Srdcaři a věrňáci. 3 fotbalisté z nejvyšších soutěží, kteří slouží nejdéle v jednom klubu

Někteří fotbalisté mění kluby, v nichž působí, s pravidelností, se kterou ženy utrácí za nové boty. Jsou ale i takoví, kteří stráví v jednom mužstvu celou kariéru.

Kdysi dávno to bývalo jednoduché. Začali jste kopat jako malý kluk v jednom klubu a tam jste čutali až do doby, než jste přestali stačit mladším, rychlejším a lepším. Pak jste to buď zabalili, nebo jste šli „dohrát“ do nižší soutěže. Dnes už je všechno jinak. Fotbalistu, který stráví v jednom klubu celou kariéru, abyste hledali málem s lupou.

Ale pořád se dají najít borci, kteří jsou věrní jednomu klubu i dvě desítky let. V následujících kapitolách najdete tři hráče z nejvyšších soutěží z celého světa, kteří se mohou chlubit tím, že na jedné adrese už pracují přes dvacet let.

Pokračování 2 / 4

3. Igor Akinfejev (CSKA Moskva) – 21 let, 1 měsíc a 6 dní

Igor Akinfejev (2).jpg

Brankář Igor Akinfejev je živoucí legendou ruského fotbalu. Už ve čtyřech letech ho otec zapsal do sportovní školy CSKA Moskva a od té doby je armádnímu klubu věrný dodnes. Nyní je mu 37 let a na ve statistikách má přes sedm stovek odehraných utkání na klubové scéně a dalších 111 střetnutí odchytal v reprezentaci.

V dobách největší slávy po něm toužila řada slavných evropských klubů. Nabídky měl z Arsenalu, Manchesteru United či Monaka, ale všem lákadlům ze zahraničí odolal a zůstal v Moskvě. Během kariéry vyhrál šestkrát ruskou ligu, sedmkrát se stal vítězem tamní pohárové soutěže i Superpoháru a v sezoně 2004/05 se s CSKA radoval z triumfu v Poháru UEFA. Národní tým přivedl na evropském šampionátu v roce 2008 k bronzovým medailím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Ismail Matar (Al-Wahda) – 22 let, 2 měsíce a 7 dní

Ismail Matar.jpg

Útočník Ismail Matar byl dlouhých 18 let stálicí reprezentace Spojených arabských emirátů a ještě o čtyři roky déle působí v klubu Al-Wahda. Aktuálně čtyřicetiletý borec odehrál v mateřském oddíle skoro šest stovek utkání a nastřílel skoro 128 gólů. V roce 2003 získal ocenění pro nejlepšího hráče na mistrovství světa mládeže navzdory tomu, že se jeho celek dostal jen do čtvrtfinále. S klubem, v němž slouží už přes dvacet let, vyhrál třikrát saúdskoarabskou ligu a dvakrát tamní Superpohár.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Lee Casciaro (Lincoln Red Imps) – 25 let, 7 měsíců a 7 dní

Lee Casciaro.jpg

Útočník Lee Casciaro se narodil na Gibraltaru a tam také celý život hraje fotbal. Momentálně dvaačtyřicetiletý forvard už více než čtvrt století obléká dres prvoligového klubu Lincoln Red Imps. Po aktuální sezoně mu vyprší smlouva možná pověsí kopačky na skobu, ale v tuto chvíli nenajdeme v nejvyšších soutěžích na celém světě nikoho, kdo by spojil svůj osud s jedním klubem déle než on.

V sezoně 2014/15 se stal nejlepším střelcem gibraltarské ligy, kterou už dokázal šestkrát vyhrát. Třikrát vyhrál i tamní pohárovou soutěž a dvakrát Superpohár. V reprezentačním celku má na kontě 61 střetnutí a tři vstřelené branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud