Milan Jirásek   Není moc českých fotbalistů, kteří by o sobě mohli říct, že působili v Interu Milán. Milan Jirásek se na San Siro dostal, za první tým slavného italského celku si ale nikdy nezahrál. V české lize debutoval v sezoně 2012/13 ve Spartě, pak hrál taky za Baník, Teplice, Bohemians a naposledy působil v Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži třicetiletý záložník odehrál skoro 150 zápasů, teď je hráčem Žižkova. 
 Radek Voltr    Fotbalový životopis třicetiletého ofenzivně laděného Radka Voltra je hodně bohatý. Hrál za Hradec Králové, Slavii, Jihlavu, Karvinou, Liberec nebo Příbram. Na kontě má 151 ligových startů, 13 vstřelených branek a šest asistencí. Od zimy je hráčem Viktorky. 
 Václav Kadlec   Třicetiletý útočník patřil svého času k největším klenotům tuzemského fotbalu. Ze Sparty odešel do německého Frankfurtu, jeho angažmá ale nakonec nedopadlo tak, jak si přál. Později se na Letnou vrátil, vinou zdravotních problémů ale ukončil kariéru. O restart se pokoušel v Mladé Boleslavi, poté odešel do Jablonce, v letošním ročníku ale odehrál jen dvě minuty, a tak posílil Žižkov. 
 Michal Petráň   Další známé jméno na žižkovské soupisce. Třicetiletý forvard hrával ligu za České Budějovice, Karvinou a Pardubice, v nejvyšší soutěži odehrál 42 zápasů a dal v nich čtyři góly. V létě posílil kádr Viktorky, ve dvou zápasech se trefil dvakrát a přidal jednu nahrávku. 
5
Fotogalerie

Stále je to lákavá adresa. 5 známých hráčů, kteří působí v žižkovské Viktorce

Časy, kdy Žižkov bojoval o ligový titul, jsou pryč. Viktorka už od letošní sezony nepůsobí ani ve druhé lize. Její dres přesto obléká několik známých hráčů.

Viktoria Žižkov v loňské sezoně sestoupila do ČFL, z té chce ale rychle zpátky nahoru. Pražský klub vede trenér Václav Kotal, který má k dispozici hodně zajímavý kádr. Jména jeho pěti nejznámějších hráčů najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Milan Švenger 

Milan Švenger Příbram.jpg

Za Most, Spartu, Bohemians, Zlín a Příbram odchytal dohromady 60 ligových zápasů. Elitní fotbalovou scénu už ale šestatřicetiletý gólman opustil a nyní je hráčem žižkovské Viktorky. V letošních třech kolech dostal jen jeden gól a vychytal dvě čistá konta. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Milan Jirásek 

Milan Jirásek Baník Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Není moc českých fotbalistů, kteří by o sobě mohli říct, že působili v Interu Milán. Milan Jirásek se na San Siro dostal, za první tým slavného italského celku si ale nikdy nezahrál. V české lize debutoval v sezoně 2012/13 ve Spartě, pak hrál taky za Baník, Teplice, Bohemians a naposledy působil v Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži třicetiletý záložník odehrál skoro 150 zápasů, teď je hráčem Žižkova. 

FotoAlexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Radek Voltr  

Radek Voltr Příbram Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Fotbalový životopis třicetiletého ofenzivně laděného Radka Voltra je hodně bohatý. Hrál za Hradec Králové, Slavii, Jihlavu, Karvinou, Liberec nebo Příbram. Na kontě má 151 ligových startů, 13 vstřelených branek a šest asistencí. Od zimy je hráčem Viktorky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Václav Kadlec 

Václav Kadlec Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník patřil svého času k největším klenotům tuzemského fotbalu. Ze Sparty odešel do německého Frankfurtu, jeho angažmá ale nakonec nedopadlo tak, jak si přál. Později se na Letnou vrátil, vinou zdravotních problémů ale ukončil kariéru. O restart se pokoušel v Mladé Boleslavi, poté odešel do Jablonce, v letošním ročníku ale odehrál jen dvě minuty, a tak posílil Žižkov. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Petráň 

Michal Petráň Karviná.jpg

Další známé jméno na žižkovské soupisce. Třicetiletý forvard hrával ligu za České Budějovice, Karvinou a Pardubice, v nejvyšší soutěži odehrál 42 zápasů a dal v nich čtyři góly. V létě posílil kádr Viktorky, ve dvou zápasech se trefil dvakrát a přidal jednu nahrávku. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud