Andrej Šustr  Už v sezoně 2012/13 debutoval Ondřej Šustr v NHL. Několik let patřil do sestavy Tampy Bay, odkud před sezonou 2018/19 zamířil do Anaheimu. Jenže za Ducks odehrál jen pět zápasů, téměř celý ročník strávil na farmě, a tak se rozhodl pro odchod do KHL. Účastník posledního Světového poháru hájil barvy Kunlunu dvě sezony a patřil k oporám mužstva. Za čínský klub odehrál 99 zápasů, do statistik si zapsal 13 bodů (0+13) a loni se vrátil zpět do zámoří. Opět si prošel Tampou Bay a Anaheimem, načež se v létě upsal na rok Minnesotě. Zatím však působí jen ve farmářském celku v AHL. Profimedia.cz
 Šimon Hrubec  Reprezentační gólman a účastník poslední olympiády Šimon Hrubec vychytal v roce 2019 titul třineckým Ocelářům a poté se dohodl na angažmá v Kunlunu. V dresu čínského celku odehrál během necelých dvou sezon 42 utkání a představil se ve výborném světle. V listopadu 2020 se přesunul do Omsku a významnou měrou se podílel na spanilé jízdě týmu za mistrovským titulem. Od aktuálního ročníku působí ve Švýcarsku, chytá v dresu ZSC Lions a patří k hvězdám ligy. Profimedia.cz
 Ondřej Vitásek  Obránce Ondřej Vitásek se v roce 2014 dostal z Liberce až na světový šampionát. V dresu Bílých Tygrů hrál i další tři roky a poté zamířil do KHL. Jednu sezonu hrál za Chanty-Mansijsk a pak působil v Kunlunu, v jehož dresu si připsal 43 startů a 16 (3+13) bodů. Následně se přes Chabarovsk a Rigu vrátil zpět do Liberce, kde je i v aktuálním ročníku. Profimedia.cz
 Tomáš Mertl  Útočník Tomáš Mertl opustil v roce 2015 Hradec Králové a zamířil do Záhřebu. KHL si zahrál také za Ufu, sezonu 2017/18 strávil v Plzni a pak si vyzkoušel angažmá v Kunlunu. Za Red Star odehrál 52 zápasů, dal čtyři góly, přidal deset nahrávek a poté se rozhodl pro návrat do Plzně, kde působí i nyní. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Středoevropská stopa v exotické destinaci. 6 českých hokejistů, které dosud zlákal čínský Kunlun

Kontinentální hokejová liga už se hrála v Chorvatsku, ve Finsku, na Slovensku či v Praze. Od sezony 2016/17 působí v mezinárodní soutěži také čínský Kunlun, který dosud zlákat do svých řad šest českých hokejistů.

Kunlun Red Star hraje domácí zápasy v Pekingu. V kádru však zdaleka nejsou jen Číňané. Dres klubu už obléklo také šest českých hokejistů. Jejich jména a příběhy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík-Kunlun.jpg

Vojtěch Mozík má v 29 letech poměrně bohatý hokejový životopis. Mladoboleslavský odchovanec si zahrál na přelomu let 2011/12 na mistrovství světa juniorů a v roce 2013 odešel do Plzně. Přestože nebyl nikdy draftován, podepsal v roce 2015 vstupní kontrakt do NHL s New Jersey Devils, ale čas v zámoří strávil především ve farmářském celku. V prestižní lize naskočil jen do sedmi zápasů a vyšel bodově naprázdno.

V roce 2017 se z Ameriky přesunul do Ruska a upsal se Podolsku. Po dvou povedených sezonách zamířil do švédského Färjestadu. V prosinci 2020 to však ve Skandinávii zabalil a posunul se na východ, kde se domluvil na smlouvě do konce sezony s Kunlunem. V dresu čínského klubu stihl do konce sezony naskočit do 23 utkání, v nichž zaznamenal deset bodů. V dalším ročníku se přestěhoval do Vladivostoku a nyní působí ve švédském Rögle.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Andrej Šustr

Andrej Šustr-Kunlun.jpg

Už v sezoně 2012/13 debutoval Ondřej Šustr v NHL. Několik let patřil do sestavy Tampy Bay, odkud před sezonou 2018/19 zamířil do Anaheimu. Jenže za Ducks odehrál jen pět zápasů, téměř celý ročník strávil na farmě, a tak se rozhodl pro odchod do KHL.

Účastník posledního Světového poháru hájil barvy Kunlunu dvě sezony a patřil k oporám mužstva. Za čínský klub odehrál 99 zápasů, do statistik si zapsal 13 bodů (0+13) a loni se vrátil zpět do zámoří. Opět si prošel Tampou Bay a Anaheimem, načež se v létě upsal na rok Minnesotě. Zatím však působí jen ve farmářském celku v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Šimon Hrubec

Šimon Hrubec.jpg

Reprezentační gólman a účastník poslední olympiády Šimon Hrubec vychytal v roce 2019 titul třineckým Ocelářům a poté se dohodl na angažmá v Kunlunu. V dresu čínského celku odehrál během necelých dvou sezon 42 utkání a představil se ve výborném světle. V listopadu 2020 se přesunul do Omsku a významnou měrou se podílel na spanilé jízdě týmu za mistrovským titulem. Od aktuálního ročníku působí ve Švýcarsku, chytá v dresu ZSC Lions a patří k hvězdám ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Ondřej Vitásek

Ondřej Vitásek.jpg

Obránce Ondřej Vitásek se v roce 2014 dostal z Liberce až na světový šampionát. V dresu Bílých Tygrů hrál i další tři roky a poté zamířil do KHL. Jednu sezonu hrál za Chanty-Mansijsk a pak působil v Kunlunu, v jehož dresu si připsal 43 startů a 16 (3+13) bodů. Následně se přes Chabarovsk a Rigu vrátil zpět do Liberce, kde je i v aktuálním ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Tomáš Mertl

Tomáš Mertl-Kunlun1.jpg

Útočník Tomáš Mertl opustil v roce 2015 Hradec Králové a zamířil do Záhřebu. KHL si zahrál také za Ufu, sezonu 2017/18 strávil v Plzni a pak si vyzkoušel angažmá v Kunlunu. Za Red Star odehrál 52 zápasů, dal čtyři góly, přidal deset nahrávek a poté se rozhodl pro návrat do Plzně, kde působí i nyní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek-Kunlun1.jpg

Bývalý bek Washingtonu, jenž hrál také za Rigu, Slovan Bratislava či Novgorod, se v Kunlunu mihl v sezoně 2018/19. Za Red Star však odehrál Tomáš Kundrátek jen 25 zápasů, zaznamenal tři asistence a poté posílil Třinec. Sezonu však mezi Oceláři nedokončil a vydal se do Davosu. K pilířům třinecké defenzivy však znovu patřil v minulých letech, kdy se podílel na dvou mistrovských trofejích. Před aktuálním ročníkem se přestěhoval do brněnské Komety.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud