Max Aarons (Norwich City)  Jednadvacetiletý anglický talent Max Aarons momentálně kope ve druhé nejvyšší ostrovní soutěži, ale v minulém ročníku odehrál 36 zápasů v Premier League. Sestupu Norwiche z elitní lugy sice nezabránil, ale výrazně na sebe dokázal upozornit. A v aktuální sezoně už patří mezi osobnosti Championship. Pracovním místem tohoto zadáka je pravá strana obrany. Je výborný v držení míče a blokování střel, vždy podává stoprocentně koncentrovaný výkon, je technicky na výši a umí dobře nahrávat. V současném ročníku zatím nechyběl na hřišti ani jedinou minutu. Loni v létě se o jeho podpis zajímal Bayern Mnichov i Barcelona. Arsenalu by se perspektivní hráč jeho kvalit hodil, problémem ale může být přestupní cena. Podle portálu TransferMarkt je nyní na 20 milionech eur a může jít ještě výš. Profimedia.cz
 Ibrahima Konaté (RB Lipsko)  Arsenal zřejmě nepotřebuje posílit na postu stopera, přesto se v souvislosti s možným přestupem na Emirates Stadium skloňuje jméno Ibrahima Konaté. Jednadvacetiletý francouzský zadák, který od roku 2017 působí v Lipsku, je velkým talentem a prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry galského kohouta. 194 centimetrů vysoký borec je nesmírně platný ve vzdušných soubojích a na vlastní polovině hřiště téměř bezchybný. Profimedia.cz
 Owen Wijndal (AZ Alkmaar)  Od čtrnácti let patřil Owen Wijndal do všech mládežnických reprezentačních výběrů Holandska a loni si odbyl debut v seniorském týmu. V něm dosud odehrál šest utkání. Jednadvacetiletý levý bek má už druhým rokem jisté místo v základní sestavě Alkmaaru a patří k nejlepším zadákům v nizozemské Eredivisie. Navzdory nízkému věku je Wijndal obdivuhodně klidný a sebevědomý, umí hrát pod tlakem, nezmatkuje a v minulém ročníku zaznamenal nejvyšší procento úspěšných přihrávek mezi všemi levými obránci v holandské lize. Když na to přijde, může alternovat na postu levého defenzivního záložníka. Rád po křídle sbíhá až před branku soupeře. Experti ho stylem přirovnávají k Andrewovi Robertsonovi z Liverpoolu. Profimedia.cz
 Perr Schuurs (Ajax Amsterdam)  Další stoper v seznamu vyhlédnutých posil Arsenalu? Holanďan Perr Schuurs se zde objevuje proto, že se o něm v minulosti několikrát psalo v souvislosti se zájmem londýnského klubu. Urostlý borec je typem moderního beka, který je hodně přirovnáván ke krajanovi Matthijsi de Ligtovi, jenž nyní hájí barvy Juventusu. Kromě Arsenalu se o jeho služby už zajímal i Liverpool a Borussia Dortmund. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Stanou se z nich Kanonýři? 6 defenzivních hráčů, o které se velmi intenzivně zajímá Arsenal

Že je do léta ještě daleko? Jak pro koho. Manažeři fotbalových klubů v celé Evropě mají letní přestupní období v merku dávno předtím, než se oficiálně začne kšeftovat s hráči na trhu.

slide-posily pro Arsenal.jpg

Kdo bude v létě nejaktivněji nakupovat nové hráče? Podle informací z ostrovního tisku by to mohl být londýnský Arsenal. Gunners se velmi intenzívně zajímají o několik defenzívních borců. Už nyní se poměrně vážně mluví a píše o šesti potenciálních posilách, které by mohly zkvalitnit celek kouče Mikela Artety. Všechny je najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

Max Aarons (Norwich City)

Max Aarons.jpg

Jednadvacetiletý anglický talent Max Aarons momentálně kope ve druhé nejvyšší ostrovní soutěži, ale v minulém ročníku odehrál 36 zápasů v Premier League. Sestupu Norwiche z elitní lugy sice nezabránil, ale výrazně na sebe dokázal upozornit. A v aktuální sezoně už patří mezi osobnosti Championship.

Pracovním místem tohoto zadáka je pravá strana obrany. Je výborný v držení míče a blokování střel, vždy podává stoprocentně koncentrovaný výkon, je technicky na výši a umí dobře nahrávat. V současném ročníku zatím nechyběl na hřišti ani jedinou minutu. Loni v létě se o jeho podpis zajímal Bayern Mnichov i Barcelona.

Arsenalu by se perspektivní hráč jeho kvalit hodil, problémem ale může být přestupní cena. Podle portálu TransferMarkt je nyní na 20 milionech eur a může jít ještě výš.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Ibrahima Konaté (RB Lipsko)

Ibrahima Konaté.jpg

Arsenal zřejmě nepotřebuje posílit na postu stopera, přesto se v souvislosti s možným přestupem na Emirates Stadium skloňuje jméno Ibrahima Konaté. Jednadvacetiletý francouzský zadák, který od roku 2017 působí v Lipsku, je velkým talentem a prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry galského kohouta. 194 centimetrů vysoký borec je nesmírně platný ve vzdušných soubojích a na vlastní polovině hřiště téměř bezchybný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Owen Wijndal (AZ Alkmaar)

Owen Wijndal.jpg

Od čtrnácti let patřil Owen Wijndal do všech mládežnických reprezentačních výběrů Holandska a loni si odbyl debut v seniorském týmu. V něm dosud odehrál šest utkání. Jednadvacetiletý levý bek má už druhým rokem jisté místo v základní sestavě Alkmaaru a patří k nejlepším zadákům v nizozemské Eredivisie.

Navzdory nízkému věku je Wijndal obdivuhodně klidný a sebevědomý, umí hrát pod tlakem, nezmatkuje a v minulém ročníku zaznamenal nejvyšší procento úspěšných přihrávek mezi všemi levými obránci v holandské lize. Když na to přijde, může alternovat na postu levého defenzivního záložníka. Rád po křídle sbíhá až před branku soupeře. Experti ho stylem přirovnávají k Andrewovi Robertsonovi z Liverpoolu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Perr Schuurs (Ajax Amsterdam)

Perr Schuurs.jpg

Další stoper v seznamu vyhlédnutých posil Arsenalu? Holanďan Perr Schuurs se zde objevuje proto, že se o něm v minulosti několikrát psalo v souvislosti se zájmem londýnského klubu. Urostlý borec je typem moderního beka, který je hodně přirovnáván ke krajanovi Matthijsi de Ligtovi, jenž nyní hájí barvy Juventusu. Kromě Arsenalu se o jeho služby už zajímal i Liverpool a Borussia Dortmund.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Noussair Mazraoui (Ajax Amsterdam)

Noussair Mazraoui.jpg

Je mu teprve 23 let, ale už od roku 2018 nastupuje Noussair Mazraoui v seniorské reprezentaci Maroka. Pravý bek Ajaxu Amsterdam je univerzálním zadákem, který může alternovat i na postu defenzivního záložníka a výkonnostně neustále roste. Přesně takový typ hráče trenér Arsenalu Mikel Arteta hledá. Mazraoui je vynikající driblér a nahrávač, umí podržet balon, mívá však občas potíže s koncentrací. Je skvělý při hře jeden na jednoho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Achraf Hakimi (Inter Milán)

Achraf Hakimi.jpg

Achraf Hakimi je dalším Maročanem, o něhož se Arsenal v současnosti zajímá. Dvaadvacetiletý zadák je produktem akademie Realu Madrid, v níž se fotbalově vzdělával deset let. Za Bílý balet odehrál 17 utkání a dal dvě branky, na San Bernabeu však usoudili, že jeho budoucnost je jinde než v královském klubu. Dvě sezony strávil na hostování v Borussii Dortmund a loni v létě byl prodán za 40 milionů eur do Interu Milán.

I když se píše o zájmu Arsenalu o tohoto borce, není moc reálné, že by k přestupu došlo. Hakimi patří momentálně mezi světovou defenzivní extratřídu a Inter nemá ze sportovního hlediska nejmenší důvod, aby svou hvězdu prodával. Klub však bude v létě možná měnit majitele. Pokud k tomu dojde, může být všechno jinak a dokonce i neprodejní hráči by mohli být k mání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud