4. Kevin De Bruyne (Manchester City) – 12 bodů (3 branky a 9 asistencí)  Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Jednatřicetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že je už několik sezon nejlepším hráčem v Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání. V aktuálním ročníku je (opět) suverénně nejlepším nahrávačem v lize. Profimedia.cz
 3. Ivan Toney (Brentford) – 12 bodů (10 branek a 2 asistence)  Angličan Ivan Toney je historicky nejlepším kanonýrem Brentfordu v Premier League. V aktuální sezoně, v níž nastoupil do 14 utkání v základní sestavě, se trefil desetkrát. Šestadvacetiletý borec ukazuje, že má instinkt zabijáka a v šestnáctce soupeře je nesmírně nebezpečný. Na tom, že se Brentford coby nováček nejvyšší soutěže udržel lv minulé sezoně mezi elitou, měl Toney velký podíl a mužstvo táhne i v aktuálním ročníku. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby už projevují zájem velké a bohaté kluby, které si mohou dovolit zaplatit přestupní částku kolem 45 milionů eur, což je jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt. Profimedia.cz
 2. Harry Kane (Tottenham Hotspur)  - 13 bodů (12 branek a 1 asistence)  Devětadvacetiletý útočník Tottenhamu Harry Kane je jedním z dlouhodobě nejkonzistentnějších fotbalistů v anglické Premier League. Celkem už v nejvyšší ostrovní soutěži nasázel 195 branek. Ostrovní experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už na začátku jeho kariéry tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením. S 12 brankami je momentálně druhým nejlepším střelcem ligy. Profimedia.cz
 1. Erling Halland (Manchester City)  - 21 bodů (18 branek a 3 asistence)  I když asi nikdo nepochyboval o tom, že Manchester City získal v létě v podobě Erlinga Haalanda fenomenálního fotbalistu, přece jen mohla nejednomu fanouškovi hlodat v mozku myšlenka, zda zvládne bez problémů přechod z německé do anglické ligy. Nyní už je zcela jasné, že norský supertalent nepůjde ve stopách Andreje Ševčenka či Radamela Falcaa, protože jeho start v ostrovní soutěži byl doslova raketový. V pouhých 13 zápasech dokázal Haaland nastřílet 18 branek a zaznamenat tři hattricky, což je nejlepší vstup do soutěže v její historii. Vypadá to, že obránce v Premier League čeká pár pořádně perných sezon. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Střelci a nahrávači v jednom balení. 5 nejproduktivnějších hráčů anglické Premier League v aktuální sezoně

Góly jsou sice tím, co tvoří skóre sportovních zápasů, ale neméně důležité jsou i nahrávky, které jim předcházejí. Dobře jsou si toho vědomi v hokejovém světě, kde má v hodnocení produktivity asistence stejnou váhu jako branka. A běžně se s tím setkáváme i ve fotbale.

Jak vypadá tabulka hráčů podle počtu bodů za góly a asistence v anglické Premier League po odehrání posledního kola před reprezentační přestávkou kvůli mistrovství světa? Pět nejproduktivnějších borců z aktuálního ročníku v nejsledovanější fotbalové lize světa najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. James Maddison (Leicester City) – 11 bodů (7 branek a 4 asistence)

James Maddison1.jpg

Hvězda Jamese Maddisona se naplno rozzářila po přestupu do Leicesteru, který se uskutečnil v létě roku 2018. Nový zaměstnavatel za něho zaplatil Norwichi 20 milionů liber a záhy se ukázalo, že to byla nesmírně dobrá investice. Momentálně je jeho cena více než dvakrát vyšší.

Pětadvacetiletý Angličan v aktuálním ročníku Premier League odehrál 13 utkání, ve kterých nastřílel sedm branek a na další čtyři nahrál spoluhráčům. Je to naprosto komplexní hráč, který téměř nemá slabé stránky. Snad by jen mohl trochu víc pomáhat v defenzívě, ale co se týče ofenzivních a kreativních dovedností, patří mezi ligovou elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Kevin De Bruyne (Manchester City) – 12 bodů (3 branky a 9 asistencí)

Kevin De Bruyne-Manchester City1.jpg

Belgický reprezentant Kevin De Bruyne vyrostl ve velkou fotbalovou osobnost. Jednatřicetiletý záložník umí být smrtelně nebezpečný pro každou obranu. Dokáže poslat milimetrovou přihrávku spoluhráči, ale díky vytříbené technice se snadno a s lehkostí zvládne prosmýknout mezi beky a míří nekompromisně směrem k brance. O jeho kreativních schopnostech nejlépe vypovídá fakt, že je už několik sezon nejlepším hráčem v Premier League podle počtu vytvořených šancí na utkání. V aktuálním ročníku je (opět) suverénně nejlepším nahrávačem v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Ivan Toney (Brentford) – 12 bodů (10 branek a 2 asistence)

Ivan Toney.jpg

Angličan Ivan Toney je historicky nejlepším kanonýrem Brentfordu v Premier League. V aktuální sezoně, v níž nastoupil do 14 utkání v základní sestavě, se trefil desetkrát. Šestadvacetiletý borec ukazuje, že má instinkt zabijáka a v šestnáctce soupeře je nesmírně nebezpečný.

Na tom, že se Brentford coby nováček nejvyšší soutěže udržel lv minulé sezoně mezi elitou, měl Toney velký podíl a mužstvo táhne i v aktuálním ročníku. V klubu má podepsanou smlouvu do roku 2025, ale o jeho služby už projevují zájem velké a bohaté kluby, které si mohou dovolit zaplatit přestupní částku kolem 45 milionů eur, což je jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Harry Kane (Tottenham Hotspur)  - 13 bodů (12 branek a 1 asistence)

Harry Kane2.jpg

Devětadvacetiletý útočník Tottenhamu Harry Kane je jedním z dlouhodobě nejkonzistentnějších fotbalistů v anglické Premier League. Celkem už v nejvyšší ostrovní soutěži nasázel 195 branek.

Ostrovní experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už na začátku jeho kariéry tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením. S 12 brankami je momentálně druhým nejlepším střelcem ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Erling Halland (Manchester City)  - 21 bodů (18 branek a 3 asistence)

Erling Haaland-Manchester City.jpg

I když asi nikdo nepochyboval o tom, že Manchester City získal v létě v podobě Erlinga Haalanda fenomenálního fotbalistu, přece jen mohla nejednomu fanouškovi hlodat v mozku myšlenka, zda zvládne bez problémů přechod z německé do anglické ligy. Nyní už je zcela jasné, že norský supertalent nepůjde ve stopách Andreje Ševčenka či Radamela Falcaa, protože jeho start v ostrovní soutěži byl doslova raketový.

V pouhých 13 zápasech dokázal Haaland nastřílet 18 branek a zaznamenat tři hattricky, což je nejlepší vstup do soutěže v její historii. Vypadá to, že obránce v Premier League čeká pár pořádně perných sezon.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud