6. – 7. Ondřej Kúdela (Slavia Praha) – 1 milion eur  I ve čtyřiatřiceti letech má Ondřej Kúdela ještě hodnotu jednoho milionu eur, ale jeho cena jde – celkem logicky – rychle dolů. Nejvýš vystoupala před dvěma lety, kdy byla na dvojnásobku. Sestupový trend umocňuje nejen věk, ale též dlouhodobé zranění kotníku. V aktuálním ročníku odehrál jen čtyři zápasy, ve kterých vstřelil jednu branku a viděl dvě žluté karty. Na hřiště by se mohl vrátit na jaře. Profimedia.cz
 4. – 5. Aiham Ousou (Slavia Praha) – 1,2 milionu eur  Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie loni v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než se čekalo. Náročnou zkoušku zvládl a stal je pilířem slávistické obrany. Sázka na jednadvacetiletého beka se rozhodně vyplácí. Od příchodu do Edenu jeho cena raketově roste a nyní je na trojnásobku toho, co stál ještě před třemi měsíci. Profimedia.cz
 4. – 5. Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň) – 1,2 milionu eur  Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z pěti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu a na dalších čtyřech mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 31 let a s Viktorkou nedávno prodloužil smlouvu do konce ročníku 2023/24. Podle portálu TransferMarkt je jeho cena přes milion eur. Nejvýš byla mezi říjnem roku 2017 a prosincem 2019, kdy stál 1,5 milionu eur. Profimedia.cz
 2. – 3. Martin Vitík (Sparta Praha) – 1,5 milionu eur  Martin Vitík debutoval ve Spartě předloni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní osmnáctiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál. Pod trenérem Vrbou ale v aktuálním ročníku nedostává mnoho příležitostí, aby se dál rozvíjel. Pokud by jeho výkonnostní růst pokračoval, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu 1,5 milionu eur. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Stojí milion eur či víc. 7 nejdražších stoperů z české ligy podle portálu TransferMarkt

Za kvalitní stopery se sice neplatí tak vysoké sumy jako za excelentní útočníky, ale i tak se ceny za tyto hráče dostaly v posledních letech hodně vysoko. Slušnou hodnotu mají i někteří borci, kteří pobíhají po trávnících v české Fortuna lize.

Nejdražší stoperskou dvojici současnosti by vytvořili Rúben Dias z Manchesteru City a Marquinhos z Paris Saint-Germain. Aktuální cena těchto borců činí podle portálu TransferMarkt 75 milionů eur. V českých podmínkách nenajdeme nikoho, kdo by se k těmto fotbalistům svou hodnotou blížil, přesto i po pažitech ve Fortuna lize pobíhá sedm středních obránců, kteří mají tržní cenu, jež je v řádu milionů eur. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

6. – 7. Václav Jemelka (Sigma Olomouc) – 1 milion eur

Václav Jemelka.jpg

S krátkou přestávkou uprostřed loňského roku, kdy jeho tržní hodnota klesla, si drží Václav Jemelka stabilní cenu jednoho milionu eur už od léta roku 2019. Olomoucký odchovanec, který už také oblékl reprezentační dres, se v létě vrátil z hostování v belgickém Leuvenu a stal se (opět) pilířem zadních řad hanáckého celku. Na podzim odehrál 12 utkání, dal jeden gól a viděl čtyři žluté karty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. – 7. Ondřej Kúdela (Slavia Praha) – 1 milion eur

Ondřej Kúdela4.jpg

I ve čtyřiatřiceti letech má Ondřej Kúdela ještě hodnotu jednoho milionu eur, ale jeho cena jde – celkem logicky – rychle dolů. Nejvýš vystoupala před dvěma lety, kdy byla na dvojnásobku. Sestupový trend umocňuje nejen věk, ale též dlouhodobé zranění kotníku. V aktuálním ročníku odehrál jen čtyři zápasy, ve kterých vstřelil jednu branku a viděl dvě žluté karty. Na hřiště by se mohl vrátit na jaře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

4. – 5. Aiham Ousou (Slavia Praha) – 1,2 milionu eur

Aiham Ousou.jpg

Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky přišel do Slavie loni v létě - ovšem spíše jako sázka do budoucna. Jenže sešívanou defenzivu kosila marodka, a tak se Aiham Ousou dostal do hry dříve, než se čekalo. Náročnou zkoušku zvládl a stal je pilířem slávistické obrany. Sázka na jednadvacetiletého beka se rozhodně vyplácí. Od příchodu do Edenu jeho cena raketově roste a nyní je na trojnásobku toho, co stál ještě před třemi měsíci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

4. – 5. Lukáš Hejda (Viktoria Plzeň) – 1,2 milionu eur

Lukáš Hejda3.jpg

Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z pěti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu a na dalších čtyřech mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky.

Nyní je mu 31 let a s Viktorkou nedávno prodloužil smlouvu do konce ročníku 2023/24. Podle portálu TransferMarkt je jeho cena přes milion eur. Nejvýš byla mezi říjnem roku 2017 a prosincem 2019, kdy stál 1,5 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

2. – 3. Martin Vitík (Sparta Praha) – 1,5 milionu eur

Martin Vitík1.jpg

Martin Vitík debutoval ve Spartě předloni na podzim ještě coby sedmnáctiletý dorostenec. Nezůstalo však jen u epizodního vystoupení, naopak, Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu. Nyní osmnáctiletý zadák předváděl slušné výkony a ukazoval, že se v něm ukrývá velký fotbalový potenciál.

Pod trenérem Vrbou ale v aktuálním ročníku nedostává mnoho příležitostí, aby se dál rozvíjel. Pokud by jeho výkonnostní růst pokračoval, může na něm Sparta jednou pořádně vydělat. Momentálně má podle portálu TransferMarkt hodnotu 1,5 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. – 3. Taras Kačaraba (Slavia Praha) – 1,5 milionu eur

Taras Kačaraba.jpg

Taras Kačaraba odehrál v české nejvyšší soutěži už přes stovku utkání. Nejdříve působil od zimní části sezony 2017/18 v Liberci, odkud zamířil loni v lednu na hostování do Edenu, jež se před pár dny změnilo v přestup. Cena šestadvacetiletého ukrajinského stopera nevyšplhala v jeho kariéře nikdy tak vysoko, jako je dnes. Podle portálu TransferMarkt činí půldruhého milionu eur. Ve Slavii má podepsaný kontrakt do konce roku 2024. V aktuálním ročníku odehrál 14 ligových utkání a vstřelil jednu branku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Dávid Hancko (Sparta Praha) – 4 miliony eur

Dávid Hancko.jpg

Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize dvě minulé sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem loni v létě změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze čtyřiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii.

Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na jeho výkonech hodně stojí i v současné sezoně. V ní má na kontě po 17 střetnutích čtyři góly a tři nahrávky. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná cena čtyři miliony eur a je suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud