Strašidelná statistika. 18 olympioniků z Londýna je už po smrti

Od olympijských her v Londýně uběhlo něco přes čtyři roky. Část sportovců, kteří se představili na předminulých hrách, se objevila také loni v Rio de Janeiru, osmnáct olympioniků z roku 2012 je už ale po smrti.

Elena Baltachaová bývala tenisovou jedničkou Velké Británie. Svůj nejtěžší boj ale prohrála. (Foto: Profimedia.cz)

Je to děsivá statistika. Britská média přinesla informaci, že 18 olympioniků z Londýna je už mrtvých. Některé dostihla nemoc, další dopravní tragédie, jiní se stali obětmi trestného činu, pár z nich si vzalo život samo…

Julia Balykinová - Bělorusko (†2015)

Sprinterka, v Londýně běžela stovku a štafetu na 4x100 metrů. Její tělo našli v listopadu, k vraždě se přiznal její bývalý přítel.

Elena Baltachaová – Velká Británie (†2014)

Bývalá britská tenisová jednička zemřela ve 30 letech. V Londýně hrála dvouhru i čtyřhru. V roce 2014 podlehla rakovině jater.

Daundre Barnaby – Kanada (†2015)

Kanadský běžec, který v Londýně závodil na čtyřsetmetrové trati, si šel zaplavat do Karibského moře. Jeho tělo už se nenašlo.

Keitani Graham – Mikronézie (†2012)

Zápasník kategorie do 84 kilogramů. Krátce po olympiádě zemřel na infarkt.

Jelena Ivaščenková – Rusko (†2013)

Ruská judistka po čtvrtfinálovém vypadnutí začala bojovat s depresemi. V červnu následujícího roku vyskočila z 15. poschodí sibiřského domu.

Besik Kuduchov - Rusko (†2013)

Čtyřnásobnému mistrovi světa se stala osudnou autonehoda v roce 2013, kterou nepřežil. Zápasník, který se narodil v Gruzii, ale závodil za Rusko, získal bronz v Pekingu a stříbro v Londýně.

Christian Lopez – Guatemala (†2013)

Vzpěrač z Guatemaly soutěžil v hmotnostní kategorii nad 105 kilogramů. Zemřel na zápal plic.

Trevor Moore – USA (†2015)

Člen jachtařské posádky USA. Jeho vášeň se mu stala osudnou. Záchranáři našli jeho loď 25. června u pobřeží Floridy, Moora po několika dnech pátrání prohlásili za mrtvého.

Camilie Muffatová - Francie (†2015)

Tento případ je velmi známý. Camilie Muffatová byla členkou posádky vrtulníku, který se zřítil při natáčení reality show. V Londýně vybojovala tři medaile v plavání. V závodě na 400 metrů brala zlato, na 200 metrů stříbro a ve štafetě 4x200 metrů získala bronz.

Jakkrit Panichpatikum – Thajsko (†2013)

V Londýně závodil ve střelbě ze vzduchové pistole na deset a 50 metrů. Ve svém autě byl zastřelen dvěma zloději.

Arnold Peralta - Honduras (†2015)

Fotbalový záložník Arnold Peralta reprezentoval šestadvacetkrát Honduras, včetně olympijského turnaje na hrách v Londýně. V roce 2013 se stal hráčem Glasgow Rangers, ale o dva roky později se vrátil do vlasti a hrál za klub Deportivo Olimpia. V prosinci téhož roku se stal ve věku 26 let obětí střelby v nákupním středisku ve svém rodném městě La Ceiba. V jeho těle bylo osmnáct střel, policie však vyloučila loupežný motiv.

Andrew Simpson – Velká Británie (†2013)

Andrew Simpson patřil k nejlepším jachtařům světa. V Pekingu skončil zlatý, v Londýně druhý. V květnu roku 2013 se ale během tréninku převrátila jeho loď a populární „Bart“ nepřežil.

Burry Stander – JAR (†2013)

Burry Stander vybojoval v Londýně páté místo v závodě horských cyklistů. Necelý rok po hrách ho ale během tréninku srazil taxík.

Sarah Taitová - Austrálie (†2016)

Australská veslařka Sarah Taitová se na olympiádě v Londýně radovala ze stříbrné medaile v disciplíně dvojka bez kormidelníka. V únoru roku 2014 jí lékaři diagnostikovali rakovinu děložního čípku. Po chemoterapii se ještě nakrátko k veslování vrátila, po čase ale musela podstoupit další léčbu. Zemřela loni v prosinci ve věku 33 let.

Abdelrahman El-Trabily – Egypt (†2013)

Egyptskému zápasníkovi se staly osudné nepokoje v domácí zemi. V srpnu roku 2013 ho zabila kulka…

Alexis Vastine - Francie (†2015)

Boxer v lehké welterové hmotnostní kategorii. Zemřel stejně jako Muffatová v helikoptéře během natáčení reality show.

Laurent Vidal – Francie (†2015)

Francouzský triatlonista zemřel ve spánku na infarkt. V Londýně skončil ve své disciplíně pátý.

Billy Ward – Austrálie (†2013)

V Londýně startoval, a to mu nebylo ještě ani dvacet let. Závodil v boxerské lehké hmotnostní kategorii. Trpěl ale depresemi a následující rok spáchal sebevraždu.