Stramaccioni je zpátky na scéně. Podívejte se, které tři cizince povede v Íránu

Bývalý trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni je zpět. Italský kouč převzal íránské mužstvo Esteghal, které je složeno převážně z domácích hráčů. Na soupisce však má i tři cizince.

Stramaccioni během svého panování na Letné převrátil Spartu naruby. Do Prahy přivedl řadu cizinců, z nichž však nedokázal sestavit dobře fungující tým. A tři cizince, kteří prošli i evropskými soutěžemi, povede taky v Íránu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Isma (Guinea-Bissau)

Isma.jpg

Působil ve Francii, hrál v Portugalsku či Skotsku, odkud loni v zimě odešel do Turkmenistánu. Po roce se však stěhoval znovu a posílil Esteghal. Za ten sedmadvacetiletý útočník, jenž si loni odbyl premiéru v reprezentaci, dosud odehrál dvanáct ligových zápasů a vstřelil v nich tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Godwin Mensha (Nigérie)

Godwin Mensha.jpg

Útočník z Nigérie zamířil do Íránu v roce 2016. Působil v Paykanu, pak hrál za Persepolis a v lednu zamířil do Esteghalu. Za ten devětadvacetiletý forvard, jenž působil také ve Španělsku a Kataru, vstřelil jeden gól a přidal tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Ayanda Patosi (Jihoafrická republika)

Ayanda Patosi.jpg

Šestadvacetiletý útočník z Jihoafrické republiky, který se nejlépe cítí na levém křídle, několik let působil v belgickém Lokerenu. Esteghal jej získal v lednu na hostování  z jihoafrického Cape Town City a není tak jasné, že v klubu bude i nadále pokračovat. Dvanáctinásobný jihoafrický reprezentant odehrál v Íránu jedenáct ligových zápasů, ve kterých dal čtyři branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud