Stramaccioniho pomocníci. 7 cizinců, které si italský kouč vzal do realizačního týmu

Stramaccioniho pomocníci. 7 cizinců, které si italský kouč vzal do realizačního týmu

Stramaccioniho pomocníci. 7 cizinců, které si italský kouč vzal do realizačního týmu

Italský kouč Andrea Stramaccioni už vládne na Letné. Na pomoc si vzal široký realizační tým, v němž našlo místo několik Čechů, ale také specialisté ze zahraničí. Těch je na Letné sedm.

Nejpočetnější zastoupení mají v realizačním týmu Češi, co se však týká „hlavních“ pozic, tak ty ovládli Italové. Stramaccioni si jich vzal na Letnou pět, další pomocníky má z Řecka a Chorvatska. Jména všech sedmi cizinců v novém trenérským týmu Sparty najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Leonidas Vokolos - technický vedoucí

Leonidas Vokolos Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Stramaccioni zřídil ve Spartě novou funkci technického ředitele. Tím se stal bývalý řecký hráč Leonidas Vokolos, který dříve nastupoval za PAOK Soluň či Panathinaikos. Trenérské zkušenosti sbíral u řeckých mládežnických reprezentací a nějakou dobu byl také asistentem trenéra národního týmu Řecka. Na Letné bude v úzkém kontaktu s vedoucím týmu Miroslavem Barankem.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Omar Danesi – asistent

SpartaL.jpg

Jeden ze tří Stramaccioniho asistentů. Omar Danesi působil u mládeže AC Milán nebo AS Řím. Další zkušenosti sbíral v řeckém Panathinaikosu, ve kterém byl asistentem současného hlavního kouče sparťanské družiny.

Pokračování 4 / 7

Roberto Muzzi – asistent

Roberto Muzzi Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Další italský asistent, který doplní Danesiho a Radoslava Kováče. Roberto Muzzi hrával za římská AS i Lazio, v italské Serii A nastřílel celkově 129 branek. S novým trenérem Sparty byl už v Panathinaikosu.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Mario Galinovič - trenér brankářů

Mario Galinovič Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sparta má dva trenéry brankářů. Jedním z nich je bývalý český reprezentant Daniel Zítka, druhým Mario Galinovič, který si připsal dva starty v chorvatském národním týmu. Čtyřicetiletý rodák z Osijeku strávil nejdelší část kariéry v Panathinaikosu, se kterým si mimo jiné zachytal v předkole Ligy mistrů proti Spartě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Federico Pannoncini - hlavní kondiční kouč

Federico Pannoncini 2 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Kdekoliv byl Stramaccioni, tam byl i Federico Pannoncini. Jednačtyřicetiletý Ital, jenž s koučem Sparty spolupracuje už od mládeže Interu Milán, se stal novým kondičním trenérem pražského týmu. Pomáhat mu budou Stefano Campari a Tomáš Malý.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Vincenzo Sasso – analytik

Vincenzo Sasso Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Prvním českým klubem, který přišel s funkcí analytika, byla před rokem Slavia. V jejich stopách se vydala i Sparta a na Letnou zavítal Ital Vincenzo Sasso. Ten stejnou funkci analytika třeba i v Interu Milán.  

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud