Stránský je fuč, co bude dál? 3 čeští útočníci, kterým končí smlouva v Dallasu

Stránský je fuč, co bude dál? 3 čeští útočníci, kterým končí smlouva v Dallasu

Stránský je fuč, co bude dál? 3 čeští útočníci, kterým končí smlouva v Dallasu

Před rokem se zdálo, že se v Dallasu buduje nová česká kolonie. V prvním týmu Stars působili tři Češi a další se rval o místo na farmě, jenže uplynulo pár měsíců a vše je jinak.

Untitled 1.jpg

Dallas byl před sezonou pasován do role týmu, který by neměl chybět v play-off. Jména jako Jamie Benn, Jason Spezza či Tyler Seguin slibovala velkou kvalitu. Stars ale zaostali za očekáváním, neprošli do bojů o Stanley Cup a tým projde změnami, které se možná dotknou i českých hokejistů. Produktivní útočník Matěj Stránský už vzdal marný boj o místo v prvním týmu a odešel do Čerepovce. Co bude s dalšími třemi českými krajany? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Radek Faksa

Radek Faksa 2.jpg

Třiadvacetiletý útočník debutoval v NHL v ročníku 2015/16, během něhož odehrál 45 zápasů v základní části a dalších 13 v play-off. Místo v prvním týmu uhájil a v uplynulé sezoně už naskočil do 80 duelů.

Získal si stálé místo v sestavě, vstřelil 12 branek, přidal 21 asistencí a Dallas ho dokonce zařadil na seznam chráněných hráčů. Účastníkovi Světového poháru sice skončila smlouva, dá se však čekat, že brzy podepíše novou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Aleš Hemský

Aleš Hemský Dallas 2.jpg

Zkušený útočník strávil v Dallasu tři roky, během nichž si vydělal 12 milionů dolarů. Mistr světa z roku 2005 by u Stars rád zůstal, bude však záležet na postoji vedení organizace. Třiatřicetiletý Aleš Hemský se totiž zranil na zářijovém Světovém poháru a v sezoně odehrál jen 15 zápasů, v nichž vstřelil čtyři góly a přidal tři nahrávky.

V předešlých dvou ročnících však odehrál téměř kompletní porci duelů a ukázal, že je pro tým velmi důležitý. „Pokud to bude možné, rád bych zůstal v Dallasu. Mám radost, že zase můžu hrát a ukáže se, jestli na to mám, nebo ne,“ hlásí bojovně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jiří Hudler

Jiří Hudler Dallas 2.jpg

Reprezentační kariéra je pro něj zřejmě už definitivní minulostí, tu zámořskou ale balit ještě nehodlá. Jiří Hudler podepsal před rokem dvoumilionový kontrakt s Dallasem, sezonu mu však narušila záhadná nemoc, kvůli níž odehrál jen 32 zápasů.

Do statistik si připsal tři góly, přidal osm nahrávek a vše nasvědčuje tomu, že v Dallasu už pokračovat nebude. Předloňský držitel Lady Bing Trophy se však nevzdává a maká, aby byl připraven ještě na další rok v nejlepší lize světa. Vegas po něm nesáhlo, zkusí to jinde?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud