Stanciu a pět dalších hráčů Sparty, jejichž tržní cena je alespoň dva miliony eur

Sparta sice vypadla z evropských pohárů, na domácí scéně je ale i po čtvrtém kole bez ztráty bodu. Kanonádu v Teplicích řídil Nicolae Stanciu, který je nejdražší ligovou posilou všech dob.

Stanciu přišel v zimě na Letnou za 96 milionů korun. To zhruba odpovídá i jeho současné tržní hodnotě – tedy čtyřem milionům eur. Kteří další hráči Sparty mají podle renomovaného portálu transfermarkt.de nejvyšší cenu? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Guélor Kanga – 3 miliony eur

Guélor Kanga Stanciu MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Na Letnou přišel v zimě za milion eur, jeho aktuální tržní cena je ale třikrát vyšší. Guélor Kanga si proti sobě v úvodu ročníku poštval část sparťanských fanoušků, patří však k nejlepším hráčům Ščasného družiny. Záložník z Gabonu dal gól Opavě i Jablonci, v souboji s Teplicemi si připsal i jednu asistenci.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Josef Šural – 2,3 milionů eur

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loni se stal kapitánem Sparty a s devíti góly byl i nejlepším střelcem týmu. Josef Šural byl tahounem na hřišti i v kabině a jeho tržní cena se dostala na více než padesát milionů korun. Proti Teplicím dal první dvě branky v sezoně.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Florin Nita – 2,25 milionů eur

Florin Nita Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Hodně draho by případné zájemce vyšel také Florin Nita. Rumunský gólman, jenž na Letnou přišel v zimě z týmu FCSB, na jaře patřil k nejlepším hráčům rudého týmu a pevnou pozici mezi třemi tyčemi má i po příchodu Milana Heči. V létě okolo něj kroužil zájemce z Premier League.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Semih Kaya – 2 miliony eur

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Lukáš Štětina, jenž byl loni lídrem zadních řad, vypadl ze sestavy. Do té se dostal Uroš Radakovič a Semih Kaya, který do Sparty přišel před rokem z Galatasaraye za více než 50 milionů korun. V loňském ročníku toho vinou zranění moc neodehrál, stále se spekuluje o jeho návratu do Turecka, Kayova cena je však pořád vysoká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Václav Kadlec – 2 miliony eur

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Sparta ho před dvěma lety koupila za 73 milionů korun a v té době z něj udělala nejdražšího ligového hráče. Před rokem se zdálo, že z Letné dokonce odejde, poté se ale stal kapitánem a jednou z opor sestavy. Aktuálně je však zraněný.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud