Lukáš Pokorný – 190 centimetrů. Do Slavie přišel v průběhu loňské sezony z Montpellier. Trenér Trpišovský si ho dobře pamatoval z Liberce, Lukáš Pokorný se ale v Edenu moc neprosadil. Letos pětadvacetiletý stoper naskočil jen do dvou zápasů. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Jaroslav Zelený – 190 centimetrů. Jedna z letních posil sešívaného týmu. Jaroslav Zelený dorazil jako alternativa na levý kraj hřiště, přes Jana Bořila ale zatím cesta nevede. V základu byl naposledy v zářijovém utkání s Bohemians 1905. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Milan Škoda – 190 centimetrů.  Nejlepší slávistický kanonýrý z poledních let letos zasáhl jen do sedmi zápasů, ve kterých dal tři góly. Naposledy se objevil na hřišti ve šlágru s Plzní, od té dob ho do akce nepustilo zranění. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia
 Tomáš Souček – 192 centimetrů. Klíčový muž slávistické sestavy. V létě okolo něj kroužila Fiorentina a v zimě bude o Tomáše Součka zájem znovu. Třiadvacetiletý defenzivní záložník působí jako nepropustná zeď, navíc je i produktivní. Letos dal už dva góly a přidal dvě nahrávky. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Stožáry z Edenu. 8 hráčů pražské Slavie, kteří měří alespoň 190 centimetrů

Hlavní aspirant na ligový titul? Slavia! Tým z Edenu disponuje velkou silou – jak při hře po zemi, tak i ve vzduchu.

Miroslav Stoch měří pouhých 167 centimetrů, Rumun Alexandru Baluta 171 centimetrů a příliš vysoký (176 cm) není ani mladý klenot Jan Matoušek. Ve slávistické kabině však působí také osm hráčů, kteří měří alespoň 190 centimetrů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Michael Ngadeu – 190 centimetrů

Simon Deli Ngadjui.jpg

Urostlý kamerunský obránce či defenzivní záložník je pevnou součástí slávistické sestavy. Letos zatím nechyběl ani v jednom zápase, na kontě už má i dvě asistence. Je nesmírně platný v obou pokutových územích.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 9

Lukáš Pokorný – 190 centimetrů

Lukáš Pokorný Slavia Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přišel v průběhu loňské sezony z Montpellier. Trenér Trpišovský si ho dobře pamatoval z Liberce, Lukáš Pokorný se ale v Edenu moc neprosadil. Letos pětadvacetiletý stoper naskočil jen do dvou zápasů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 9

Jaroslav Zelený – 190 centimetrů

Jaroslav Zelený Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jedna z letních posil sešívaného týmu. Jaroslav Zelený dorazil jako alternativa na levý kraj hřiště, přes Jana Bořila ale zatím cesta nevede. V základu byl naposledy v zářijovém utkání s Bohemians 1905.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 9

Milan Škoda – 190 centimetrů

Milan Škoda Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Nejlepší slávistický kanonýrý z poledních let letos zasáhl jen do sedmi zápasů, ve kterých dal tři góly. Naposledy se objevil na hřišti ve šlágru s Plzní, od té dob ho do akce nepustilo zranění.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 9

Tomáš Souček – 192 centimetrů

Tomáš Souček Slavia Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Klíčový muž slávistické sestavy. V létě okolo něj kroužila Fiorentina a v zimě bude o Tomáše Součka zájem znovu. Třiadvacetiletý defenzivní záložník působí jako nepropustná zeď, navíc je i produktivní. Letos dal už dva góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 9

Simon Deli – 192 centimetrů

Simon Deli derby.jpg

Stoper z Pobřeží slonoviny měl v Edenu dlouho neotřesitelnou pozici. Letos ale dostávají přednost jiní, navíc ho trápily zdravotní problémy, a reprezentant z Pobřeží slonoviny tak zasáhl jen do pěti ligových zápasů.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Ondřej Kolář – 193 centimetrů

Ondřej Kolář Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Brankářská jednička Slavie a člen širšího kádru reprezentace. Ondřej Kolář měří 193 centimetrů, díky čemuž je hodně silný ve vzduchu a dosáhne na spoustu balónů. Letos dostal jen sedm branek, nejméně ze všech ligových gólmanů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Martin Vantruba – 198 centimetrů

Martin Vantruba YT.jpg

Brankářskou dvojkou Slavie je Přemysl Kolář. Gólmanem číslo tři pak je Martin Vantruba, který měří téměř dva metry. Slavia ho získala už v zimě, do ligového zápasu ale dvacetiletý slovenský brankář ještě nezasáhl.

Foto: YouTube.com

Doporučujeme

Články odjinud