Dávid Hancko – 188 centimetrů.  Do Sparty přišel na začátku sezony na hostování z Fiorentiny a v úvodu ročníku hrál slovenský reprezentant pravidelně. Jenže jednadvacetiletý stoper byl u několika zápasů, v nichž Sparta dostala hodně branek, a od poloviny září přidal už jen jeden start. Přednost nyní dostávají jiní. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Lischka – 188 centimetrů.  Aktuální sparťanský stoper číslo jedna. David Lischka měří 188 centimetrů, což je o pět centimetrů více, než má jeho současný parťák Semih Kaya. Ti dva teď patří k pilířům zadních řad rudého týmu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Milan Heča – 192 centimetrů.  Do Sparty přišel před více než rokem ze Slovácka a na začátku kryl záda Florinu Nitovi. V minulém ročníku osmadvacetiletý Milan Heča zasáhl do devíti zápasů, letos už má na kontě ale osm startů a aktuálně je sparťanským brankářem číslo jedna. Nad Nitou má přednost i vy výšce – Heča měří o osm centimetrů více. Foto: Profimedia.cz
 David Bičík – 193 centimetrů . Služebně je nejzkušenějším gólmanem Sparty, ovšem šance, že by se v lize ještě dostal do brány, je malá. Aktuální jedničkou letenských je totiž Heča, který tvoří duo s rumunským reprezentantem Florinem Nitou. Osmatřicetiletý David Bičík si poslední ligový start připsal v sezoně 2017/18. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Stožáry z Letné. Toto je šest nejvyšších fotbalistů, kteří letos působí ve Spartě

Zdálo se, že jdou nahoru, jenže v Jablonci Sparta předvedla další zkrat a přišla o dobře rozehraný zápas. My jsme se teď ale podívali na letenský tým z jiné perspektivy.

Libor Kozák Lischka Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Srdjan Plavšič měří pouhých 166 centimetrů, Guélor Kanga má jen o centimetr víc, na sparťanské soupisce jsou však i výrazně vyšší hráči. Jména šesti z nich, kteří měří nejvíc, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 7

Dávid Hancko – 188 centimetrů

Dávid Hancko 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do Sparty přišel na začátku sezony na hostování z Fiorentiny a v úvodu ročníku hrál slovenský reprezentant pravidelně. Jenže jednadvacetiletý stoper byl u několika zápasů, v nichž Sparta dostala hodně branek, a od poloviny září přidal už jen jeden start. Přednost nyní dostávají jiní.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

David Lischka – 188 centimetrů

David Lischka Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Aktuální sparťanský stoper číslo jedna. David Lischka měří 188 centimetrů, což je o pět centimetrů více, než má jeho současný parťák Semih Kaya. Ti dva teď patří k pilířům zadních řad rudého týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Milan Heča – 192 centimetrů

Milan Heča Sparta.jpg

Do Sparty přišel před více než rokem ze Slovácka a na začátku kryl záda Florinu Nitovi. V minulém ročníku osmadvacetiletý Milan Heča zasáhl do devíti zápasů, letos už má na kontě ale osm startů a aktuálně je sparťanským brankářem číslo jedna. Nad Nitou má přednost i vy výšce – Heča měří o osm centimetrů více.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Bičík – 193 centimetrů

David Bičík Sparta.jpg

Služebně je nejzkušenějším gólmanem Sparty, ovšem šance, že by se v lize ještě dostal do brány, je malá. Aktuální jedničkou letenských je totiž Heča, který tvoří duo s rumunským reprezentantem Florinem Nitou. Osmatřicetiletý David Bičík si poslední ligový start připsal v sezoně 2017/18.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Libor Kozák – 193 centimetrů

Libor Kozák Sparta 2.jpg

Třicetiletý útočník je po dlouhých problémech zdravotně fit a ve Spartě navazuje na předešlé výkony z Liberce. Rozjezd pražského angažmá měl sice pomalejší, dokázal se ale dostat do tempa, seřídil mušku a aktuálně je se sedmi góly druhým nejlepším střelcem Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Benjamin Tetteh – 198 centimetrů

Benjamin Tetteh 2019.jpg

Nejvyšším mužem na sparťanské soupisce je Benjamin Tetteh. Dvaadvacetiletý útočník z Ghany měří bez dvou centimetrů dva metry, ovšem v posledních zápasech plní pouze roli střídajícího hráče. Zatímco loni se trefil jedenáctkrát, letos má na kontě zatím jen tři zásahy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud