Štědrý východ. Pět hráčů, na kterých Plzeň vydělala za rok sto milionů korun

Dřive hráči z Plzně chodili směrem na západ, zkoušeli německou Bundesligu, v posledním roce se ale trend obrátil. Bývalé opory Viktorky míří na východ, lákají je kluby z Ruska a Turecka, které za ně štědře platí.

Untitled 1.jpg

Kdo zářil v dresu Plzně, měl šanci prosadit se v Německu. Do Bundesligy zamířili Václav Pilař s Petrem Jiráčkem, v Německu stále působí Vladimír Darida, prosadit se zkoušeli i Milan Petržela s Františkem Rajtoralem. Teď se ale Viktorka orientuje opačným směrem. Během posledního roku prodala na východ pět hráčů, kteří dříve patřili k oporám. Vydělala na nich zhruba sto milionů korun. Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 6

Michal Ďuriš – cca 16 milionů korun

Michal Ďuriš Slovensko.jpg

Plzeň na něj měla před rokem lukrativní nabídku z Francie, Montpellier byl ochotný zaplatit 70 milionů korun. Viktorka ale odmítla a klíčový útočník týmu vybojoval s Plzní titul. Poté odjel na Euro, to mu ale příliš nevyšlo a v nevýrazných výkonech pokračoval i na podzim, během něhož přišel o místo v sestavě. V zimě okolo něj kroužilo několik klubů, z nichž si osmadvacetiletý útočník vybral ruský Gazovik Orenburg. Ten zaplatil zhruba 16 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Daniel Kolář – cca 13,5 milionů korun

Daniel Kolář ,.jpg

Daniel Kolář byl dlouhá léta neodmyslitelnou součástí základní sestavy plzeňského týmu, s nímž vybojoval všechny úspěchy. Stal se jedním z nejlepších hráčů nové éry klubu, jenže každý příběh má svůj konec.

Čas někdejšího reprezentačního záložníka se naplnil na začátku podzimu, během něhož přišel o místo v sestavě. Jednatřicetiletý Daniel Kolář proto zamířil na východ a posílil turecký Gaziantepspor, s nímž podepsal smlouvu na dva roky s opcí. Ten za něj zaplatil podle portálu transfermarkt.com zhruba 13 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Václav Procházka – cca 15 milionů korun

václav procházka.jpg

Situace okolo bývalého reprezentačního stopera nabrala během uplynulé sezony rychlý spád. Václav Procházka začal s kapitánskou páskou na ruce, pak ale přišel zkrat a vyloučení ve šlágru se Spartou, následně vypadl ze základní sestavy a v zimě odešel do Turecka.

Dvaatřicetiletý obránce odešel do tradičního tureckého celku Ankara Osmanlispor, s nímž podepsal smlouvu do léta roku 2019. Plzeň za něj získala okolo 15 milionů korun. A jak je na tom Procházka? Nepohoršil si, platově je na tom určitě lépe a pravidelně nastupuje v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

František Rajtoral – cca 13,5 milionů korun

František Rajtoral GAz.jpg

Plzeň zažila zkraje letošní sezony výrazné změny. Společně s Kolářem odešel do Turecka i František Rajtoral, který posílil rovněž Gaziantepspor. Třicetiletý rodák z Příbrami byl dlouho stabilním hráčem základní sestavy týmu, vyzkoušel si i německou Bundesligu, na jeho postu ale panovala silná konkurence, která vyústila v odchod účastníka Eura 2012. Turecký klub za něj zaplatil podle portálu transfermarkt.com stejnou částku jako za Koláře, tedy asi 13 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ondřej Vaněk – cca 40 milionů korun

Ondřej Vaněk ČR.jpg

Bývalý záložník Jablonce a Slavie přišel do Plzně před 2,5 lety z tureckého Kayserisporu. Ve Viktorce si vybojoval slušnou pozici, nastupoval ve středu zálohy a v 48 ligových zápasech vstřelil sedm branek. V létě ale přišla nabídka, která se neodmítá.

Šestadvacetiletého Vaňka i Plzeň zlákala ruská Ufa, která za něj zaplatila podle zákulisních spekulací zhruba 40 milionů korun. V novém týmu nastupuje většinou v základní sestavě, na kontě má i dvě ligové branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud