl draftován v roce 2014 Carolinou, se loni na podzim upsal na jednu sezonu Chicagu, ale v dresu Blackhawks nijak zvlášť nezaujal. Naskočil do 16 utkání, ve kterých zaznamenal pouhé tři asistence. V dubnu byl vytrejdován na Floridu, kde dohrával už minulou sezonu po výměně z Caroliny. V barvách Panthers se objevil ve čtyřech zápasech a vyšel bodově naprázdno.

Výkony a bilance v tomto ročníku Wallmarka zřejmě donutily přehodnotit šance na získání dalšího kontraktu v NHL a rozhodl se, že po pěti letech zámoří opustí a vrátí se do Evropy. Před pár dny se upsal na rok CSKA Moskva a bude hrát v KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Nick Caamano (Dallas Stars)

Nick Caamano.jpg

Počet odehraných zápasů v základní části sezony 2020/21: 24
Počet střel na branku: 33
Bilance: 1 bod (0+1)
Plat v sezoně 2020/21: 725 tisíc dolarů

V sezoně 2019/20 si odbyl kanadský útočník Nick Caamano debut v NHL a odehrál tucet zápasů, v nichž zaznamenal premiérový gól. V té letošní naskočil do dvojnásobného počtu střetnutí, ale branky se nedočkal. Ve statistikách měl pouze jednu asistenci a sedm záporných bodů v +/- bodování. Pravda, v průměru pobyl v každém utkání na ledě jen necelých deset minut, ale přesto od dvaadvacetiletého mladíka v Dallasu zřejmě čekali trochu víc.

Po ročníku 2020/21 končí kontrakt, takže to bude to mít s hledáním nového angažmá v NHL hodně těžké. Je poměrně pravděpodobné, že k dosavadním 36 zápasů v NHL v blízké budoucnosti žádné další nepřidá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Liam Foudy (Columbus Blue Jackets)

Liam Foudy.jpg

Počet odehraných zápasů v základní části sezony 2020/21: 24
Počet střel na branku: 40
Bilance: 4 body (0+4)
Plat v sezoně 2020/21: 925 tisíc dolarů

Jednadvacetiletého Liama Foudyho jsme mohli před pár týdny vidět na mistrovství světa v Lotyšsku, kde byl členem kanadského výběru, který vybojoval zlaté medaile. Foudy odehrál na turnaji deset utkání, ale ani jednou se nezapsal mezi střelce. To se mu ostatně nepodařilo ani během letošní sezony v NHL, v níž nastoupil do 24 zápasů, ale zaznamenal jen čtyři nahrávky.

Foudyho čas by však měl teprve přijít. Osmnáctka draftu z roku 2018 má také zlato ze světového šampionátu juniorů a v zámořských soutěžích této věkové kategorie býval špičkovým kanonýrem. Během čtyř sezon v dresu celku London Knights v lize OHL nasázel ve 240 utkáních 97 branek. V Columbusu věří, že syn stříbrné olympijské sprinterky ze štafety z her v Los Angeles v roce 1984 France Gareauové, se v NHL rozstřílí a předvede svůj potenciál v příštím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Amadio (Los Angeles Kings, Ottawa Senators)

Michael (Mike) Amadio.jpg

Počet odehraných zápasů v základní části sezony 2020/21: 25
Počet střel na branku: 24
Bilance: 3 body (0+3)
Plat v sezoně 2020/21: 700 tisíc dolarů

V draftu v roce 2014 sáhli ve třetím kole Králové z Los Angeles po kanadském forvardovi Mikovi Amadiovi, který tehdy válel v juniorské soutěži OHL v celku North Bay Battalion. Prožil tam tři fantastické sezony, přičemž v té poslední nastřádal do statistik v 68 zápasech 98 bodů za 50 branek a 48 nahrávek. Byl kapitánem, tahounem a klíčovou postavou mužstva.

Od dvaceti let už působil mezi dospělými v AHL. V dresu celku Ontario Reign posbíral v sezoně 2017/18 ve 32 utkáních slušných 35 bodů za 11 gólů a 24 nahrávek a dočkal se i prvních startů v dresu Kings. Až do minulé sezony měl pevné místo v kádru Kings, jenže v té letošní o něj přišel. Ve 20 zápasech nedal jediný gól a připsal si na konto pouhé dvě nahrávky a pět minusových bodů v +/- bodování.

Na konci března byl vytrejdován do Ottawy, ale ani tam se do sítě v pěti utkáních netrefil. V NHL dosud zvládl odehrát 173 zápasů s bilancí 16 gólů a 24 nahrávek. Stávající kontrakt mu vyprší na konci měsíce a jeho další osud v NHL je značně nejistý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Sam Lafferty (Pittsburgh Penguins)

Sam Lafferty.jpg

Počet odehraných zápasů v základní části sezony 2020/21: 34
Počet střel na branku: 33
Bilance: 6 bodů (0+6)
Plat v sezoně 2020/21: 700 tisíc dolarů

Šest asistencí za 700 tisíc dolarů. Tolik dostal Pittsburgh za své peníze od šestadvacetiletého amerického forvarda Sama Laffertyho v sezoně 2020/21. Lafferty se poprvé objevil v NHL v ročníku 2019/20, kdy v 50 zápasech posbíral 13 bodů a nastřílel šest gólů. Střelný prach mu ale zřejmě zvlhl a letos to byla bída. Na branky soupeřů poslal 33 střel, ale puk za záda gólmana nedostal. V pensylvánském klubu má podepsanou smlouvu ještě na příští sezonu a měl by inkasovat ještě o sto tisíc dolarů víc než letos.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud