Stramaccioniho pomocníci. 3 bývalí hráči Sparty, kteří se dostali do realizačního týmu

Stramaccioniho pomocníci. 3 bývalí hráči Sparty, kteří se dostali do realizačního týmu

Stramaccioniho pomocníci. 3 bývalí hráči Sparty, kteří se dostali do realizačního týmu

Na Letné začal úřadovat italský kouč Andrea Stramaccioni, který mění hráčský kádr i složení realizačního týmu. Přivedl si s sebou několik zahraničních expertů, vsadil však i na tři bývalé hráče pražského celku.

Andrea Stramaccioni Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpgAndrea Stramaccioni už úřaduje na Letné. Koho má k dispozici? (Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia)

Stramaccioniho pomocníci? Italové, Chorvat i Řek. Ale také Češi. Do nového realizačního týmu pražské Sparty se dostali tři muži, kteří v minulých letech oblékali rudý dres. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

 

Pokračování 2 / 4

Miroslav Baranek – vedoucí mužstva

Miroslav Baranek.jpg

Třiačtyřicetiletý rodák z Havířova oblékl dres Sparty v roce 1997 a s přestávkami působil na Letné až do roku 2005. Bývalý reprezentant, který vstřelil v národním týmu pět branek, získal se Spartou několik titulů a v pražském celku pokračuje i nadále. Ve Stramaccioniho realizačním týmu bude zastávat funkci vedoucího mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Radoslav Kováč – asistent trenéra

Radoslav Kováč Sparta 2.jpg

Účastník mistrovství světa 2006 prožil bohatou hráčskou kariéru. Začínal v Olomouci, působil také ve Spartě, Spartaku Moskva, West Hamu či Basileji. V roce 2013 posílil Liberec a po roce se vrátil na Letnou. Před rokem ukončil kariéru a přesunul se do realizačního týmu. Stramaccionimu bude jediným českým asistentem, zbylí dva jsou Italové.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniel Zítka – trenér brankářů

Daniel Zítka.jpg

Posledním bývalým hráčem Sparty v současném realizačním týmu je Daniel Zítka. Bývalý gólman, který strávil přes deset let v belgickém Lokerenu a Anderlechtu, je jedním ze dvou trenérů brankářů. Zítka, jenž má na kontě tři zápasy v reprezentaci, přišel na Letnou v roce 2010, za Spartu ale odchytal jen čtyři ligové zápasy a po dvou letech ukončil aktivní kariéru.

Foto: Profimedia.cz 

Doporučujeme

Články odjinud