Stramaccioniho koně. 8 hráčů Sparty, kteří pod ním odehráli nejvíc zápasů

Andrea Stramaccioni ve Spartě skončil. Nejen, že letenský tým předváděl bídné výkony, ale italský kouč za celou dobu nedokázal najít ani optimální sestavu. Kterým hráčům věřil nejvíc?

Stramaccioni neustále rotoval se sestavou. Co fungovalo v jednom zápase, už neplatilo v tom dalším. Přesto měl své koně. Jména osmi hráčů, kteří nastoupili do nejvíce ligových zápasů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Martin Frýdek – 12 zápasů

Martin Frýdek 2.jpg

Pětadvacetiletý univerzál na začátku neměl dobrou pozici. Dokonce se zdálo, že z Letné odejde. Nakonec si ale získal místo v sestavě a naskočil do 12 zápasů. Většinou byl v základní sestavě, proti Liberci se prosadil i gólově.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 9

Josef Šural – 13 zápasů

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta na hrot sestavy přivedla Marca Janka, rakouský šutér ale selhal. Útočníkem číslo jedna se tak stal Josef Šural, který se blýskl hattrickem v Jablonci a se šesti góly je aktuálně nejlepším střelcem týmu. Na jaře ale vinou zranění nehrál.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 9

David Lafata – 13 zápasů

David Lafata Sparta 4.jpg

David Lafata po sezoně nejspíš ukončí kariéru. Minimálně tu na Letné. Zkušený útočník, který měl několik let neotřesitelnou pozici v sestavě, se na podzim několikrát nevešel ani mezi náhradníky. Přesto odehrál 13 ligových zápasů a vstřelil čtyři góly.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 9

Václav Kadlec – 13 zápasů

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Situace okolo Václava Kadlece byla hodně zamotaná. Stramaccioni s ním na začátku nebyl spokojen, bývalý velký talent měl namířeno do zahraniční, nakonec ale zůstal na Letné a italský kouč z něj dokonce udělal kapitána. Pravidelně nastupuje v základní sestavě, naposledy se ale prosadil v polovině listopadu proti Jihlavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 9

Tal Ben Chaim – 13 zápasů

Tal Ben Chaim Czech News Center, a.s.Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý izraelský reprezentant přišel na Letnou v létě jako nejdražší ligová posila. Čekala se od něj velká ofenzivní smršť, ve Spartě se mu ale příliš nedaří a na podzim dokonce vypadl ze sestavy. V zimě odehrál parádní přípravu, v úvodních třech zápasech jara ale opět zklamal. Ve 13 duelech v rudém dresu si připsal jedinou asistenci.

Foto: Czech News Center, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 9

Lukáš Štětina – 13 zápasů

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Slovenský reprezentant přišel na Letnou v létě z Dukly a rychle si vybojoval místo v sestavě. Vytvořil stoperskou dvojici s Davidem Hovorkou, v posledních dvou kolech ale nebyl ani mezi náhradníky. Aktuálně má na kontě 13 startů a jeden gól do sítě Baníku.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 9

David Hovorka – 14 zápasů

David Hovorka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

David Hovorka dorazil do Sparty před rokem z Liberce. Přišel však zraněný, a tak si premiéru v rudém dresu odbyl až letos. Stramaccioni z něj udělal dirigenta zadních řad a lídra obrany. V letošním ročníku odehrál 14 zápasů a vstřelil i jeden gól. V posledním duelu proti Brnu ale zůstal jen mezi náhradníky.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Ondřej Zahustel – 17 zápasů

Ondřej Zahustel Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Loni byl nejlepším hráčem Sparty Vjačeslav Karavajev. Letos se ale jeho pozice obrátila naruby. Ruský obránce vypadl ze sestavy a pevné místo na pravém kraji obrany zaujal Ondřej Zahustel. Zatímco Karavajev v zimě odešel do Arnhemu, Zahustel je nejvytěžovanějším hráčem rudé družiny. V 17 startech dal už tři góly.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud