Stálice. 5 hráčů z Šilhavého týmu, kteří v reprezentaci odehráli nejvíc zápasů

Časy, kdy v reprezentaci nastupovali Nedvěd, Poborský, Rosický či Koller jsou už dávno pryč. Generace, která by navázala na jejich úspěchy, se dosud nenašla a reprezentační trenéři od té doby protočili v národním týmu spoustu hráčů. Kteří toho odehráli nejvíc?

Bez názvu.jpg

Nový kouč Jaroslav Šilhavý premiérově povolal Patrizia Stronatiho z Baníku, v reprezentaci se objevili i Vladimír Coufal, Lukáš Hejda, Ondřej Kúdela, Michal Trávník či Lukáš Masopust, kteří starty v národním týmu sbírají zatím pomalu. Víte ale, jací fotbalisté ze současného kádru toho v reprezentaci odehráli nejvíc? Dozvíte se to v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Vydra – 20 zápasů

Matěj Vydra ČR Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Jako jediný, společně s Petrem Čechem, pravidelně nastupuje v Premier League. Matěj Vydra po přesunu z Derby do Burnley začíná ukazovat své kvality a v sedmi soutěžních zápasech dal už dvě branky.

Reprezentační pozvánky od trenéra Jarolíma ho však často míjely, a když už jí dostal, tak ho vyřadilo zranění. Naposledy nastoupil v nepovedeném kvalifikačním utkání na půdě Německa, po dvou letech je však znovu připraven. Objeví se na hrotu sestavy společně s Patrikem Schickem?

Foto: Czech News Center, a.s./ Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Vaclík – 21 zápasů

Tomáš Vaclík Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Na pořádnou šanci v reprezentaci dlouho čekal, přes Petra Čecha totiž cesta mezi tři tyče nevedla, a tak starty sbíral jen pomalu. Nyní se zase přetahuje o post jedničky s Jiřím Pavlenkou. Pomohl mu letní přesun do Sevilly, kde devětadvacetiletý gólman potvrdil své kvality a nyní se svým týmem dokonce vládne tabulce i před Realem Madrid a Barcelonou.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Pavel Kadeřábek – 33 zápasů

Pavel Kadeřábek ČR 3.jpg

Stálice na pravém kraji obrany. Pavel Kadeřábek má silné místo v bundesligovém Hoffenheimu, se kterým hraje Ligu mistrů, a výsadní pozici má také v národním týmu. Předešlí trenéři se na něj mohli vždy spolehnout a sázet na něj bude i Šilhavý. Je mu teprve 26 let, na jakou metu zápasů se bek, o něhož se nedávno zajímal Inter Milán či AS Řím, dostane?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Bořek Dočkal – 35 zápasů

Bořek Dočkal ČR.jpg

Byl jedním z klíčů postupu na evropský šampionát do Francie, posledních 14 měsíců se ale v reprezentaci neobjevil. Teď se Bořek Dočkal, jenž po odchodu z Číny hraje za Philadelphii v MLS, vrací, aby týmu pomohl zpět nahoru. Všechny předpoklady k tomu má.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Theodor Gebre Selassie – 48 zápasů

Theodor Gebre.jpg

Nebýt Pavla Kadeřábka, startů v reprezentaci má ještě víc. Přestože pravidelně nastupuje za bundesligové Brémy, v reprezentaci řadu zápasů sleduje jen z lavičky náhradníků. Jedničkou na pravém kraji obrany je totiž právě Kadeřábek. Jak to vyřeší trenér Šilhavý? Theodor Gebre Selassie může hrát uprostřed i na levém kraji obrany.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud