Stramaccioni je odepsal! 5 hráčů, kteří si letos ve Spartě téměř neškrtli

Václav Kadlec nehrál a byl na odchodu, o který stál také Martin Frýdek. Oba ale nakonec zůstali na Letné a jsou z nich důležité články rudého kádru. V tom naopak nenastupují jiní fotbalisté.

Sparta.jpg

Sparta v létě přivedla jedenáct zahraničních posil a bylo jasné, že v týmu nastanou změny. Ne všichni ale zapadli tak, jak se očekávalo a dostávají méně prostoru, než si představovali. Zatímco Kadlec s Frýdkem si už se Stramaccionim padli do noty, jiní hráči si letos téměř neškrtli. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Néstor Albiach

Néstor Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý ofenzivní španělský záložník přišel na Letnou před rokem z Dukly. V uplynulém ročníku ale zasáhl jen do šesti duelů, z toho do čtyř od začátku. Letos je to ještě horší a po příchodu nových posil nehraje. V létě odjel kvůli zranění ze soustředění a alespoň na lavičku náhradníků se dostal až v zápase proti Plzni, na hřišti však nebyl ani jednu minutu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jedna z letních posil. Úvod sparťanského angažmá mu vyšel a dokonce se dostal do základní sestavy. Bosenský obránce Eldar Čivič, jenž dorazil ze Slovácka, v ní ale vydržel jen pár zápasů. V utkání třetího kola na půdě Liberce se totiž nechal vyloučit a od té doby si už neškrtl.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Marc Janko

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Měl být hlavní ofenzivní zbraní, útočníkem číslo jedna, jenže Marc Janko je dalším ze zahraničních útočníků, který na Letné vybouchl. Bývalý snajpr Twente, Porta či Basileje se po hřišti ploužil jako tělo bez duše, šanci dostal jen ve třech duelech a celkově odehrál pouhých 39 minut. V zimě nejspíš odejde.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Dříve se o něm mluvilo jako o nástupci Davida Lafaty. Lukáš Juliš zářil v Evropské lize a hodně prostoru dostával i v domácí soutěži. Jenže očekávaný progres se zabrzdil. Loni naskočil do 22 zápasů, ve kterých dal jen tři branky a letos je zatím na nule. Zasáhl pouze do prvního kola, od té doby mu už Stramaccioni nedal šanci.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Vjačeslav Karavajev

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Ruský bek byl loni nejlepším hráčem Sparty. V létě okolo něj kroužilo Lazio, pak se spekulovalo o přesunu do Lokomotivu Moskva, z transferu ale na poslední chvíli sešlo. V zimě se však toto téma zřejmě vrátí na pořad dne, Vjačeslav Karavajev totiž nehraje a sleduje, jak si na jeho místě vede Ondřej Zahustel. V prvním kole byl v základní sestavě, potom odehrál 12 minut proti Mladé Boleslavi a od té doby pouze vysedává mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud