Stramaccioni během svého panování na Letné převrátil Spartu naruby. Do Prahy přivedl řadu cizinců, z nichž však nedokázal sestavit dobře fungující tým. A tři cizince, kteří prošli i evropskými soutěžemi, povede taky v Íránu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 2 / 4
Isma (Guinea-Bissau)
Působil ve Francii, hrál v Portugalsku či Skotsku, odkud loni v zimě odešel do Turkmenistánu. Po roce se však stěhoval znovu a posílil Esteghal. Za ten sedmadvacetiletý útočník, jenž si loni odbyl premiéru v reprezentaci, dosud odehrál dvanáct ligových zápasů a vstřelil v nich tři branky.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 3 / 4
Godwin Mensha (Nigérie)
Útočník z Nigérie zamířil do Íránu v roce 2016. Působil v Paykanu, pak hrál za Persepolis a v lednu zamířil do Esteghalu. Za ten devětadvacetiletý forvard, jenž působil také ve Španělsku a Kataru, vstřelil jeden gól a přidal tři nahrávky.
Foto: Profimedia.cz
Pokračování 4 / 4
Ayanda Patosi (Jihoafrická republika)
Šestadvacetiletý útočník z Jihoafrické republiky, který se nejlépe cítí na levém křídle, několik let působil v belgickém Lokerenu. Esteghal jej získal v lednu na hostování z jihoafrického Cape Town City a není tak jasné, že v klubu bude i nadále pokračovat. Dvanáctinásobný jihoafrický reprezentant odehrál v Íránu jedenáct ligových zápasů, ve kterých dal čtyři branky.
Foto: Profimedia.cz