Stojí přes 2 miliony eur. 4 nejdražší stopeři z české ligy podle portálu TransferMarkt

Za kvalitní stopery se sice neplatí tak vysoké sumy jako za excelentní útočníky, ale i tak se ceny za tyto hráče dostaly v posledních letech hodně vysoko. Slušnou hodnotu mají i někteří borci, kteří pobíhají po trávnících v české Fortuna lize.

Nejdražší stoperskou dvojici současnosti by vytvořili Rúben Dias a Joško Gvardiol z Manchesteru City. Aktuální cena každého z těchto borců činí podle portálu TransferMarkt 80 milionů eur. V českých podmínkách nenajdeme nikoho, kdo by se k těmto fotbalistům svou hodnotou blížil. I po pažitech ve Fortuna lize však pobíhají střední obránci, kteří mají tržní cenu v řádech milionů eur. Kvarteto borců, jejichž hodnota je momentálně vyšší než dva miliony eur, najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Asger Sörensen (Sparta Praha) – 2,5 milionu eur

Asger Sörensen1 (2).jpg

Spartu trápily v úvodu minulé sezony problémy se složením stoperské dvojice. I proto na Letnou dorazil z německého Norimberku 191 centimetrů vysoký Dán Asger Sörensen. Dříve působil v Regensburgu nebo v rakouském Salcburku, v Midtjyllandu se potkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. V pražském klubu se rychle adaptoval a zabydlel se v základní sestavě. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 2,5 milionu eur. V aktuálním ligovém ročníku nastoupil do 13 ligových utkání, pokaždé od první minuty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Igoh Ogbu (Slavia Praha) – 2,7 milionu eur

Igoh Ogbu.jpg

Třiadvacetiletý nigerijský obránce Igoh Ogbu se stal hráčem Slavie teprve letos a Pražané si ho nevyhlédli v norském Lilleströmu náhodou. Během dvou let v tomto klubu dokázal zvýšit svou tržní cenu desetinásobně a do Edenu přestupoval za dva a půl milionu eur. Univerzál, který může kromě postu stopera alternovat i na pozici pravého beka či jako defenzivní štít, podepsal smlouvu do roku 2026 a ve Slavii věří, že jeho hodnota může jít ještě hodně nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

1. – 2. Tomáš Holeš (Slavia Praha) – 3,5 milionu eur

Tomáš Holeš-Slavia2.jpg

Hvězda univerzála Tomáše Holeše vystoupala během minulých let hodně vysoko. Přispěla k tomu parádní sezona 2020/21, během níž pomohl Slavii k mistrovskému titulu v české lize, tažení v Evropské lize a nakonec ji korunoval skvělými výkony na mistrovství Evropy.

Od příchodu do Edenu v roce 2019 vyskočila jeho cena nahoru více než devětkrát a v roce 2022 podle portálu TransferMarkt činila sedm milionů eur. Od té doby klesla na polovinu. Ve Slavii si jsou jeho potenciálu dobře vědomi a loni v lednu s ním prodloužili smlouvu až do konce ročníku 2025/26.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. – 2. Martin Vitík (Sparta Praha) – 3,5 milionu eur

Martin Vitík3.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě v podzimní části sezony 2020/21 ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní dvacetiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Po příchodu trenéra Priskeho nejprve moc šancí nedostával, ale postupně přesvědčil o svých kvalitách. V mistrovském ročníku 2022/23 si připsal na konto 22 startů a jednu asistenci, v tom současném má po 12 odehraných zápasech na kontě dva góly. Sparta by na něm jednou mohla slušně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu tři a půl milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud