Mistrovství světa do 20 let (2007).  O rok později Kovář odjel i na šampionát juniorů. I tehdy byl v týmu Voráček, ale taky Martin Hanzal či Vladimír Sobotka. Brankářskou jedničkou byl tentokrát Ondřej Pavelec a Kovář si znovu připsal dva starty. Češi však neprošli přes čtvrtfinále, ve kterém prohráli 5:1 se Švédy, a nakonec skončili pátí. Foto: Jan Hrouda / CNC / Profimedia
 Mistrovství světa do 20 let (2008).  V roce 2008 Kovář startoval na mistrovství světa juniorů znovu a opět zasáhl do dvou duelů. Češi si před vlastními fanoušky brousili zuby na medaili, v týmu se znovu sešli Voráček, Frolík či Neuvirth, jenže svěřenci Miloslava Hořavy a Radima Rulíka ve čtvrtfinále nepřešli přes Rusy a nakonec z toho bylo znovu páté místo. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Mistrovství světa 2012.  V roce 2011 se Kovář poprvé dostal i do seniorské reprezentace. Dokonce odjel na mistrovství světa na Slovensko, do turnaje ale tehdy nezasáhl. Zato v roce 2012 odchytal šest zápasů a stal se důležitým článkem na cestě k bronzové medaili. Kovář ve čtvrtfinále vychytal výhru nad Švédy, v semifinále ale Češi nestačili na Slováky a v boji o bronz proti domácímu Finsku dostal přednost Jakub Štěpánek. Foto: Profimedia.cz
 Mistrovství světa 2014.  V roce 2014 v Minsku byl českou jedničkou Alexander Salák. Jakub Kovář, jenž si připsal jeden start i na olympiádě, dostal šanci ve skupinovém zápase proti Kanadě, který zámořský soupeř vyhrál 4:3. Češi nakonec skončili čtvrtí, stejně jako o rok později v Praze, kde Kovář plnil roli trojky. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Staronová jednička. 5 světových šampionátů, na kterých chytal Jakub Kovář

Jakub Kovář se vrací do reprezentace. Gólman Jekatěrinburgu, se kterým vládne KHL, si v národním týmu naposledy zachytal v sezoně 2016/17. Teď by se měl stát staronovou jedničkou.

V plánech nového trenéra Miroslava Říhy má Kovář důležitou roli. Dokonce takovou, že by se mohl dostat až na květnový světový šampionát. Ve své kariéře Kovář chytal na mistrovství světa pětkrát – jak na mládežnické, tak i seniorské úrovni. Kde startoval a jak se mu vedlo, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mistrovství světa do 18 let (2006)

Jakub Kovář.jpg

Prvním světovým šampionátem, na kterém Kovář chytal, bylo mistrovství světa osmnáctek v roce 2006. Českou jedničkou tehdy byl Michal Neuvirth, v týmu se sešli i Jakub Voráček, Michael Frolík či Jiří Tlustý a svěřenci Martina Pešouta si ve Švédsku došli pro bronz. Kovář tehdy zasáhl do dvou zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Mistrovství světa do 20 let (2007)

Jakub Kováč ČR jun Jan Hrouda  CNC  Profimedia.jpg

O rok později Kovář odjel i na šampionát juniorů. I tehdy byl v týmu Voráček, ale taky Martin Hanzal či Vladimír Sobotka. Brankářskou jedničkou byl tentokrát Ondřej Pavelec a Kovář si znovu připsal dva starty. Češi však neprošli přes čtvrtfinále, ve kterém prohráli 5:1 se Švédy, a nakonec skončili pátí.

Foto: Jan Hrouda / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Mistrovství světa do 20 let (2008)

Jakub Kovář 2008 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2008 Kovář startoval na mistrovství světa juniorů znovu a opět zasáhl do dvou duelů. Češi si před vlastními fanoušky brousili zuby na medaili, v týmu se znovu sešli Voráček, Frolík či Neuvirth, jenže svěřenci Miloslava Hořavy a Radima Rulíka ve čtvrtfinále nepřešli přes Rusy a nakonec z toho bylo znovu páté místo.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Mistrovství světa 2012

Jakub Kovář MS.jpg

V roce 2011 se Kovář poprvé dostal i do seniorské reprezentace. Dokonce odjel na mistrovství světa na Slovensko, do turnaje ale tehdy nezasáhl. Zato v roce 2012 odchytal šest zápasů a stal se důležitým článkem na cestě k bronzové medaili. Kovář ve čtvrtfinále vychytal výhru nad Švédy, v semifinále ale Češi nestačili na Slováky a v boji o bronz proti domácímu Finsku dostal přednost Jakub Štěpánek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Mistrovství světa 2014

Jakub Kovář Soči Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2014 v Minsku byl českou jedničkou Alexander Salák. Jakub Kovář, jenž si připsal jeden start i na olympiádě, dostal šanci ve skupinovém zápase proti Kanadě, který zámořský soupeř vyhrál 4:3. Češi nakonec skončili čtvrtí, stejně jako o rok později v Praze, kde Kovář plnil roli trojky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud