Stálice mezi třemi tyčemi NHL. Kdo z českých gólmanů bere nejvíc?

Éra Hašků, Čechmánků a Vokounů je minulostí, v zámoří přesto působí řada vynikajících českých brankářů. Tři z nich mají pevné místo v NHL.

Petr Mrázek Neuvirth Pavelec.jpg
Neuvirth, Mrázek, Pavelec - loni parťáci na Světovém poháru, letos jediní tři čeští brankáři v NHL. (Foto: Profimedia.cz)

V uplynulé sezoně debutovali v NHL David Rittich s Markem Langhamerem, o místo v soutěži tvrdě bojují také Daniel Vladař s Vítem Vaněčkem. Petr Mrázek, Michal Neuvirth a Ondřej Pavelec už patří ke stálicím NHL, ve které pravidelně chytají už několik let v řadě. Kolik milionů si každý z nich letos vydělá? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ondřej Pavelec (New York Rangers) – 1,3 milionů dolarů

Ondřej Pavelec NYR.jpg

Bývalá reprezentační jednička byla připravena skončit. Pokud by Ondřej Pavelec nedostal novou nabídku z NHL, pověsil by hokejovou výstroj na hřebík. K tomu ale nakonec nedošlo a jednatřicetiletý gólman se dohodl na roční smlouvě s New Yorkem Rangers. Věděl, že v klubu bude plnit roli dvojky, 1,3 milionů dolarů na kontě a spolupráce s Henrikem Lundqvistem, to je ale dostatečná motivace, ne?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Neuvirth (Philadelphia) – 2,25 mil. dolarů

Michal Neuvirth Phil 2.jpg

Devětadvacetiletému Michalu Neuvirthovi ubyl konkurent. Steve Mason zamířil do Winnipegu, český gólman si však post jedničky Philadelphie nevybojoval. Ten zastává Brian Elliott, Neuvirth ale trpělivě čeká na svou šanci, kterou dokáže využít. Z dosavadních tří startů vytěžil téměř 96% úspěšnost zákroků a pyšní se průměrem 1,36 inkasované branky na zápas.

Jak je na tom bývalý gólman Washingtonu, Buffala a New Yorku Islanders se smlouvou? Před sezonou podepsal dvouletý kontrakt na 4,5 milionů dolarů. Letos z něj ukrojí první polovinu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Petr Mrázek (Detroit) – 4,15 mil. dolarů

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Před uplynulou sezonou byl blízko arbitráži. Zdálo se, že Petr Mrázek nenajde s Detroitem společnou řeč. Nakonec ale ke shodě došlo a pětadvacetiletý gólman podepsal s Red Wings dvouletý kontrakt na osm milionů dolarů. Letos z něj ukrojí 4,15 milionů dolarů, dobře ale ví, že musí přidat. Loňská sezona mu totiž nevyšla a letos dostává více prostoru Jimmy Howard. Mrázek zatím zasáhl do čtyř duelů a úspěšností zákroků se dostal na 90%.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud